plakát seriálu

Pohotovost

(ER)

Epizoda 2×03 – Uzdrav, nauč, zabij (Do One, Teach One, Kill One)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Carter se dožaduje prvního vlastního pacienta. Doug léčí malého chlapce s AIDS. Mezi Susan a Kerry dojde k opětovnému střetu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Cartera už nebaví starat se jen o pacienty Bentona. Benton mu vyhoví a Carter získává svého prvního vlastního pacienta. Pacientovu dušnost způsobuje pleurální výpotek, který se Carter pokouší odstranit pomocí punkce. Avšak jehlou zajde příliš hluboko. Pacienta musí okamžitě operovat, protože Carterovi se podařilo propíchnout játra. Při operaci vysvitne, že Carter vlastně pacientovi udělal laskavost. Zjistí se, že pacient trpí portální hypertenzí. A Carter se dozví, že není ani jediný, komu se něco takového podařilo. Dokonce i Bentonovi, když byl student, se stalo něco podobného. Bohužel operace se zkomplikuje a pacient umírá.

Malého chlapce, který užívá léky na AIDS, nemohla matka probudit. Došlo k předávkování léky. Tuto život ohrožujícího situaci způsobili lékaři na klinice, kteří dítěti předepsali špatnou kombinaci léků.

Mezi Susan a Kerry dojde k dalšímu střetu. Kerry kritizuje Susan, protože ta nezapisuje vše hned do chorobopisu, ale jen na kartičky, které nosí u sebe. Také Susan není ráda, když jí Kerry určí pacienti.

Další pacienti: Carol spolu se záchrankou jdou k obéznímu muži s vysokým tlakem, který nechce opustit svůj domov, protože se nemá kdo postarat o jeho králíky. Po převozu na pohotovost dostane záchvat a dojde k subarachnoidálnímu krvácení.

Záchranáři přivezou i dalšího pacienta, ten se vymkne kontrole a nikdo jej nemůže dostat dolů ze sanitky.
Susanin pacient se pokusil o sebevraždu tak, že spolkl žiletku. Opětovný střet Susan a Kerry, při kterém se Mark postaví na stranu Kerry.

O Markovi má vyjít článek v časopise, proto Wendy dělá rozhovory se sestrami a lékaři pohotovosti o Markovi. Pohotovost také získává novou posilu - Randy.

Sheppard pozve Carol na rande. Ta ho odmítne. Ale Sheppardovi se mu podaří přesvědčit ji. Benton a Jeannie se pohádají. Jeannie není ochotna opustit manžela.

Chloe se rozhodne vydat na výlet, protože chce vydělat peníze. Malou Susie nechá Susan, aby se o ni postarala.

Hlavní postavy
Jeanie Bouletová
Dr. John Carter
Dr. Kerry Weaver
Chuny Marquez
Dr. Mark Greene
Carol Hathaway
Dr. Doug Ross
zdravotní sestra Haleh Adamsová
Dr. Peter Benton
zdravotní bratr Malik McGrath
Dr. Susan Lewisová
Jerry Markovic
Hostující hvězdy
Mei-Sun Leowová
Vedlejší postavy
Security Guard
Jennifer Greene
Sheriff
Paramedic Raul Melendez
zdravotní sestra Wendy Goldmanová
Dr. Neil Bernstein
Ed Menke
Randi Fronczaková
Dr. Angela Hicks
Chloe Lewisová
Ray 'Shep' Shepard
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevUzdrav, nauč, zabij
Původní názevDo One, Teach One, Kill One
Rok natočení1995
Premiéra5. října 1995
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody