Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Mateřství

Je Den matek. Chloe rodí. Benton se dozví zlou správu.

Chloe budí Susan. Začala rodit, přičemž kontrakce má každé dvě minuty. Hned jdou na pohotovost, ale Chloe nechce odejít bez svého kazeťáku. Jelikož zde není jiný lékař, musí ji odrodit Susan. Carter asistuje - pouští hudbu. Chloe přijde navštívit její matka. Chystá se nastěhovat zpět k rodičům.

Carol má týden před svatbou. Všechno se kazí. Caterigová společnost zakázku odvolala, šaty pro družičky ještě nejsou hotové a ještě k tomu už přišli všichni Tagovi příbuzní.

Carter čelí důležitému rozhodnutí. Vezme místo na pohotovosti nebo na chirurgii? Mark mu dává čas do večera, aby se rozhodl. Carter říká Markovi, že místo musí odmítnout, i když ještě nedostal místo na chirurgii. Nakonec však nedostane ani místo na chirurgii kvůli velkému množství zájemců. Na pohotovosti už také není volné místo...

Vrtulník přiváží chlapce, který spadl na staveništi a napíchl se na tyč. Potřebuje operaci. Benton operuje a Carter asistuje. Bohužel chlapec fibriluje a nepodaří se ho zachránit.

Další pacienti: Malí skauti mají průjem. Jednomu z nich se podaří pozvracet Douga.
Žena našla svého přítele v bezvědomí. Během úklidu smíchal čpavek s bělidlem a otrávil se plynným chlorem.
Přechytralá matka, která je lepší než lékaři, tvrdí, že její dcera je alergická na včely, i když nic tomu nenasvědčuje.
Je Den matek a ukazuje se jako velmi nebezpečný. Jedna žena spadla, protože vypila příliš mnoho šampaňského a má ránu na hlavě. Další má zase tržnou ránu na ruce.

Markova pacientka má slabý šelest. Mark se domnívá, že jde jen o chřipku, ale pro jistotu požaduje lumbální punkci k vyloučení meningitidy. Ta se nepotvrdí. Mark se zeptá, zda dívka nepodstoupila zákrok u zubaře. Řekne, že ano. Na základě toho Mark diagnostikuje endokarditidu. Dívka potřebuje operaci - výměnu mitrální chlopně.

Diane říká Dougovi, že si musí najít nové bydlení. Zeptá se Douga, zda nechce, aby bydleli spolu. Nechce však na něj tlačit. Mezitím s ním opět flirtuje Linda. Doug žádá o radu Marka. Má o tom rozhodnout trefený koš. Mark hází na koš... Diane nachytá Douga ve společnosti Lindy a okamžitě se s ním rozejde.

Uprostřed záchrany muže, kterého se Carter pokouší intubovat, vyruší Susan její matka. Oznámí jí, že se k ní Chloe nemůže nastěhovat. Chloe se i s malou Susie prochází po pohotovosti. Uvidí, jak přivážejí ženu, která si vzala speed a prášky. Je vystrašená, Susan ji uklidňuje.

Dvě členky gangu se navzájem zranili. Jedna má střelné poranění hlavy, kterému podlehne. Druhá má bodnou ránu v hrudi. Při ošetřování se probere, proto ji musí znehybnit. Nato přichází třetí žena s odříznutým uchem a vyběhne na ženu s bodným zraněním.

Benton má naléhavý telefonát z ošetřovatelského domu, kde je jeho matka. Oznámí mu, že měla zástavu a navzdory úsilí se ji nepodařilo oživit. Benton je zdrcený. Přijde ho podpořit Jeanie. Políbí ho.

Jen přijde za Markem. Mají jít na večeři. Musí čekat, protože má případ. Debatuje tedy s Carol o svatbě.
Zatímco Chloe spí, "velká" Susie kolébá "malou" Susie.

HUDBA V EPIZODĚ

Blackbird (The Beatles)

Chloe rodí.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna