plakát seriálu

Pohotovost

(ER)

Epizoda 2×02 – Letní jízda (Summer Run)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

První pracovní den Kerry Weaverové. Doug má plné ruce práce s mladým pyromanem a Carol začíná jezdit se sanitkou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Carol je na výjezdu se záchranáři. Zraněný člověk je už pro záchranáře starý známý. Má mnohočetné střelné poranění. Zranění druhého muže jsou neslučitelné se životem. Po přivezení na pohotovost případ přebírá Susan. Snaží se ho oživit, ale nedaří se jí to. Jelikož vezou další případ a pacienta se ani po 45 minutách nepodařilo oživit, Kerry zastavuje resuscitaci. Následně požádá záchranáře, o kterém si myslí, že zná rodinu zesnulého, aby jim tuto špatnou zprávu oznámil. Nicméně Ray rodinu nezná. Carol mu s tím pomůže, ale Ray musí překládat do španělštiny.

Hned v první den v práci se Kerry nepohodne s více lékaři. Dougu se nelíbí změna, že personál nemá nosit lékařem jídlo z bufetu. Kerry to považuje za zneužívání personálu. Nesedne si ani se Susan. Naopak s Bentonem vychází, protože se znají z minulosti.

Carter usnul. Benton ho najde a vidí odcházet Harper. Carter se snaží vše vysvětlit, ale Bentona to nezajímá. Chce jen, aby byl Carter připraven na dnešní operaci. Do nemocnice se vrací Morgenstern a Carter asistuje při operaci. Za trest musí držet končetinu.

Chloe přináší malou Susie na pohotovost. Jelikož nestíhá do školy, prosí Susan, aby dala malou do jeslí. Následně z jeslí volají, že malá má zvýšenou teplotu a nemůže tam zůstat. Doug ji prohlédne, ale má jen rýmu. Susan poprosí Bob, aby zavolala Chloe. Zjistí, že Chloe školu nechala.

Doug ošetřuje chlapce s popáleninami, který v motelovém pokoji založil požár. Chlapcova matka musí jít do práce. Doug požádal o psychiatrickou konzultaci, ale nepřišel psychiatr, kterého chtěl. Vypukne oheň a všichni si myslí, že chlapec utekl. Doug najde Byrona za dveřmi. Navzdory Dougově doporučení bere matka svého syna do práce. Doug si to jde vyříkat s Kerry. Pohádají se.

Další pacienti: Loretta se vrací. Marku ji vyšetřuje spolu s mediky. Loretta však ví o nemoci i léčbě víc jako studenti.
Dalším pacientem je muž, který vykradl banku. Susan je pořádně nabroušená a vtom jí do tváře vystřelí barva na peníze, protože muž schovával peníze pod oblečením.
Carol je na dalším výjezdu. Má jít o paní se záchvatem. Vysvitne, že paní měla jen úžeh a už se o ni postarala jiná sanitka.

Benton oznámí Carterovi, že jdou operovat hernii, zatímco Carter dovolí Harper, aby se na něm učila zavádět kapačky. Na obědě Benton pochválí Cartera, že dobře zvládl kauterizaci. Benton a Jeannie přemýšlejí, kdy se mohou večer setkat. No neumí se sladit. Jeannie volá Alovi a zalže, že kvůli změněnému programu studijní skupiny přijde až po půlnoci.

Jeannie se porouchalo auto. Benton nabízí svou pomoc, ale potká tam Ala. Jeannie a Benton mluví o tom, že už takhle nemohou pokračovat. Musí to říct Alovi.

Mark utíká, aby stihl vlak. Těsně mu ujde… Susan s Chloe mluví o tom, proč Chloe přestala chodit do školy.

Hlavní postavy
Dr. John Carter
Jeanie Bouletová
Dr. Kerry Weaver
Dr. Mark Greene
Carol Hathaway
Dr. Doug Ross
Dr. Peter Benton
Doris Pickman
zdravotní sestra Haleh Adamsová
Dr. Susan Lewisová
Jerry Markovic
zdravotní sestra Connie Oligariová
zdravotní sestra Lydia Wrightová
Vedlejší postavy
Snow Cone Man
Mrs. Rodgriquez
Paramedic Raul Melendez
Dr. Bogdana Lewinski
Patient on Gurney
Page Mason
Loretta Sweet
Dr. David Morgenstern
Chloe Lewisová
Al Boulet
Ray 'Shep' Shepard
Dr. Paul Myers
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLetní jízda
Původní názevSummer Run
Rok natočení1995
Premiéra28. září 1995
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody