Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Láska mezi ruinami

Doug a Carol ošetřují basketbalový tím z katolické školy. Mark a Willie se neshodnou na diagnóze. Do svatby Carol a Taga zbývá pár týdnů. Carter se rozhoduje mezi praxí na chirurgii a pohotovosti.

Mark ráno pozoruje Jen. Přemýšlí nad minulostí. Řekne jí, že ji miluje.

Jerry během práce recituje Romea. Chystá se ho hrát v představení. Divoký Willie ho straší maskou, kterou má z Nové Guineji. Snaží se zjistit, zda se mu díky ní podaří vyhnat opilé bezdomovce.

Taxikář, kterého přepadli, se snaží Susan zapojit do seznamky, kterou vede ve svém taxíku. Susan tam objeví fotku Diva Cvetika. Následné to skouší i na Cartera.

Willie dostal Carterovu žádost o místo na pohotovosti. Carter se však ještě nerozhodl mezi pohotovostí a chirurgií. Benton konfrontuje Cartera kvůli místu. Také mu volají, že se už 3 měsíce opozdil se studentskou půjčkou.

Carol a Tag přebírají, co všechno je třeba nachystat na svatbu. Ve výtahu potkají Diane. Carol ji pozve na svatbu. To znamená, že přijde i Doug. Tag a Carol mají během oběda psát slib. Tag však naštvaně odchází, když Carol nemůže jít.

Mark a Willie spolu ošetřují muže, který vrazil do stromu ve vysoké rychlosti. Zřejmě jde o pokus o sebevraždu. Neumí se dohodnout, zda ho třeba intubovat, nebo spíše udělat rentgen krční páteře. Zjistí se, že má malé subdurální krvácení, ale nepotřebuje operaci. Objeví se dopis, který měl muž u sebe. Začíná - Milá Amy... Amy přijde na pohotovost. Rozešli se. Už dříve spolykal tabletky. Když se muž probere, tak Amy odchází. Nechává mu jen lístek. Nakonec se i tak Amy vrátí.

Bentona osloví muž, který se díval, když rozřezával housku. Carter Bentona upozorní, že jde o významného lékaře. Willie kvůli němu vzburcuje šéfa chirurgie a plastiky. Přitom jak mu Benton vymývá ránu, lékař debatuje s Carterem o Sorbonne, o jízdě na koni... Benton jen převrací oči.

Dívka vykazuje meningeální příznaky. Dají ji na izolačku. Spolu s ní musí vyšetřit i celý tým. Je třeba nasadit léčbu, ale nejdříve třeba vyšetřit moč dívek. Je třeba zjistit, zda nejsou těhotné. Mezi izolovanými jsou také 2 řeholnice - trenérky, ktoré se testu nemusí podrobit. Za Carol přijde jedna z jeptišek. Je možné, že je těhotná. Test je negativní. Přizná se, že z části doufala, že je těhotná. Je teprve novicka, ale má známost. Nemůže se rozhodnout...

Willie vůbec v Markovi nepoznává toho schopného šéfrezidenta, kterého popisoval Morgenstern. Susan, Mark a Benton mluví o studentských půjčkách. Benton Cartera popíchne, že je hezké nestarat se o to. Jerry a Malik vyhledají v novinách nejbohatších lidí Chicaga. Najdou tam i Carterovu rodinu.

Další pacienti: Dva chlapci s míčky v ústech.
Mark a Willie spolupracují i při dalším případě. Chlapec má zabodnutý věšák v hltanu. Nachází se nebezpečně blízko karotid a frenického nervu.

Lydia a Carol mluví o svatbě. Carol se zeptá, jestli Lydia též někdy pochybovala.

Carter pracuje na svém hodnocení. Benton mu ho podepsal, ani si ho nepřečetl. Ptá se Cartera, proč chce praxi na chirurgii. Na otázku proč má žádost i na místo na pohotovosti, Carter roztrhá žádost.

Jake hraje první zápas pod Dougovým vedením. I když se nejdříve Jakovi nedaří, nakonec udělá parádní odpal. Oběhne celé hřiště, ale soupeři protestují, že nešlápl na první metu. Doug přesto potvrdí, že šlápl. Při rozhovoru s Jakem připouští, že udělal chybu.

Po práci odchází Jerry oblečený jako ze Shakespeara. Tag čte Carol svůj slib. Jeanie požádá Bentona o pomoc. Potřebuje případy nozokomiálních nákaz v nemocnici.

Benton přijde navštívit matku. Švagr mu říká, že Jeanie, kterou Benton nenápadně hledá, už odešla. Také mu připomíná, že je vdaná.

Chloe má další vyšetření. Znovu si od Susan vezme peníze. Chloe se snaží zamaskovat, že kouřila. Nebyla na vyšetření, protože musela čekat. Susan jí oznámí, že si musí najít vlastní byt. Už ji nebude tahat z kaše.

V seznamu od taxikáře si Cartera vyhlédla dívka z radiologie.
Mark se vrací domů.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Láska mezi ruinami
 • Love Among the Ruins
 • 1. série, 23. epizoda (celkově 23. díl)
 • 4. května 1995
 • 1995
 • 47 minut
 • www.imdb.com/title/tt0568032/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna