plakát seriálu

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka

(Mézga Aladár különös kalandjai)

Názory uživatelů

Guliverova dobrodružství ;)

Další věc, kterou ohodnotím metou nejvyšší, protože nemohu jinak. Tentokrát se zase jednou podstatně rozejdu s xxmartinemxx, protože Ládínkova dobrodružství jsou natolik imaginativní a originálně pojatá, alegorickou kritiku soudobých jevů nepostrádaje, že jestliže s odchodem dětství člověk zcela nepřichází o fantazii a hravost, seriál přestat být zábavným prostě nemůže...

Narážky na svět jsou alegoričtější a ne tak verbálně přímočaré jako ve Futuramě a Simpsonech (ty mám taky rád), což prostě jen znamená, že obsahují daleko méně cynismu a nekapitulují před pozitivností. Což se pak sice může jevit naivně až dětsky infantilně, ale to je jen otázka přístupu ke světu.

Hláška „Chci skloňovat a časovat!“ dvourozměrného intelektuála před taktéž dvoudimenziálním diktátorem Velkým Placákem je trojrozměrně špičková :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to vidím já...

Jako malej sem to měl rád, ale později mě nafukovací raketa přestala bavit. Narozdíl od původní verze s celou rodinou a relativně reálnými dobrodružstvými, na které bych se klidně podíval i dnes. Tato verze je vážně jen pro děti a llinka pro starší tu tentokrát chybí. Některé příhody se ale vážně povedly. V hlavě mi například utkvěl výlet na planetu, kde jde dýchat pod vodou.

Je to prostě jedna z klasik, které nezapomenu. Dnes už je to mírně vyčpělé, ale dřív to bylo přesně ono.

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka

Zatímco první sérii Smolíků jsem ještě v dětství ještě rámcově sledoval, tuhle jsem vždycky viděl spíš sporadicky, i když mě zaujala vždycky o trochu víc. Teď jsem ji konečně zhlédl pořádně epizodu za epizodou a nestačil jsem se divit, jak skvěle funguje i teď. Jednotlivé planety jsou opravdu famózní a je vidět, že autoři se na nich maximálně vyřádili. Ta radost z dobrodružství z toho číší ještě teď.

oblíbené části: 05 - Zpívající planeta, 07 - Proměnlivá planeta, 08 - Zrychlená planeta

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Copak náš Aladár

Maďarský výplod fantazie a moje nejoblíbenější série. Kdo jako mladší nechtěl být Ládínkem, chodit s "houslemi" a Zorrem na střechu a objevovat nejrůznější (a nutno říct, že naprosto nepředvídatelně ztřeštěné) světy?

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Pišta

Nemůžu zapomenout na tuhle rodinku. Hlavně na hlášku i kterou občas používáme doma "Že já jsem si nevzala Pištu Hufnágla" :) to je nejvíc. Povedený legrační seriál. Takový se dá dívat i dnes po těch letech. Nápad, že jejich syn potají někam lítá a má mluvícího psa je ohromující :)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí