Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Dar

Je čas Vánoc. Benton se snaží získat povolení k darování orgánů. Susan shání Diva. Chloe má velkou novinu. Doug opět řeší vztah s Carol.

Vrtulník přiváží mladého muže, který měl nehodu na sněžném skútru. Neměl přilbu. Pacient utrpěl frakturu báze lebky, má hematom na pravé části mozku a jeho zornice je zvětšená a nereaguje. Benton konstatuje mozkovou smrt. Ačkoli má pacient průkaz dárce, Dr. Hicksová chce, aby získal souhlas rodiny. Benton i tak svolává transplantační tým a shání příjemce orgánů. Po příchodu manželka nechápe, proč je na přístrojích. Žádá i jiný posudek. Nemluvili spolu už 6 měsíců, ale žádal ji, aby spolu strávili Vánoce. Odmítla a teď to lituje, protože ho stále miluje. Nakonec se Bentonovi podaří souhlas získat.

Otec přináší svého syna se zraněním hlavy, který spadl do jezera. Chlapec je cyanotický a podchlazený. Pokoušejí se ho zahřát. Chlapec se přebírá, ale zatím ještě nemluví. Chlapcův mozek není poškozen.

Susan ošetřuje pacienta, který chtěl napíchnout trafostanici, aby měl více elektřiny pro vánoční výzdobu. Na jeho výzdobu mu daruje světélka z pohotovosti. Také vyšetřuje pacientku s podezřením na zánět apendixu. Pacientka je těhotná. Carter ošetřuje dítě, které se přejedlo cukrovím. Navzdory upozorňování si nedá pozor a dítě ho pozvrací. Doug se stará o starší paní, která nemůže spát. Trpí depresí, protože Vánoce ji připomenou chyby, které v životě udělala. Jeden mladík ji v minulosti požádal o ruku, ale ona odmítla, protože její rodiče nesouhlasili.

Patrick se vrací na pohotovost s ránou na hlavě. Neměl přilbu, protože ji ztratil. Nechce si vzít novou přilbu, aby se opět mohl vrátit. Vrací se i paní Cavanaughová. Oba rodina nechala u někoho jiného a odešla na dovolenou.

Susan se snaží sehnat Diva, myslí si, že si jen zapomněl zapnout pager. Malik však říká, že skončil. Carter ji zaveze k Divovi. Odstěhoval se. Susan s Carterem se skoro políbí. Chloe oznamuje Susan, že je těhotná.

Mark chce pro Jennifer koupit vánoční dárek, proto žádá Susan, aby za něj zaskočila. Ale kvůli množství pacientů se nemůže z pohotovosti dostat pryč. Linda, která přišla za Dougem, se nabídne, že ho koupí místo Marka.

Carol organizuje zásnubní večírek, na který však Doug není pozván. Doug řekne Markovi, že na Carol stále myslí a neřekl jí to, protože se bojí, že mu řekne ano. Doug se rozhodne nejít na večírek s Lindou. Místo toho vtrhne na Carolin zásnubní večírek, řekne jí, že ji miluje, pohádají se a Tag ho udeří.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna