plakát seriálu

Pohotovost

(ER)

Epizoda 1×06 – V žáru Chicaga (Chicago Heat)
95 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mark přichází do práce spolu s dcerou. Klimatizace zkolabovala. Benton zachraňuje chlapce, který byl postřelen. Za Susan přichází sestra.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Pohotovosti v nejbližších nemocnicích zavřeli. Ani klimatizace nefunguje. Bude to hektický den. Mark přichází do práce spolu s Rachel. Jenn je v Milwaukee a nemá ji kde nechat. Personál se vsadí, jakou hladinu alkoholu v krvi bude mít pacient - bezdomovec.

Doug léčí holčičku s koarktací aorty, které bylo přivezeno s respiračními problémy. Pacientka má ale i několik jiných symptomů - hypertenze, agitace, horečka, ventrikulární tachyarytmie. Vše poukazuje na otravu. Dívka byla předávkovaná kokainem. Doug zavolá sociální službu, věří, že je za tím otec dívky. Nechce ji propustit. Po absolvování testu na drogy, Doug uzná svou chybu. Říká mu, že i on má dítě - syna.

Do prostoru pohotovosti vpadne auto. Je to chlap s pizzou s bodným zraněním. Avšak po důkladném prohlédnutí, se zjistí, že se jedná jen o škrábanec.

Přichází i vícenásobný pacient Ivan - teď není pacientem on. Postřelil chlapce, který ho již několikrát okradl. Chlapec je převezen na operaci. Ivan si nejprve myslí, že je to adekvátní odplata za jeho zranění, ale nakonec je zničen. Chlapec umírá.

Doug se Carol omlouvá za své chování. Tag navrhuje Carol, aby spolu opět bydleli. Doug poznává Lindu Farrellovú, pracuje ve farmaceutické firmě.

Na Susan čeká sestra. Chloe je otravná a nevyzpytatelná. Přišla o byt a chce, aby ji Susan ubytovala. Ta jí nakonec vyhoví. Chloe ukradne kreditní kartu. Susan žádá Diva, aby si promluvil s Chloe. Odmítne. Po příchodu domů zjišťuje, že celý byt je naruby a Chloe ukradla několik věcí. Div ji utěšuje a slibuje, že jí pomůže.

Klimatizace začne opět fungovat.

Hlavní postavy
Dr. John Carter
Dr. Mark Greene
Dr. Doug Ross
Carol Hathaway
Doris Pickman
zdravotní sestra Haleh Adamsová
Dr. Peter Benton
zdravotní bratr Malik McGrath
Dr. Susan Lewisová
Jerry Markovic
zdravotní sestra Connie Oligariová
zdravotní sestra Lydia Wrightová
Vedlejší postavy
Seedy Woman
Seedy Man
Rachel Greene
pan Freeman
Kanesha Freeman
Linda Farrell
zdravotní sestra Wendy Goldmanová
Michael Kenny
Shandra Freeman
Dr. David 'Div' Cvetic
Chloe Lewisová
Ivan Gregor
Dr. Sarah Langworthy
Dr. John 'Tag' Taglieri
McGillis
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevV žáru Chicaga
Původní názevChicago Heat
Rok natočení1994
Premiéra20. října 1994
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody