plakát seriálu

Pobřežní lýtka

(Son of the Beach)

Epizoda 1×12 – Kokoťák útočí (Attack of the Cocktopuss)
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Starostka Maliblbic vypíše odměnu za chycení velmi podivného tvora s chapadly chobotnice a hlavou ptáka. A Notch jde po hlavě do toho...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Podle pověsti se v Maliblbicích na jeden den v roce objeví mořský Kokoťák, který má chapadla jako chobotnice a hlavu jako pták. Ten den právě přichází.

Starostka má strach z odvolání, protože nechala z peněz daňových poplatníků postavit obří oceanárium, do kterého však nikdo nechodí.

Rybáři Vernon a Jordan natáčejí dokument o chytání a na háček jim skočí Kokoťák. Natočí ho, ale unikne jim. Starostka vypíše odměnu 100 000 dolarů tomu, kdo ho chytí. Notch pověří svůj tým. Žádná odměna se vyplácet nebude, obludu lapí oni! B. J. na pláži Kokoťáka potká. Neublíží jí, naopak se chová velmi plaše. B. J. si všimne velké rány od rybářského háčku na jeho chapadle. Přivolá Notche a ostatní, aby mu pomohli.

Starostka musí slíbit, že Kokoťákovi neublíží. Jakmile jí však prozradí, kde se tvor ukrývá, nechá ho lapit do sítě. Těší se, že z něj udělá hlavní atrakci ve svém oceanáriu. Notch s plavčíky s Kokoťákovým zajetím nesouhlasí a rozhodnou se jednat. V noci vlezou do oceanária. Už tu ale slídí i rybáři Vern a Jordan. Chtějí Kokoťáka ukrást. Protože je však plavčíci viděli, rozhodnou se je zastřelit...

Hlavní postavy
Notch Johnson
B.J. Cummingsová
Chip Rommel
Jamaica St. Croixová
Kimberlee Clarková
poručík Steve Andrews / pes Steve
starostka Anita Massengilová
Vedlejší postavy
Kody Massengil
Band Manager
Cocktopuss - voice
Cocktopuss
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKokoťák útočí
Původní názevAttack of the Cocktopuss
Rok natočení2000
Premiéra5. září 2000
Česká premiéra7. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Autoři profilu epizody