Plakát

Pět dní

(Five Days)

Jeden zločin - a tolik rozvrácených životů... Britská minisérie o jednom nevysvětlitelném únosu byla dokončena měsíce předtím, než zmizení malé Madeleine McCannové z portugalského letoviska rozpoutalo mezinárodní šílenství, i když by se na první pohled mohlo zdát, že jím byla... [více]

2007–2010 | Velká Británie | 58 minut | BBC | Krimi / Drama / Mysteriózní | 5 epizod | status: ukončeno v roce 2010
Poslední odvysílaná v ČR

1×05 – 5. část

(premiéra 3. 1. 2009 – před 12 lety)
Poslední odvysílaná

1×05 – Episode 5

(premiéra 1. 2. 2007 – před 14 lety)

Pět dní – O čem to je

Jeden zločin - a tolik rozvrácených životů...

Britská minisérie o jednom nevysvětlitelném únosu byla dokončena měsíce předtím, než zmizení malé Madeleine McCannové z portugalského letoviska rozpoutalo mezinárodní šílenství, i když by se na první pohled mohlo zdát, že jím byla přímo inspirována.

Její scenáristce Gwyneth Hughesové však šlo o zachycení všeho toho, co je spjato s takovým senzačním zločinem, o to, co to udělá s rodinou, příbuznými a konec konců i vyšetřovateli, o podezření, které to na všechny, dokonce i ty, kteří jsou nejvíc zasaženi, vrhá. Neboť každý má co skrývat. I v úplně obyčejných, normálních rodinách má každý jejich člen svá malá, obyčejná tajemství. Která pak mohou v případě takovéhle strašné události vrhnout na svého nositele úplně jiné, zkreslené světlo.

Jde také o pohled na jednání člověka v mezní životní situaci, o sondu do mezilidských vztahů, o rozkrytí jednotlivých charakterů všech zúčastněných, tak jak se vyvíjejí v průběhu celé události.

Sarah Wheelerová
Matt Wellings
DSI Barclay
DS Amy Fosterová
PC Simone Farnesová
Info box
Stanice

BBC

Délka

58 minut

Žánr

Krimi
Drama
Mysteriózní
Thriller
Minisérie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2007–2010

První vysílání

23. ledna 2007

Ukončení seriálu

5. března 2010

Na CZ obrazovkách

ČT1 (2010)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky