Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nespavci v Chicagu

Benton má dlouhou službu. Carol usiluje o adopci Tatiany. Carter ošetřuje pacienta s konečným stadiem rakoviny.

Benton potká Cartera se střevem. Je to vzorek od pacienta, kterému udělali hemikolektómii, ale Benton při tom nebyl. Benton se také chytne se Susan, protože nechce přijmout pacientku s dekubity. Benton je ve službě již 48 hodin. Benton konfrontuje dr. Hicksovou kvůli operaci, ke které nebyl přizván.

Carol podala žádost o adopci Tatiany. Zatím vše probíhá hladce. Carol se Tatiany ptá, zda s ní chce bydlet. Také se zeptá Lydie, zda nechce pracovat jako vrchní sestra, protože si kvůli Tatianě potřebuje zkrátit služby. Doug, jako jediný, podpoří Carol v adopci.

Jiní pacienti: Susanin pacient má vyrážku na hrudi. Zřejmě se jedná o alergii na nějaký lék. Pacient si totiž přivydělává jako testovací subjekt a bere experimentální léky.
Dalším pacientem je muž, který předstíral epileptický záchvat v restauraci, aby se najedl zdarma. Při odchodu z nemocnice stihne ještě okrást Jerryho o peníze z pokladny (trik s rozměňování peněz) a také Marka.
Přichází i muž s ledvinovými kameny, jehož Benton hned bere na operaci. Pacient stihne kámen vymočit a tak se operace nekoná.
Lékaři ošetřují i 16-letého chlapce postřeleného do krku. Propadl obchod a postřelil ho policista. Policista je také přivezen - schytal to do srdce.

Doug ošetřuje dítě s popáleninami na ruce. Zvažuje, zda dítě není týrané. Zjistí, že dívka už byla i v jiné nemocnici. Matka mluví s Carol. Říká jí, že dcera se osahávala a tak vzala těžítko, nahřála ho… Totéž jí dělala i její matka. Matka s dcerou nechce zůstat na pohotovosti, ale Doug, pod záminkou provedení dalších testů, odebere matce dítě a pro matku přichází policie.

Přivážejí muže s městnavým srdečním selháním. Plíce kolabují, má zlomené žebro a tenzní pneumotorax. Zjistí se, že má nevyléčitelnou rakovinu a podepsal žádost, aby mu neprodlužovali život. Carter se ptá, zda nechce, aby někomu zavolal. Chce, aby zavolal jeho syna, kterého již přes 20 let neviděl. Carter jeho syna nenašel. Zůstává při něm. Benton Carterovi vyčítá čas, který Carter tráví s nevyléčitelným pacientem. Také mu říká, že ztrácí čas jako student chirurgie, protože jako chirurg nemyslí.

Na pohotovosti se objeví lékař, který pozoruje činnost oddělení. Přichází kvůli projektu - nemocnice budoucnosti. Vyslechne se Markův problém s Jennifer a navrhne mu, aby se přestěhoval do města Kenosha, které na půl cesty mezi Chicagem a Milwaukee. Lékař, John Koch z MIT, předestře Susan nový pohled na nemocnici, kde by nebyla oddělení, ale na každém patře by byl tím specialistů, který by spolupracoval. Zeptá se i Susan, jestli nemá zájem pracovat v jeho nemocnici. Vtom vysvitne, že jde o pacienta ze psychiatrie.

Morgenstern odchází z pohotovosti. Jde vést jiný rezidentský program. Markové povýšení však předložil ke schválení. Doug pozve Diane na večeři. Ta nejdříve odmítne, ale nakonec souhlasí. Kvůli pokusu o sebevraždu Carol nesvěří Tatianu do péče.

Carol přichází k Dougovi. Říká mu, že přišla o Tatianu. Chce zůstat, ale Doug se jí zeptá, jestli o tom už ví Tag a odveze ji domů. Mark řekne Jennifer o Kenosha. Ta ho ale opouští.

Benton přichází domů, má pohlídat matku. Usne a jeho matka, dožadující se léků, spadne ze schodů. Benton ji bere na pohotovost. Spadla ze schodů po mrtvici, možná je i fraktura kyčle. Benton je v šoku...
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna