plakát seriálu

Pohřešovaný

(Missing)

Epizoda 1×03 – Ledová královna (Ice Queen)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

CIA po příletu kontroluje letadlo, které údajně uneslo Michaela. Najdou v něm ovšem jen právničku Sloane. Becca jí něvěří a snaží se zjistit, co jí Sloane tají. Bečina obchodní partnerka o Becce dlouho neslyšela, proto se ji do Říma vydává hledat. Když se dozví, že Becca je ve Francii, jede tam za ní.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

CIA zadrží letadlo, které Becca určila. Ale Michael tam není. B. prohledávání sleduje na videu a nechápe, jak je to možné.

Michael se probudí v královské posteli na nějakém zámku. Netuší, kde je a jak se tam dostal. Jde prostory prozkoumat. Vyjde na balkón a dole uvidí nějakého člověka, jak pije kafe. Ten ho ignoruje.

Michael se rozhodne jít směrem od zámku, z nějakého směru na něj ale vystřelí. Následně neznámý člověk v autě přijme telefonát, kde mu říkají, že dostal varovný výstřel. Muž poručí, že pokud se o útěk pokusí znovu, mají ho střelit do kolena.

Miller vyslýchá členy posádky letadla. B. ví, že žena lže, ale nemá to jak dokázat. Miller je rozhodnut poslat B. domů. Přijde tam Gio a řekne, že B. bere do vazby, protože je podezřelá z vraždy italského agenta. B. s ním odchází.

Michael si maluje mapku okolí. Kouká z okna a uvidí mladou dívku, která jde dovnitř. Ta mu nese jídlo. Michael se z ní snaží dostat, proč ho unesli. Myslí si, že mají špatného člověka. Dívka mu řekne, že oni nikdy nechytnou špatného člověka..

B. jde za Sloane, právničkou z letadla, a vyhrožuje jí, že jí nevěří a neskončí, dokud nebude mít svého syna u sebe. Poté, co odejde, právnička jde zpátky na loď, kde sedí muž z auta. Sloane mu říká, že by se B. měli zbavit, on ale zatím nesouhlasí. Soustředí se na prodej lodi.

Bečina obchodní partnerka Mary je v Římě. Začala panikařit, když se jí B. neozvala, tak se jí rozhodla jet hledat. B. jí zavolá, že je ve Francii, ale nepřesvědčí ji, aby se vrátila domů. Mary letí za ní.

Mary řekne B., že se s ní manžel rozvádí kvůli milence. Proto musela přijet, v USA nemá nikoho jiného, když tam B. není. Becca ji utěšuje. Mary plánuje dámskou jízdu po Evropě, když v tom přijde Gio.

B. a Gio se domluví, že budou před Mary předstírat, že jsou milenci, aby ji donutili odjet.. kvůli jejímu bezpečí. Mary se na B. hrozně naštve, že ji odpálkuje zrovna ve chvíli, kdy ji nejvíc potřebuje. Naštvaně odchází.

Becca a Gio jdou na párty na lodi, kde se pořádá aukce. Přijde tam ale i Mary, která se chce s B. udobřit. Dřív, než se k ní dostane, si s ní ale popovídá Sloane. Becca pak Mary odtáhne pryč a vyjede na ní, o čem se Sloane mluvila. Gio jde s Mary tančit a Becca jde prozkoumat loď.

Mezitím probíhá aukce. Loď se vydraží za sto milionů eur. Becca najde v lodi sáček s diamanty.

Mary si balí a chystá se odjet, když uvidí fotky Michaela. Najde Bečinu zbraň a pasy na různá jména. Konfrontuje Beccu a ta jí přiznává, že dřív byla CIA. Řekne jí, že Michael byl unesen.

Gio se sejde s Millerem. Ten mu říká, že mu Becca může věřit. Neohlásí jejich falešné zatčení.

Mary se chystá odjet, ale ochranka ji odvede za Sloane, která s ní jede na moře, kde se má setkat s Beccou ohledně diamantů. Na místě setkání Mary do Sloane strčí a skočí do vody. Začne honička mezi Beccou a Sloane.

Mezitím tajemný muž volá nájemnému vrahovi, že "se stala přítěží a že dává rozkaz ji sejmout". Sloane si stihne ještě promluvit s Beccou. Řekne jí, že nejde o ní, ale o jejího manžela Paula. Lidé, kteří zabili Paula, nyní mají Michaela.

Dívka přijde za Michaelem a nabídne se mu. Ten ale pozná, že ona je také ve vězení. Dívka se mu představí jako Oksana a odejde z pokoje. Venku řekne strážím, že jí začíná věřit.

Becca se baví s Giem o tom, že musí zjistit, kdo zabil Paula. Gio jí říká, že jí nemůže pomáhat, ale zná někoho, kdo ano. Přijde k ním Miller a B. s ním odchází.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Dax: Věřte mi. Stejně už nemáte moc na výběr.
Becca: Co je tohle za důvěru?
Dax: (o Becce) Když odmítá naši pomoct, nevím, co si mám myslet.
Giancarlo: Má důvod, proč s vámi nechce pracovat.
Dax: Má snad stovku satelitů, co z vesmíru zahlédnou burák?
Oksana: Stejně nezjistíš, kde jsme.
Michael: Tak proč mi to neřekneš? (Oksana mlčí.) Stejně na to přijdu. Už teď vím, že nejsme v Itálii. Architektura je středoevropské baroko s prvky gotiky. Jsme víc na východě. Tipoval bych, že v Polsku nebo Rusku. Mám pravdu?
Oksana: Jsi moc chytrej. Ale právě tohle by tě mohlo zabít.
Michael: Dej mi něco. Cokoliv. Jak se jmenuješ?
Oksana: V Polsku nejsme.
Mary: Nechci, aby milovala někoho, kdo za to nestojí. A vy vypadáte jako muž, kdo jde rychle na věc a ještě rychleji zmizí.
Giancarlo: My italští muži máme reputaci, co?
Mary: Znáte U konce s dechem?
Giancarlo: To je francouzský film.
Becca: Říkali jsme si, že nám nikdo neřekl zahajovací cenu.
Sloane: Dvacet pět milionů dolarů.
Becca: To musí být interiér.
Mary: Potřebuju s tebou mluvit, je to důležité... A potřebuju vodku!
Mary: Přivezla jsem Michaelovi Pana medvěda. Sám by si ho styděl zabalit do kufru, ale vím, že ho má rád u sebe.
Violet: Neměli bychom to nechat na Interpolu?
Dax: Lhal, aby ji dostal z naší vazby, Interpol mu na srdci asi moc neleží, tak proč by měl mně?
Giancarlo: Máme další problém. Tvoji kamarádku Mary.
Becca: Mary?
Giancarlo: Ano. Volala na policii v Římě, americkou ambasádu a FBI. Ptala se a požadovala, abychom vypátrali, co se ti stalo. Příště zavolá papeži.
Sloane: Spolupracovala jsem s místní policií.
Becca: Já vím a jistě taky se CIA. Oni ale musejí hrát podle pravidel, já ne. (Bodyguard sahá do saka.) Řekněte mu, ať na to okamžitě zapomene.
Sloane: Docela všímavá na domácí puťku.
Becca: CIA ji nepřiměla mluvit.
Giancarlo: A ty to dokážeš?
Becca: Máš nějaké pochybnosti?
Giancarlo: Ne, vůbec nepochybuju.
(Michael se po únosu probudí v cizím domě a vidí sedět muže v křesle.)
Michael: Haló? Můžete mi říct, kde jsem nebo proč jsem tady? Cokoliv? (Muž nereaguje.) Na košili máte skrvnu od kávy. (Muž skloní hlavu.) Takže mi rozumíte.
Hlavní postavy
Becca Winstone
Michael Winstone
Agent Dax Miller
Fitzpatrick
Giancarlo Rossi
Vedlejší postavy
Violet Heath
Mary Dresden
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevLedová královna
Původní názevIce Queen
Rok natočení2012
Premiéra29. března 2012
Česká premiéra2. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry7 870 000 diváků
Autoři profilu epizody