plakát seriálu

Pohotovost

(ER)

Epizoda 1×19 – Láska ztracená při porodu (Love's Labor Lost)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mark řeší komplikovaný porod. Bentonova matka podstupuje operaci.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Doug a Mark si házejí míč, dokud Douga skoro nesrazí auto. Z auta vyhodí člověka. Muž má střelné poranění a musejí ho resuscitovat. Otevřou mu hrudník.

Benton ošetřuje svou matku, která má zlomenou kyčel. Chce, aby jeho matku operoval primář ortopedie a ne nějaký rezident. Benton spolu s příbuznými čeká, jak dopadne operace. Chtěl operovat, ale nebylo mu to umožněno.

Jiní pacienti: Muž se pokusil obrousit si tetování.
Malý chlapec kolabuje. Zjistí mu alkohol v krvi. Otec chlapce už nechce ztratit dalšího syna kvůli alkoholu a drogám. Test na drogy je však negativní. Jedná se o otravu insekticidy.

Mark říká Carterovi o výhodách pohotovosti. Lékař pracující na pohotovosti je vzdělaný ve všech směrech, závisí od něj pacienti a řeší různorodé případy.

Markovou pacientkou je těhotná žena, která často močí, při močení pociťuje pálení a má bolesti břicha. Mark to uzavře jako zánět močového měchýře. Také ji využije jako výukový případ pro Cartera a Deb. Mark pacientku propustí. Na parkovišti zkolabuje.

19:15
Pacientka má eklampsii. Kvůli křečím v žilách je mozek nedostatečně okysličován, což vede k záchvatu. Musí porodit dítě.

19:28
Mark říká Susan, že nesprávně diagnostikoval pacientku. Opět ji používá jako výukový případ. Také zavolá porodníka, ten ještě dokončuje jiný případ. Mark chce, aby porod proběhl přirozenou cestou. Začíná vyvolávat porod.

22:12
Kontrakce jsou každých 10 minut. Rodiče dítěte požádají Marka, aby vybral dítěti jméno. Vybere mu jméno Jared. Puls dítěte začíná klesat.

23:47
Rodička je stále na pohotovosti. Na porodnici je plno. Puls dítěte je 90.

00:45
Fetální monitor ukazuje sníženou aktivitu. Matka dostává epidurálku.

02:30
Další pokles tepové frekvence dítěte. Ženu chtějí převést na porodnické oddělení.

03:15
Žena je stále na pohotovosti. Musí začít rodit. Během porodu se ramínko zapře o stydkou sponu, nejde ven a musí ho zatlačit zpět. Namísto přirozeného porodu volí císařský řez. Matka dostala další záchvat. Při císařském řezu nastane abrupce placenty. Dítě vyndají, ale nedýchá.

04:42
Carter tiskne aortu matky, zatímco začínají s resuscitací dítěte. Dítě se chytí. Konečně dorazí i ženina lékařka, která Markovi vynadá.

05:30
Krvácení u matky zastavili. Mark informuje otce - dítě bude v pořádku a matka je stabilizována. Mark se sám obviňuje, že zle zvážil fakta. Matka opět kolabuje, upadá do DIK. Následuje resuscitace.

06:45
Mark ji stále resuscituje. Dr. Coburnová ji vyhlásí se mrtvou. Mark jde za jejím manželem.

Mark hledí na mrtvou ženu. Carter mu říká, že se zachoval jako hrdina. Na stanici se Mark rozloučí se Susan s tím, že je v pořádku. V nadzemce se rozpláče...

Hlavní postavy
Dr. John Carter
Dr. Mark Greene
Dr. Doug Ross
Carol Hathaway
Dr. Peter Benton
zdravotní sestra Haleh Adamsová
Dr. Susan Lewisová
Jerry Markovic
Lily Jarvik
zdravotní sestra Lydia Wrightová
Vedlejší postavy
muž s tetováním
Sean O'Brien
starší muž
Jodi O'Brien
Steven Robbins
Mae Benton
Dr. Urami
Deb Chenová
Dr. Pauline Blair
Dr. Wilson
Sadie Hubbellová
Dr. Ralph Drake
Jackie Robbins
Dr. Janet Coburnová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLáska ztracená při porodu
Původní názevLove's Labor Lost
Rok natočení1995
Premiéra7. března 1995
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka46 minut
Autoři profilu epizody