plakát seriálu

Pohotovost

(ER)

Epizoda 14×17 – Pod tlakem (Under Pressure)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pratt a Brenner zachraňují těžce raněného, kterého srazil automobilista a ujel.

Na heliportu zatím přistává helikoptéra s dalšími raněnými - Rebeccou a Danielem: Daniel, který je při vědomí, nepozorovaně schová do kapsy pistoli. Rebecca má zřejmě zraněné plíce: říká lékařům, že jeli rychle, protože spěchali za Danielovou matkou, která umírá na rakovinu.

Pratt jde navštívit svou bývalou manželku, která se připravuje na operaci, ta se k němu chová ale dost chladně. Abby se svěřuje Neele, že Luka se rozhodl odstěhovat. V televizi vysílají zprávu o loupeži diamantů, ke které došlo ve městě. Daniel o tom říká Rebecce. Přichází policista ohledně sraženého dítěte, Daniel je viditelně nervózní a snaží se vyhnout setkání s nimi. Rebecca má srdeční zástavu, Neela ji oživuje, po 45 minutách chce ohlásit smrt, ale Daniel vytáhne zbraň a dožaduje se, aby Neela a Morris v oživování pokračovali. Zamkne dveře a zabarikáduje se s nimi v místnosti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Pratt čeká na svou bývalou ženu, která už je po operaci, teď už se zdá dojatá. Mají spolu vážnou a upřímnou rozmluvu, jak napravit své vztahy.

Daniel stále drží doktory jako rukojmí, srdce Rebeccy se opět rozběhne. Do místnosti přichází Gates a Morrisovi se podaří upozornit ho, že Daniel má zbraň. Morris odvede Danielovu pozornost a Gates ho praští kovovým podnosem - z pistole vyjde výstřel.

Celá pohotovost je evakuována. Na áru zůstává Rebecca s Neelou a Morrisem, které dál drží v šachu Daniel. Policisté se s ním snaží vyjednávat, Daniel ale praští s telefonem. Rebecca nakonec umírá, a Daniel se zhroutí a odevzdává Morrisovi pistoli. A právě v tom okamžiku ho zastřelí ostřelovač.

Hlavní postavy
Dr. Neela Rasgotra
Chuny Marquez
Nurse Samantha Taggart
Dr. Archie Morris
Abby Lockhart
Dr. Tony Gates
Dr. Gregory Pratt
Dr. Simon Brenner
Vedlejší postavy
Frank Martin
Dr. Dustin Crenshaw
Nurse Dawn Archerová
Dr. Bettina DeJesus
Josip "Joe" Kovač
Josip "Joe" Kovač
Larry Weston
Dr. Laverne St. John
kluk s jednokolkou
otec kluka s jednokolkou
seržant Deturno
strážník Cole
strážník Jeffries
reportér
oběť autonehody
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPod tlakem
Původní názevUnder Pressure
Rok natočení2008
Premiéra1. května 2008
Česká premiéra23. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody