plakát seriálu

Pobřežní lýtka

(Son of the Beach)

Epizoda 1×08 – Jasu šukavi (Miso Honei)
93 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Notch je donucen zúčastnit se surfařského závodu, a utkat se tak se zločincem, kterého mají děti za svého hrdinu. Při zdolávání obrovské přílivové vlny má však značné potíže...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Adolf Manson, odsouzený zločinec, se modlí k Satanovi, aby mu přivedl do cesty muže, který ho dostal za mříže – Notche Johnsona.

Na stanici Pobřežních lýtek se zatím rozděluje pošta. Chip s B. J. dostanou pozvánku na přezkoušení, Notch předpověď počasí. Do Maliblbic se řítí vlna větší než tsunami – Jasu šukavi. Kvůli vlně se zavírá pláž, což těžce nesou děti, které si tu chtěly hrát. Za Notchem přichází starostka a žádá ho, aby vlnu sjel. Vzbudí to trochu toho nezbytného mediálního zájmu. Notch odmítá.

Chip a B. J. se zatím připravují na test. B. J. dostává další květiny od tajného ctitele. S Chipem se odejdou učit k B. J. domů.

Starostka dostane radu: Notch prý nechce vlnu sjet, protože podobná mu kdysi zabila otce. Ale je tu ještě někdo, kdo by vlnu jistě sjel – odsouzený zločinec Adolf Manson. Chip zatím B. J. prozrazuje, že on je ten tajný ctitel.

Notch má v úmyslu evakuovat pláž. Starostka mu ale představuje Mansona, který chce vlnu sjet výměnou za svobodu. Děti jsou unesené, vidí v něm superchlapíka. Notch skřípe zuby. Vypráví Kimberlee o svém otci a jeho skonu.

Děti si hrají s Mansonem a Notch se ptá otce v nebi, co má dělat. Objevuje se duch a radí mu, ať nemá strach. Bude s ním, až pojede na Jasu šukavi. Těsně před závodem Manson uvolní Notchovi ploutev na surfu. Když to Notch zjistí, ploutev připevní žvýkačkou. Manson padá, Notch vítězí. Je ale záchranář tělem i duší, a tak se odhodlá Mansona zachránit...

Hlavní postavy
Notch Johnson
B.J. Cummingsová
Chip Rommel
Jamaica St. Croixová
Kimberlee Clarková
poručík Steve Andrews / pes Steve
starostka Anita Massengilová
Vedlejší postavy
Big Red Johnson
Adolf Manson
Sports Announcer
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJasu šukavi
Původní názevMiso Honei
Rok natočení2000
Premiéra8. srpna 2000
Česká premiéra24. prosince 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Autoři profilu epizody