Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Úplněk o sobotní noci

Mark je zničen kvůli porodu. Benton se vypořádá s matkou. Noc s úplňkem na pohotovosti.

Susan se Marka ptá, zda je v pořádku. Mark je říká, že stále nad matkou i dítětem přemýšlí. Na večer si bere volno, ale pokud to bude nutné, mají ho zavolat.

Bentonova matka je stále v nemocnici a Benton je tam pořád s ní.

Jiní pacienti: Pacient se zvětšenou prostatou vypil karton piva. Chtějí mu zavést katetr.
Muž, který je připoután k posteli, začne vyvádět. Rozbije okno, odejde z místnosti a odchází z pohotovosti.
Čtyři členové studentského spolku mohou mít omrzliny poté, co jich vyhodili na Rush Street. Do odpadkového koše hodí petardu, která později vybuchne.
Carol ošetřuje muže, který se odřel při lezení na útes. Honil kočky. Je vlkodlak.
Deb chce pomoc od Cartera. Opilec si přivřel prsty ve dveřích auta. Je hrubý a smrdí. Při kateurizácii bouchne etychlorid, který je hořlavý.

Chodce srazilo auto. Muž byl opitý a je potřeba zašít mu ránu. Carter a Deb se staví. Ten, který zašije více, si zákrok i připíše. Šofér auta naopak pociťuje bolest na hrudi a vypadá to na IM. Deb proběhne k případu s řidičem. Jako záskok na pohotovost přichází i Dr. Swift. Susan ho pověří jednoduchými záležitostmi. Vysvitne, že je to nový šéf pohotovosti. Šofér má disekci aorty.

Tag spolu s Carol přecházejí časopisy o svatbě. Benton ho konfrontuje. Nechce, aby Tag propustil jeho matku domů. Bentonova matka je přivázaná k posteli. Benton ji odváže. To Jeanie požádala, aby ji přivázali. Benton nechce, aby za jeho matkou Jeanie chodila.

Carterova pacientka má bolesti břicha. Říká, že něco je zvláštní. Venuše je v pátém domě. Sestaví mu graf a podle něj se jejich společné cesty ještě nekončí. Zjistí se mimoděložní těhotenství. Jeden plod je normálně v děloze.

Susan před novým šéfem kryje Marka. Tvrdí, že je nemocný. Na pohotovosti získávají hlášení od požáru v nočním klubu. Zraněných osob je 15-20. Většinou se jedná o popáleniny 3. stupně. Všichni doktoři jsou povoláni do služby (Doug od Diane, Benton od matky a Mark od hraní videoher). Jednalo se jen o cvičení. Na setkání oddělení přijde Mark jako poslední a s velkým časovým zpožděním.

Zatímco byl Benton pryč, jeho matka spadla z postele. Benton jde za Jeanie domů. Prosí ji, zda mu nepomůže najít nějaké dobré místo pro matku.

Susanin pacient má škytavka způsobenu abscesy na pečeni, které dráždí bránici. Musí ho hospitalizovat a podat antibiotika. Tvrdí, že svou snoubenku nepodvedl a ani si nepíchá drogy. Snoubenka se přijde zeptat Susan, jestli také může mít HIV, ale ani u něho není jisté, že ho má. Cítí, že k ní nebyl upřímný.

Mark po rozhovoru s Dougem o svoji výtkách ohledně porodu, zůstane sedět na stanici. Za Markem přichází Jennifer.

Na resuscitaci opilého muže se zlomenými žebry se zúčastní i Carter. Musí provádět torakotomii a otevřenou masáž srdce. Carter se s tím pochlubí Deb.

Carol požádá Susan, zda nebude její družička. Dr. Swift se ptá Susan, zda se neuchází o místo šéfrezidenta. Carter dá zahrát pro Susan písničku v rádiu.

HUDBA V EPIZODĚ

Twist And Shout (The Isley Brothers)

Carter věnuje Susan písničku.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Úplněk o sobotní noci
 • Full Moon, Saturday Night
 • 1. série, 20. epizoda (celkově 20. díl)
 • 30. března 1995
 • 1995
 • 47 minut
 • www.imdb.com/title/tt0567988/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna