plakát seriálu

Pohotovost

(ER)

Epizoda 1×09 – Přísně tajné (ER Confidential)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Díkůvzdání na pohotovosti. Carol řeší etické dilema. Carter léčí transsexuála se sebevražednými sklony.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když se Susan v noci vzbudí, Div nahrává své myšlenky na diktafon. Susan mluví s Markem o Divovi a o depresi. Doug se s Lindou chystá na pár dní pryč. Celý výlet platí Linda.

Susan léčí pacienta se selháním ledvin, přičemž pacient je velmi skeptický k celé oslavě Díkůvzdání. Potřebuje dialýzu.

Carter vyzvídá od Bentona, co má přinést na večeři. Benton mu odvětí, že jeho matka to pozvání nemyslela vážně. Carter dostane za úkol zašít pacientce ránu. Vysvitne, že je to transsexuál. Během ošetřování mu vypráví, jak ji opustila kamarádka, poté co se dozvěděla pravdu. Mluví o špatných zkušenostech. Carter není velmi přívětivý. Pacientka se rozhodne skočit z budovy. Ani Carterovo přemlouvání nepomůže. Benton říká Carterovi, že to není jeho chyba. Bere ho domů na večeři s rodinou.

Přivážejí oběti těžké autonehody. Mladíci v autě přešli na červenou a srazili dívku. První chlapec nejeví známky života. Po úrazu nastala zástava. Pokoušejí se ho resuscitovat, ale neúspěšně. Dívka zemřela na místě - došlo k dekapitaci. Druhý mladík je na základě pozitivního výsledku laváže operován. Před odvozem na sál se Carol přizná, že to on řídil auto. Po operaci, ale říká své matce, že řídil druhý chlapec. Carol ho promlouvá, aby řekl pravdu.

Na pohotovosti se každý přiznává, co "špatné" v mládí vyvedl. Doug jezdil vysokou rychlostí, Carol lezla na vysokou věž, Jerry s kamarádem experimentovali s dynamitem. Markovým nejhorším přestupkem, bylo vyvolání falešného požárního poplachu.

Lydiin policista přivede pána, kterého napadl krocan. Zraněný je aktivista, který se rozhodl, že ukradne krocana z obchodu, kde sloužil na výstavu. Při zápase krocana zabil.

Mark se stará o pacientku s bolestí na hrudi, která zkolabovala v čekárně. V perikardu má tekutinu, kterou je třeba odsát. Benton provede proceduru, ale perikard je infikovaný a obsah je příliš hustý. Musí otevřít perikard. Benton děkuje Sarah za pomoc. Sarah odchází kvůli Starzl Fellowship.

Carol se Tagovi přizná, že během toho, jak spolu chodili, se vyspala s Dougem. Také mu řekne o polibku s Dougem spřed 14 dnů. Rozzuřený Tag odchází.

Na pohotovosti oslavují Díkůvzdání. Susan slaví spolu s Chloe a jejím přítelem. Má přijít i Div. Ten se však přechází v dešti mezi auty.

Hlavní postavy
Dr. John Carter
Dr. Mark Greene
Carol Hathaway
Dr. Doug Ross
zdravotní sestra Haleh Adamsová
zdravotní bratr Malik McGrath
Dr. Peter Benton
Dr. Susan Lewisová
Jerry Markovic
zdravotní sestra Connie Oligariová
zdravotní sestra Lydia Wrightová
Vedlejší postavy
Dr. Bogdana Lewinski
Andy Bohlmeyer
Linda Farrell
Edgar Luck
paní Bohlmeyerová
Ronnie - Chloid přítel
strážník Al Grabarsky
sekundář
Henry Colton / Rena
Dr. David 'Div' Cvetic
Chloe Lewisová
Dr. Sarah Langworthy
Dr. John 'Tag' Taglieri
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPřísně tajné
Původní názevER Confidential
Rok natočení1994
Premiéra17. listopadu 1994
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody