Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Staré končí, nové začíná

Začíná Carterův poslední den na pohotovosti. Ošetřuje chlapce s leukémií. Velký den je i pro Carol. Dnes se vdává.

Začíná Carterův poslední den. Malik ho budí, musí ošetřit postřeleného chlapce, který si vložil zbraň do úst a stiskl spoušť. Pomáhá mu Lydia. Následně přijde Benton a pochválí Cartera. Také mu připomene, že nesmí zapomenout vrátit průkaz a plášť.

Carol začíná její velký den.

Mark a Willie se opět neshodnou na diagnóze pacienta. Mark se domnívá, že jde o embolii, Willie, že o kardiomyopatii. Mark požaduje perfuzní scinfigrafii. Najde embolii.

Carter dostane za úkol napsat Bentonovi hodnocení za kolečko na pohotovosti. Carter je tvrdý a Benton dostane velmi nízké hodnocení. Takové hodnocení Carter odevzdá. Vtom přijde Benton a nabídne mu místo na chirurgii, protože jiný zájemce odmítl. Carter si uvědomí, jaké špatné hodnocení dal Bentonovi a chce ho přepsat. Ovšem už ho má doktorka Hicksová. Ta mu ho dovolí přepsat a také mu přečte, jaké hodnocení mu napsal Benton. Benton ho vychválil.

Sestra přichází spolu se svým bratrem. Chlapec si už toho hodně prožil v nemocnicích. Jelikož podstoupil chemoterapii, tak jeho tělo nebojuje s infekcí tak dobře. Na všechny lidi, hlavně na svou sestru, je nepříjemný. Pro jistotu se musí vyloučit relaps rakoviny. Potvrdí se, že teplota stoupla kvůli infekci. Je znuděný, tak mu Carter nabídne, že si zahrají videohry. Carter mu říká, že i jeho bratr, Bobby, měl leukémii. A také rýpal do Cartera, protože ho matka až příliš hýčkala. Jeho bratr zemřel.

Jeanie a Benton si musí popovídat o tom, co se mezi nimi stalo. Jeanie mu říká, že by jí neměl volat domů. Také, že se o něj zajímá jen kvůli jeho matce.
Mark je žalovaný za nedbalosti při preeklampsii. Postará se o to nemocnice. Mark říká, že Jen se na to bude chtít podívat. Také mu Willie nabídne místo ošetřujícího lékaře. Odpověď mu má dát do dalšího dne.

Dalším pacientem je muž v konečném stádiu AIDS. Došlo k obstrukci střeva kvůli zvětšeným uzlinám a recidivujícímu lymfomu. Jeho přítel nemá plnou moc rozhodovat o něm, tu má jeho matka. Muž potřebuje kolostomii, jeho matka nesouhlasí. Benton nedoporučuje aby šel domů, protože v nemocnici mu umí zmírnit bolest.

Chloe stále bydlí u Susan. Říká jí, že se asi nezvládne starat o dítě. Susan, která je na svatbě Carol družičkou, se přijde převléknout domů. Nenajde tam Chloe, jen malou Susie. Chloe nechala lístek, že si jde koupit cigarety.

Do kostela přichází Susan i s dítětem, které následně nechá u Marka a Jen.
Všichni jsou připraveni, Carol je už na místě. Chybí jen ženich. Carol si jde promluvit s Tagem. Ten jí říká, že celý čas přemýšlí nad tím, že ho Carol ve skutečnosti nemiluje. Carol mu říká, že ho miluje, ale ne tak jako on ji...

Za Dougem přichází Jake. Doug mu vysvětluje, proč už není s Diane, jeho matkou.

Svatba se nekoná. Za Carol přijde Doug. Říká mu, že jen chce být šťastná. I když svatba nevyšla, tak to zábavu nezastaví. Carol všem děkuje.

Carter děkuje Bentonovi. Ten mu řekne, že z něj bude dobrý doktor. Při odchodu Cartera zastaví sestra chlapce s leukémií. Poděkuje mu.

Práce na pohotovosti se nikdy nezastaví...

HUDBA V EPIZODĚ

Tequila (The Champs)

Carolina svatba.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Staré končí, nové začíná
 • Everything Old Is New Again
 • 1. série, 25. epizoda (celkově 25. díl)
 • 18. května 1995
 • 1995
 • 47 minut
 • www.imdb.com/title/tt0567966/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna