plakát seriálu

Plebs

(Plebs)

Názory uživatelů

Plebs

Plebs, aneb život nuzáků ve starověkém Římě. Seriál sleduje osudy dvou svobodných kluků Marcuse a Stylaxe, jejich otroka Grumia a jejich úpornou snahu zapadnout do víru velkoměsta. Kdybych měla Plebs přirovnat k nějakému současnému seriálu, tak mě hned napadá The Inbetweeners.

Ve své podstatě je Plebs velmi jednoduchý sitcom – Marcus se snaží zalíbit Cynthii, Stylax se snaží dostat někoho do postele a Grumio vždycky udělá něco hloupého.

Hlavní trojice tu řeší v podstatě běžné věci – jak se vecpat na orgie, jak se ulít z práce, jak se dostat přes hubatou otrokyni k sexy sousedce, jak sehnat jídlo zadarmo, jak přežít rodinné oslavy, prostě taková normálka. Kdyby byl děj situovaný do současného Londýna, tak by Plebs byl jen další z řady komedií o lidech kolem 20 let, kteří se snaží postavit se na vlastní nohy. Přidáním starověkých kulis tak seriál získal právě to něco, co ho dokáže odlišit od konkurence.

Všechny postavy jsou sympatické, ale nejlepší postavou je bezpochyby nicnedělající otrok Grumio. Ten ani nepotřebuje otvírat pusu, stačí jeho nenapodobitelný inteligentní výraz ve tváři:-) Taková lehčí variace na Baldricka. Z dalších postav určitě stojí za zmínku domácí, který se snaží vydělat všemi možnými i nemožnými způsoby, a rusovlasá otrokyně, která má víc rozumu než její paní. Ostatní jsou takové typické sitcomové postavy, které nijak nevybočují a plní svou úlohu.

Oblíbila jsem si scény, kdy si Marcus a Stylax dělají srandu z Waterboye/mana. Tyhle scény skoro pokaždé končí tím, že ten chudák řekne něco naprosto nevhodného a za ním stojí jejich šéfová. Taky se mi líbí, že herci na sebe reagují. Takže, když někdo z nich řekne něco vtipného, je vidět, že ostatní se smějí a ne že jen čekají na svoji repliku.

V epizodních rolích se tady mihne celá plejáda známých britských herců – Danny Dyer jako gladiátor či Adrian Scarborough jako kancelářský poskok.

Po dlouhé době je to pro mě sitcom, který mi sedl. Teda, ze začátku jsem byla docela v rozpacích, ale kvalita jednotlivých dílů má podle mě stoupající tendenci. Pokud přežijete občasný fekální humor (uznávám, že některé scény jsou vážně už za hranicí např. Grumio a nová tunika), tak ten zbytek není špatný a já se u téhle bandy naprostých lůzrů skvěle bavila.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zraje :-)

ačkoliv ze začátku se může zdát, že větší ptákovinu svět neviděl, kvalita se s přibývajícími díly jen zlepšovala. Doporučuju za předpokladu, že chcete při dívání seriálu opravdu vypnout a první tři díly jen nechápavě sledovat s pozdviženým obočím ...Mno, když tuhle fázi překonáte, dostanete odpočinkovou věc o které si prostě nebudete umět vytvořit normální názor. :-D ale jo, je to sranda :-D Nejvíc fandím trefné šéfové, která příjde do ,,kanclu,, vždy v tu nejlepší chvílu. Skartovačku, kopírku i waterboye má těžce v malíku:-)
Blondýna se zatím moc extra neprojevila, zato její rusovlasá otrokyně si to dává mnohem víc :-)

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé