plakát seriálu

Plastická chirurgie s. r. o.

(Nip/Tuck)

Názory uživatelů

Řekněte mi, co se Vám na sobě nelíbí.

Prostě další z mých epic. Další z těch, co si reprízuji jednou tak ob dva roky nejdéle. Díky zkrácenému počtu dílů v sérii mi to tak nezabere více jak dva týdny, i rychleji by to bylo možné.

Příběh dvou vnitřně ztroskotaných mužů a jejich neúnavná snaha o "perfektní životy" s jejich rodinami, dětmi a přáteli. Opravdu to není zdaleka jednoduchá věc mít věrnou ženu, vzorné děti a přátele, kteří se na Vás pokud možno ne více jak 1 v životě nevykašlají.
Z mého pohledu jde o dost temný žánr, kde naděje na kladný konec jen těžko dojde úspěchu. Co příběh, to další šok, to další neuvěřitelné přání, jak se nechat přetvořit k obrazu "svému".
Christian i Sean mi přišlo, že jsou předurčení k tomu, mít náročné osudy, ač se oba dva na střídačku snaží býti těmi hodnými, milými a starajícími se muži, kteří chtějí jen to dobré. Vždy se ale najde chloupek toho negativního z čehož vznikne čin, na který není ani jeden nijak zvlášť hrdý.
Ač jde o střídání žen, co noc to jiná, podvádění své manželky, lhaní svým dětem či utajování kriminálních činů, které byly i nebyly nutné k tomu, aby se ve svých životech neztratili a udrželi si pomyslnou laťku pocitu, že je vše tak, jak má být.

Oddanost Seanovy ženy a anestezioložky Liz se taky musí vyzdvihnout mezi ostatními hereckými výkony, protože ony se jen tak vážně nedají.

Čím více se ale Nip/Tuck blížil svému konci v podobě 6. řady a 19. dílu, tím děj nabíral na větší a větší bizarnosti. Ne, že by bizarnost chyběla již v prvním díle "s krokodýli", ale šestá řada už se tak nějak vymykala původnímu znění.

Každopádně Ryanova tvorba se tímto dítkem začala formovat tam, kde dnes úspěšně navázala a já jsem rád, že pod jeho taktovkou vzniká jedna super věc za druhou. Jeho přispění i k filmové tvorbě se také ukázalo jako přínosné. V tom by mohl pokračovat určitě v hojnějším počtu než co doposud předvedl.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I love you - and that's all I know

1. série - 85% - Navenek je vidět všechno. Všechno pozlátko, veškerá povrchnost či sobeckost. To, co zůstává skryto pod všemi úpravami či přetvářkami, musíme odkrýt sami. Tajemství, minulost, pravou povahu a nejskrytější touhy. Murphyho rafinovaný seriál používá k vyprávění zdánlivě jednoduchou, ale přitom účinnou zbraň. Odrazuje nechutnými operacemi a pohoršuje sexuální nespoutaností, ale při bližším zastavení začne ukazovat pravou tvář a s ní i problémy, které máme všichni. Jen jsme je nikdy neviděli v seriálu, nepodělili se o ně nebo se na ně báli pomyslet jako na řešitelnou věc. A ne, kosmetické fyzické úpravy tím opravdu nemyslím.

2. série - 90% - Takhle hluboko se do temnějších zákoutí lidské psychiky ještě nikdo nedostal. Co všechno se stačilo za pouhé dvě série objevit, téměř bere dech. Transexualita, incest, znásilnění, nevěra, závislost, pedofilie...a přitom všechno uvěřitelné, z kulis jako vystřižených z našeho života či z ruchu za oknem pokoje. Hodnocení se sice na úplný vrchol nedostalo, protože nesnáze a utrpení postav zkrátka někdy bolí až moc, ale přesto krotím nadšení jen stěží. Nové postavy totiž redefinují termín "rozhýbat děj" a jak omamná Ava Moore, tak třeba děsivý Carver jsou charaktery, které dokážou i na ploše pár minut vytvořit zápletku téměř nesmrtelnou. Perlou je pak závěrečný sled scén ze samotného finále, který snad nelze zhlédnout jen jednou.

3. série - 100% - Carverova hrozba jako temný mrak, vztahy, které přináší víc trápení než radosti a pokračující duševní masochismus, dokazující, že tihle hrdinové dělají všechny dobré věci jen proto, aby na ně problémy příště spadly z ještě větší výšky. Šťastného vzdáleného konce jsem se tak již definitivně vzdal, přesto mi McNamara/Troy vyráží dech čím dál víc a ve třetí sérii poprvé sahají po absolutních metách.

4. série - 100% - Prožili jsme s nimi všelicos, ale do vod deprese se dá klesnout ještě mnohem hlouběji. Naše top plastické chirurgy z Miami obestírá bez nadsázky duševní temnota, hrnoucí se ze všech stran. Začíná to halucinacemi, pokračuje přes vydírání a končí pocitem bezvýchodnosti. A potom, co jsem se do nich čtyři série zamilovával, se můžu jenom bát, co hlavní postavy čeká dál. V Miami totiž jejich cesta za duševní obrodou zdaleka nekončí.

5. série - 80% - Dokážou si udělat legraci ze všech lidí kolem a tentokrát i ze samotné továrny na sny. A možná, že i sami ze sebe. Los Angeles přináší zvrácený seriál Hearts and Scalpels, hysterku Aidena v dokonalém podání Bradleyho Coopera nebo potvrzení toho, že některé vztahové chyby zkrátka člověk musí udělat, aby měl v duši klid. Škoda jen, že opětovná absolutní spokojenost trvá nějakých sedm epizod, protože pak se děj začne rozmělňovat a zápletky po všech těch letech nakonec přesahovat hranici únosnosti, konkrétně v podobě Colleen Rose. Po Adrianovi, Carverovi, James nebo Burtovi, psychologií nabitých záporácích je psychopatická pseudoagentka trochu moc. Navíc finále (myšleno 5x14) trpí tím, že dvě hlavní dějové linky (Colleen-Sean a Eden-Julia) jsou natolik výrazné, že jedna musela utrpět a také se tak ve druhém případě stalo. Přesto je i v této řadě plno napětí, dojetí, překvapení a vtipu. A následující půl-série měla laťku vrátit zase nejvýš.

Série 5.5 - 100% - Rány osudu pro všechny postavy, psychická bolest v každé epizodě a jako třešnička na dortu happyend protkaný ironií. Nip/Tucku stávka scénáristů překvapivě pomohla a dovedla ho k epizodám, které ve většině případů sahají po dokonalosti, ať už jsou nabité emocemi nebo satirickými bizarnostmi a humorem. Když pak i ústup některých hlavních postav do pozadí působí naprosto přirozeně, nemám co bych vytknul. Vytvořit na ploše osmi dílů rozjetého seriálu přirozený a téměř samostatně ucelený příběh, je umění.

6. série - 90% - I ve chvíli, kdy jsem si myslel, že postavy znám jako vlastní rodinu, přijde chvíle, kdy zůstanu jenom smutně hledět na obrazovku, abych pochopil, že tohle jsou snad opravdoví lidé s těmi nejskutečnějšími chybami, nejhlubšími city a nejpochmurnějšími myšlenkami. Ona nenápadná mlha pesimismu už ze seriálu nezmizí nikdy, ale i tak musím fandit všem, ať jsou jakkoli sobečtí, zlí nebo zlomení. I přes to všechno, co se jim už stalo a co s každou další epizodou jejich trápení zase o něco prohloubí a z dlouholetého začarovaného kruhu dělá osudový seriál se vším všudy.

7. série / Série 6.5 / Nine final cuts - 100% - Každé skvělé drama má odejít na svém vrcholu, ale kdy odejít, když jich Nip/Tuck měl několik? Finiš druhé série, linie s Carverem, linie s Michelle, Christianova rakovina a nakonec i posledních pár dílů. Ze všech těchto období vznikly události a scény, které v jiných seriálech zkrátka k vidění nejsou a dělají z Plastik událost neopakovatelnou, pro někoho možná opovrženíhodnou, ale ve všech slova smyslech jedinečnou. A když skončí stá epizoda, tvůrci nám jako bonus nadělí legendární skladbu All I Know a děj skončí přesně tak, jak skončit musel, abychom ho mohli považovat za alespoň částečně šťastný, začne mi to všechno docházet v plné šíři. To, že některé vztahy nikdy nebudou dokonale naplňující, ale my vždycky budeme mít nutkání je zkoušet znovu (Sean + Julia, Christian + Kimber, Christian + Julia), že dát někomu sbohem někdy znamená darovat mu možnost být spokojený a že na některé happyendy se nám ve skrytu duše vyplatí čekat dlouhé roky, i když víme, že nalezené štěstí nemůže mít dlouhého trvání (Matt). Loučí se s nimi velmi těžko. Možná byli sobečtí, povrchní a až do konce života nenávratně poškození. Ale patřili k těm nejlidštějším a nejopravdovějším postavám, co jsem poznal.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Serial kterej milujete...

nebo nesnasite.
Ja se na N/T vzdycky tesil a i kdyz tam jako i u jinych serialu bylo par dilu ktery bych videt nemusel, nepovazuju sledovani N/T za ztraceny cas.
Byla to nekdy dost silena jizda, scenaristi nemeli moc mantinelu ktery by je omezovaly.

U me porad 85% a urcite je N/T mezi serialy na ktery se zase jednou podivam...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nic pro milovníky Chirurgů nebo Ordinace. Žádné sladké konce.

Já a doktorské seriály, to je kombice. Nemusím moc ty sladoučké seriály, kde je věčné moralizovaní. Musí tam být bud kontroverze, nebo humor(například Dr.House).

Tohle není seriál, kde doktůrci pomáhají s rýmičkami, ale snaží se splnovat sny marnivých a zvláštních, někdy přímo zvrácených lidí. Za prachy všechno, co chtějí.
Osobní životy hlavního dua taky nejsou zrovna růžové.
Případy jako kněz-pedofil, holka co chce vypadat jako Jennifer Lopez...je toho mnoho.

Seríálu není nic svaté a ničeho se neštítí. Bylo by nadlouho se kompletně rozepisovat o všech seriích, ale přímo lahůdkový zvrat byl vrah, co znetvořuje krásné lidi.

Seriál jede jako na běžícím pásu, kontroverzi střídá ještě větší kontroverze, nemluvě o zamotaných příbězích dalších postav. Uchylné, drzé, ale někdy i emotivní, nebo zvrhle zábavné.

Není to pro každého, ale špatný seriál to určitě není.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

"Marnivost nás živí, je to naše práce." - Nic pro moralisty:)

Miluju seriály, kde hlavní hrdinové nejsou jednoznačně dobří. A tady postavy bezpochyby nejsou černobílé. Především Christian postrádá slušnou dávku morálky, zrovna tak jako celkově tento seriál. Právě to nejspíš vadí většině diváků, kteří jej odsoudili. Pokud to neudělali jen po přečtení šíleného českého názvu. Každopádně je (především u hodnocení na čsfd) vidět, že jako národ jsme neskonale úzkoprsí a bereme všechno příliš vážně - a je to škoda, protože takovou nálož dramatu, zvláštně podmanivé absurdity a brilantně napsaného scénáře jen tak nenajdete. Jinde se pilot pomaličku rozjíždí, dává divákovi možnost se zorientovat - a tady jde ihned do tuhého. Jednoznačně výborná záležitost. Jediné, co mi trochu vadí je proměnlivý Sean, který si v jednom díle hraje na svatouška a ve druhém se chová daleko hůř, než Christian. Mimo to se vždycky chová jako jeho momentální žena/vzor a to mám dojem, že sleduji snadno zmanipulovatelného teenagera, ne chlapa ve středním věku :-)) Přestože na první série nic nemá, takovou absurditu a přitom originalitu jako jsou případy u McNamara/Troy jsem ještě nikde neviděla, takže jasných pět hvězdiček. Nemluvě o mém crushi na doktora Troye, snad nejcharismatičtější televizní postavy. 1.série - 100% 2.série - 95% 3.série - 80% 4.série - 75% 5.série - 80% - 6.série - 75%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Plastická

Tak co se vám na sobě nelíbí? Tohle je teda povedená dvojička doktorů. Nedivím se tomu, že tenhle seriál působil na radu televize jako rudá na býka. Kontroverzní témata se střídají jako na běžícím pásu. Pilot to vůbec nešetří. Pedofil co si nechá změnit obličej, transsexuál, pedofilní kněz, narkobaron pašující drogy v silikonech nebo pes. Docela vydatný na první řadu, docela se bojím, co přijde poté. Tady nezůstane nic svaté. Nicméně pořádný záporák v podání Roberta LaSandra velice potěšil. A záverečnej twistík je dokonalej.
Druhá série přináší Avu Moore a její velice zamotaný příběh. Případy samy o sobě nejsou tolik šokující jako v minulé sérii, přesto se najde pár takových, které se jistě do paměti vryjou. Ať už je to chlápek co chce prsa, nebo ženská, která dostane nové oči, případně stigmata. Dochází i na operace samotných doktorů, jak Christiana tak i Seana, ale dokonce i Julie. Dostatečnému prostoru se dostává i Kimber. Nejvíc bych toužil po odstranění Matta, protože jeho plastikovej obličej mě nebaví. A samotné finále? Velice zajímavé a namlsalo na další díly.
Třetí série pokračuje ve velice zajímavě nastoleném tempu. Tentokrát příběhy ustupují lehce do pozadí a vystupuje hlavní linka s Řezníkem. Což je stěžejní příběh, který sebou přináší nejeden překvapivý zvrat. Ale i jednotlivé operace přináší kontroverzi, máma zarostlá do gauče, nekrofilní incest, auto-amputace nohy nebo výměna tváří. Zajímavou linku sebou tentokrát přinesl Matt, nejen jeho "kamarádství" s transsexuálem, ale i jeho nová přítelkyně Ariel sebou přinesou komplikace. A závěr série je naprosto dokonalej.
Čtvrtá série si bere na paškál hlavně scientologickou církev. A přichází další komplikace jako halucinace, nevěra, postižené dítě, alkohol nebo nedobrovolné dárcovství orgánu. Velice mě potěšil návrat Escobara Gallarda a jeho překvapivý konec. Další vedlejší role byly taky fajn, jako J.R nebo Marlowe v podání Petera Dinklage. Díl do budoucnosti byl taky příjemným osvěžením.
McNamara/ Troy se stěhují z Miami do Los Angeles a dělají si srandu ze sebe a z hollywoodské smetánky. Nejlepší vedlejší postavou je Aidan (Bradley Cooper), herec ze seriálu Hearts and Scalpels, ve kterém se objevil i Sean. Vztahy jsou jasně v popředí. Bavila mě linka s Eden a Julií, na druhou stranu mě nebavila Seanovo agentka Coleen. I když musím uznat, že díky ní byl přelom série (14) velice vypjatej. Závěr série krásně vyhrotil, hlavně rakovina Chrise dějem pořádně zahýbala.
Poslední série přináší rozuzlení osudů našich oblíbených doktorů. Hlavně vztah jich dvou samotných se řeší velice intenzivně, převážně v posledních dílech série. Jsem rád, že ještě na chvilku zaběhnul Escobar - moje oblíbená postava. Dočkali jsme se i trestu pro Matta, kterej sebou přinesl jeden z nejzajímavějších případů. Na smrt odsouzeného tlouštíka. Další zajímavý případy jsou Ken a Barbie nebo slečna s obříma prsama. Vztah Seana s Teddy taky pěkně nabral na obrátkách. A úplný závěr seriálu? Bylo jasné, že se to takhle nějak poskládá. Dvojice Sean a Chris byla od začátku tak trošku destruktivní. A konec byl dojemný.

Ještě jednou, povězte mi, co se vám na sobě nelíbilo?

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

WOW:)

JO!! Je to dobrý :)

Leckdo si určitě řekl něco v tom smyslu, že seriálů z dokrorského prostředí tu bylo apod. Jo, opravdu bylo. Ale z plastiky ne. Teda já nic neviděla podobného.

PRvní díly mě nijak extra nebraly. Nevím proč, prostě mě to nudilo. Ale po pár dílech jsem se k seriálu s chutí vrátila. Má spoustu dobrých věcí - operace jsou udělané opravdu, ale opravdu skvěle. Hrozně důvěryhodně a "opravdově". Někdy i věřím, že je to operace:) A taky drsný sex-appeal Dylana Walshe :) Taky stojí za koukání. :)

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

80%

Míra absurdity některých případů je opravdu neskutečná, některé případy jsou opravdu i ujeté. Přesto se mi líbí geniální kamera, hudba... Svým způsobem je to zábavné, jediné, co mi vadí je Seanův syn Matt. Napodobeninu Michaela Jacksona vyštípat.
10% ubírám za to, že děj se hodně točí kolem tragikomických osudů hrdinů, dalších dest za marné pokusy o filosofování.
Jedno můžu říct; na tak amorální zvrhlost jsem čekala dlouho!

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Uchylnost

Tohle je opravdu ale opravdu uchylny serial kazdym coulem. Je to v podstate jediny serial kde muzou byt zapletky typu syn chodi s babou se kterou spi i jeho biologicky otec o kterem ale nevi ze je jeho biologicky otec ktery nakonec o te babe zjisti ze je preoperovany muz. Zda se vam to divne ale vubec ne takovychhle zvracenosti a silenosti je tento serial nabit od prvni minuty az do posledni. Pripoustim originalni to vskutku je ale co se tyce realnosti (kterou jsem nejak ocekaval protoze na me ten serial takhle pusobil) s tou je to opravdu nekde jinde (spise lehke fantasy, neb tohle se muze stat jen v americe). Herecke obsazeni je vyborne, herci cisi jak humorem tak charismatem. Pro lidi kteri maji radi serialy lehce mimo muzu jenom doporucit pro lidi jako jsem ja je to proste prumer s genialnim stylem.

50 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Rošťáci

Je to moc dobrej seriál. Zajímavé postavy, dobré příběhy - často mají úplně bizarní zakázky! Líbí se mi vizuálně, nevim, jak se tomu říká filmařsky, ale prostě tady scény vypadají úplně jinak, než v jiných seriálech. Taky osobní záležitosti mají 'drsnější' (ať už si pod slovem DRSNÝ představíte cokoliv:))

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Proč ne...

Ok, rozhodně to není seriál pro celou rodinu. Některé operace můžou být hodně odpuzující, nehledě na to, že v každém díle je nadprůměrné množství sexu. Ale každý díl je jedinečný, člověk by se i divil, s čím mohou lidé přijít do ordinace. :) Dva nejlepší přátelé, kteří si střídají rodiny i partnery zruba dvakrát za sérii. To je asi moje jediná výtka, v těch pomotaných vztazích dá pěknou práci se orientovat. Celkově se ale tento nedostatek vytrácí v záplavě pozitivů - 90%

Po zhlénutí celého seriálu:
První tři série jsou dokonalé. Je to ta klasická Chirurgie, kterou známe a milujeme.
Čtyřka už je hodně extrémní (postižený syn, chůvy).
Pětka se mi líbila hodně kvůli AnnaLynn McCord (90210) a Portia de Rossi (Better off Ted, Ally McBeal), Julia jako lesbička a trávení jídlem bylo boží :) Navíc postava Colleen byla super, při její první vraždě mi běhal mráz po zádech.
Šestka už je úplně něco jiného a mnohem méně zajímavého. Seriál odsouvá na vedlejší kolej příběhy operovaných lidí, ale soustředí se na hlavní dějové linky vedoucích postav. Na druhou stranu Rose McGowan (Charmed) nudnost série částečně kompenzuje :)
Sedmička už je nuda na n-tou. Sean v každé scéně vypadá, že každou chvíli bude mít mrtvici nebo spáchá sebevraždu, mezi Kimber a Christianem už to nejiskří jako dřív...
Series finale: :_( Závěr seriálu mě nepotěšil, ale zároveň jsem tam objevila pár nostalgických okamžiků. Rozpad partnerství McNamara/Troy si asi nepřál nikdo, ale vše v posledních dvou sériích k tomu vedlo. Přesto si myslím, že to spolu mohli nějak rozumně vyřešit a celý seriál mohl skončit naladěn na mnohem pozitivnější notu. Julia odjela s dětmi do Londýna, Matt s Avou, Sean do Evropy. Ještě předtím měli všichni společnou večeři, stejně jako v závěru první série. Zde mi trošku chyběl Matt. A když Christian sedí v baru a vede rozhovor s blondýnkou vedle: - Můžu vás pozvat na drink? - Já nepiju. - Ještě jednu na cestu? - Ne, ráno musím operovat. - Vy jste doktor? - Plastický chirurg (úsměv). A už mě mají. Všichni kdo viděli první díl si jistě pamatují tu na chlup stejnou konverzaci z pilotního dílu, kde se nám poprvé představila Kimmie. Můžeme se jen domnívat, co se dělo dál v životě dr. Playboye. Mě osobně by to zajímalo.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Plastika

to je aspoň seriál z "lékařského prostředí" sice jsme pěkne dlouho čekali než začli vysílat nový díly, ale stálo to za to. Seriál je parádní. Nechutný, vulgární, ale to k tomuto seriálu prostě patří! Pokud chcete slušný a vyškatulkovaný nemocniční seriál-je tu ordinace. u mě každopádně vede Plastická chirurgie a doktoři Sean a Christian. Jen tak dál.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

lol

MILUJEM operácie naživo! Okrem toho - sexy Julian McMahon je krásna bodka po všetkých tých liftingoch

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...

Podle mě dobře udělanej seriál. Dobré hlášky i vtipné scény. Škoda jen že ho vysílali tak pozdě, ale kdo by se taky mohl divit že?....

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Každý s každým :D

Neříkám, že je to nějaká extra perla, ale svýho času jsem se od něj nehla a jenom jsem žasla, co ještě vymyslejí. Rozhodně jsem se u něj nenudila a to je hlavní

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Úzasný

Po pár shlédnutí dílů v televizi, jsem se na tento seriál zaměřila. Je to jeden z nejlepších seriálů z doktorského prostředí, které jsem viděla.

Z pilotního dílu jsem moc nevěděla co si mám myslet, když se hned Christian a Sean museli zbavovat mrtvého těla, ale po pár dílech jsem se už nemohla odtrhnout. Je úžasně zvrácenej. Posledních pět dní nedělám nic jiného, že od rána do noci sleduji všechny díly.

Opravdu povedený

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé