Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (Mézga Aladár különös kalandjai) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
xxmartinxx

15. června 2008

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to vidím já...

Jako malej sem to měl rád, ale později mě nafukovací raketa přestala bavit. Narozdíl od původní verze s celou rodinou a relativně reálnými dobrodružstvými, na které bych se klidně podíval i dnes. Tato verze je vážně jen pro děti a llinka pro starší tu tentokrát chybí. Některé příhody se ale vážně povedly. V hlavě mi například utkvěl výlet na planetu, kde jde dýchat pod vodou.

Je to prostě jedna z klasik, které nezapomenu. Dnes už je to mírně vyčpělé, ale dřív to bylo přesně ono.

Avatar uživatele
novoten

12. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Copak náš Aladár

Maďarský výplod fantazie a moje nejoblíbenější série. Kdo jako mladší nechtěl být Ládínkem, chodit s "houslemi" a Zorrem na střechu a objevovat nejrůznější (a nutno říct, že naprosto nepředvídatelně ztřeštěné) světy?

Avatar uživatele
Skogen

22. července 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Guliverova dobrodružství ;)

Další věc, kterou ohodnotím metou nejvyšší, protože nemohu jinak. Tentokrát se zase jednou podstatně rozejdu s xxmartinemxx, protože Ládínkova dobrodružství jsou natolik imaginativní a originálně pojatá, alegorickou kritiku soudobých jevů nepostrádaje, že jestliže s odchodem dětství člověk zcela nepřichází o fantazii a hravost, seriál přestat být zábavným prostě nemůže...

Narážky na svět jsou alegoričtější a ne tak verbálně přímočaré jako ve Futuramě a Simpsonech (ty mám taky rád), což prostě jen znamená, že obsahují daleko méně cynismu a nekapitulují před pozitivností. Což se pak sice může jevit naivně až dětsky infantilně, ale to je jen otázka přístupu ke světu.

Hláška „Chci skloňovat a časovat!“ dvourozměrného intelektuála před taktéž dvoudimenziálním diktátorem Velkým Placákem je trojrozměrně špičková :)

Avatar uživatele
Alkaa

27. května 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Pišta

Nemůžu zapomenout na tuhle rodinku. Hlavně na hlášku i kterou občas používáme doma "Že já jsem si nevzala Pištu Hufnágla" :) to je nejvíc. Povedený legrační seriál. Takový se dá dívat i dnes po těch letech. Nápad, že jejich syn potají někam lítá a má mluvícího psa je ohromující :)