Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Vítej zpátky, Cartere!

Lékaři na pohotovosti mají plné ruce práce s oběťmi střelby. Carter se po prázdninách vrací a spolu s ním i noví studenti. Kerry Weaverová se stává novou rezidentkou.

Na pohotovosti mají všichni plné ruce práce, kvůli střelbě do lidí. Jediný, kdo nepřikládá ruku k dílu, je Carter, který se vrací z dovolené a trčí v zácpě. I se zavazadly běží do práce.

Kromě Cartera přicházejí i noví studenti medicíny. Má se jejich ujmout Mark. Ten nemá na studenty čas, proto je nechá číst knihy. Harper, jedna ze studentů, se hned rozhodne zapojit do práce. Jerry ji pošle odebrat anamnézu od pacientky z psychiatrie, která má poraněnou nohu.

Benton ošetřuje rodičku s průstřelem břicha. Je třeba udělat urychlený císařský řez. Kulka se najde v placentě. Matka i dítě budou v pořádku. Na operační sál doběhne i Carter. Carter neumí odpovědět ani na jednu základní anatomickou otázku. Benton to dá Carterovi pořádně slíznout.

Další pacienti: Doug dostává od Jerryho protekční pacientku - letušku s vymknutím kotníkem.
Pacientka, Loretta, přichází s kontaktní dermatitidou.
Chlapec se střelnou ranou do hrudníku nepřežije. Je to ten kluk, který postřelil těhotnou ženu. Carter je během jeho záchrany vykolejený. Až nakonec odpadne.

Morgernstern upozorňuje Marka, že dnes má podat první hlášení. Také má navrhnout člověka na svou předchozí pozici. Mark přednese svůj návrh, ale Morgerstern nesouhlasí. Navrhne mu Kerry Weaverovú, protože je dobrá v tom, v čem má Mark slabiny. Další bodem programu sezení je, že pediatrie nechce platit Douga, který pracuje na pohotovosti. Nechtějí mu prodloužit praxi.
Za Markem přijde Kerry Weaverová a Mark ji přijímá.

Carol sdělí sestrám novinky z vedení. V neposlední řadě si mohou vybrat novou barvu uniforem. Carol se také seznamuje se záchranáři. Zeptá se jich, zda s nimi může udělat pár jízd kvůli mobilní rekvalifikaci.

Sanitka přiveze muže, který se dusil vlastními zvratky. Jeho syn říká, že se mu to stalo už mnohokrát, ale jeho otec nikdy nezůstává v nemocnici. Chce podepsat revers. Má však pneumonii, pro kterou nemůže odejít.

Carter se snaží prostudovat anatomii krku kvůli další operaci. Susan ho požádá, aby naučil Harper zavádět iv. Harper stále odebírá anamnézu od psychiatrické pacientky. Má však problém. Pacientka je bipolární, takže se nedozví, co třeba. Zjistí se, že přestala brát lithium. Opětovně lithium nasadí a na infekci dají antibiotika. Pacientka se chce Harper poděkovat, proto uprostřed pohotovosti začne hrát na čelo.

Carter všem na pohotovosti přinesl dárek z dovolené. Chystá se na operaci, na kterou se poctivě připravoval, když v tom mu Benton oznámí, že operaci odložili a operovat se jde něco jiného.

Mark spěchá. Musí stihnout vlak. Medici na něj stále čekají.
Carter s Carol mluví o létě. Absolvoval kolečko na dětech a byl na dovolené. V tom přivezou dalšího pacienta, chlapce, kterého srazilo auto.
Susan i s malou Susie přijde domů. Doma je čeká Chloe.
Od Bentona odchází Jeannie. Řekne mu, že ho miluje, ale musí jít domů k manželovi.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Vítej zpátky, Cartere!
 • Welcome Back Carter!
 • 2. série, 1. epizoda (celkově 26. díl)
 • 21. září 1995
 • 1995
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0568154/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna