Plakát

Phantom: Requiem for the Phantom

Zabij, nebo budeš zabit. Jednoduché heslo ve složitých osudech několika mladých lidí v rukou ambiciózního Scythe Mastera a mocné mafiánské organizace Inferno, která právě dobývá západní pobřeží Spojených států. Klíčem k úspěchu Inferna mezi ostatními mafiemi je tajemný Fantom -... [více]

2009 | Japonsko | TV Tokyo | Anime / Akční / Drama | 26 epizod | status: ukončeno v roce 2009
Poslední odvysílaná

1×26 – Eren

(premiéra 24. 9. 2009 – před 14 lety)
závěr seriálu

Phantom: Requiem for the Phantom – O čem to je

Zabij, nebo budeš zabit. Jednoduché heslo ve složitých osudech několika mladých lidí v rukou ambiciózního Scythe Mastera a mocné mafiánské organizace Inferno, která právě dobývá západní pobřeží Spojených států. Klíčem k úspěchu Inferna mezi ostatními mafiemi je tajemný Fantom - nejschopnější zabiják na světě, který v podsvětí rozsévá hrůzu a zjednává Infernu respekt. Fantom, na kterého je v koloběhu znovuzrození a prokletí karmy i vlastní smrt krátká - a stejně tak on na ni, když se pokouší vymanit z nevědomosti, nalézt svou ztracenou minulost, smysl své existence a klid v duši... Podaří se?

26 dílný seriál Kóičiho Mašima se odehrává v podobném duchu jako trilogie Girls with Guns Noir, Madlax a El Cazador de la Bruja, když opět rozehrává konspirační příběh s podtextem tajemnosti a touhy po nalezení vlastního sebeurčení. Celým seriálem prostupuje motiv karmického zákona, který dává hlubší význam souvislostem i samotnému závěru.

Scythe Master
Scythe Master
Info box
Stanice

TV Tokyo

Žánr

Anime
Akční
Drama
Mysteriózní

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2009

První vysílání

2. dubna 2009

Ukončení seriálu

24. září 2009

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)