Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Bouře

Klidný zasněžený den naruší hromadná autonehoda. Do lékařských řad nastupuje nová posila - Dr. Angela Hicksová.

Venku zuří sněhová bouře, a proto si na pohotovosti užívají klidnou službu. Neošetřují ani jednoho pacienta. Doktoři i sestry se koulují, hrají fotbal na židlích. Mark se Susan zasádrují Carterovi nohu. Carol ukazuje zásnubní prsten, který dostala od Taga. Právě tehdy se vrací Doug s Lindou z dovolené.

Pohodu naruší zpráva o hromadné autonehodě. Srazilo se 40 aut. Na místě vypukl i požár. Všichni se připravují a čekají na příjezd sanitek. Zraněných je mnoho. Od lehkých poranění až po kritické případy. Zraněných označují barevnými kódy. 18 červených (kritických), 10 na sále, 19 žlutých (vážně zraněných), 33 zelených (lehce zraněných), 3 zemřeli při převozu a 4 černí (exitus). Na pomoc přicházejí další lékaři - i Angela Hicksová.

Mezi zraněními, které ošetřují, jsou mimo jiné poranění míchy, popáleniny, nadýchání se kouře, amputace. Přivážejí i malé dítě, které je bez rodičů.

Benton se stará o Dextera, kterého zná ze sousedství. Při nehodě došlo k amputaci levé nohy pod kolenem. Dr. Hicksová chce udělat reimplantaci nohy na pohotovosti. Zákrok se podaří.

Na pohotovost zavítá i Patrick - chlapec v přilbě. Pomáhá při výzdobě. Stará se i o malé dítě bez rodičů.

Doug při třídění pacientů označil jednoho zeleným kódem a poslal ho do čekárny. Ale pacient utrpěl vážná zranění a zkolaboval. Ani resuscitací se ho nepodařilo zachránit. Jeptiška se s ním loučí modlitbou.

Susan má pacienta s akutním aneurysmatem aorty. Je třeba provést operační zákrok, ale všechny sály jsou obsazené. Jde zavolat Bentona. Pacient kolabuje. Zákrok provede Bob. Zachrání ho. Vyděšená uteče. Najde ji Carter. Dozví se, že Bob byla ve své vlasti - Polsku cévní chirurg a musí udělat zkoušky z anglického jazyka, aby získala licenci i v USA. Carter se nabídne, že jí pomůže.

Linda zůstala na pohotovosti pomáhat, protože její auto zasypal sníh. Říká Carol, že pro Douga je právě Carol dokonalou láskou.

Manželé Blinkerovi přicházejí s novorozencem, kterého paní Blikerová porodila doma, protože se chtěla dívat, jak padá sníh.

Na pohotovosti konečně opět zavládne klid.

HUDBA V EPIZODĚ

I Like a Sleighride (Peggy Lee)

Patrick přijde na pohotovost.

The Christmas Song (Nat "King" Cole)

Patrick rozsvítí vánoční osvětlení.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna