Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Cesta domů

Po pokusu o sebevraždu se Carol vrací do práce. Doug se cítit být zodpovědný. Po pohotovosti se prochází zpívající pacientka. Susan a Dr. Kayson řeší neshody ohledně léčby pacienta. Mark léčí pacientku, která je bita svým manželem.

Benton je probuzený neznámou paní, která si prozpěvuje. Nikdo na pohotovosti netuší, kdo to je. Postarat o ni se má Carter. Ten požádá o psychiatrickou konzultaci. Pacientka, jejíž teď říkají Madam X, je dezorientována časem i prostorem a mluví jen o hudbě. Výsledná diagnóza je Alzheimer.

Susan léčí pacienta s IM. Rozhodne se pro konzervativní léčbu pomocí TPA (aktivátor tkáňového plazminogenu). Ale pacientův lékař Dr. Kayson volí invazivnější metodu - angioplastiku. Dr. Morgenstern chce tento případ probrat na setkání jako výukový příklad. Setkání však spíše vypadá jako Susanin výslech. A ani Mark ji nepodrží.

K Markovi přichází pacientka se zlomeninou. Tvrdí, že spadla ze schodů. Mark je ale přesvědčen, že se jedná o případ domácího násilí. Pacientčin syn potvrdí Markovu domněnku. Ten zavolá sociální službu. Pacientka však odmítá připustit, že by ji manžel bil a její syn také všechno popře.

Doug vyšetřuje dítě s podezřením na meningitidu. Je třeba udělat lumbální punkci. Při zmínce o ní otec dítěte odpadne. Nakonec se meningitida nepotvrdí.

Susan má další pacientku - žena s ránou, kterou je třeba zašít. Po laboratorních testech je ale jasné, že tato paní trpí leukémií. Susan ji chce přijmout na podání transfuze. Pacientka ale odmítne. Při odchodu z nemocnice poznává Madam X. Identifikuje ji jako Mary Cavanaughovú - zpěvačku. Když chce odejít, omdlí. Nakonec souhlasí s transfuzí, ale nechce zůstat hospitalizována. Při rozhovoru s Carol prozrazuje, že si váží každý nový den, který má.

Během celého dne se všichni snaží Carol podpořit.

Doug hned zrána shání Carol, všech se na ni vyptává a prosí je, aby byli citliví a ohleduplní. Navrhne jí, aby se daly znovu dohromady. Carol odmítá, protože si myslí, že to Doug dělá jen z pocitu viny a také chodí s Dr. Taglierim.

Na konci dne připraví kolegové pro Carol tajnou oslavu. Carol během svého projevu říká, že je vděčná za druhou šanci.

Zajímavosti

Ve třetí epizodě 1. série si jednu z postav zahrála Rosemary Clooney, teta George Clooneyho.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna