plakát seriálu

Pohřešovaný

(Missing)

Názory uživatelů

Mateřská láska

K tomuto seriálu jsem se nachomýtla omylem a jsem za to docela ráda.
Nebudu tvrdit, že to je nejlepší seriál na světě a že je všemi nedoceněn. Není, ale má své dobré stránky.
Základní děj je jednoduchý: Matce unesou syna a ona je schopná udělat cokoli, aby jej dostala zpátky. Prostá mateřská láska.
Navíc je bývalou agentkou, takže se na své cestě za synem potkává se starými nepřáteli a také si vytváří nové. Děj postupně nabírá na obrátkách a čeká nás překvapení za překvapením, různá živení postav, a pak také smrti.
Postavy a herci: Takový průměr. Matka i syn. Sean Bean nedostal moc prostoru, bohužel, mohlo se to posunout do úplně jiného levelu. Ale potěšili aspoň různé role a roličky českých herců (ač někteří hned vzápětí zemřeli), třeba Rodena a Voříškové (kteří tam byli nejdéle).
Ukončení by se dalo považovat za konec seriálu, i když podle zcela poslední scény soudím, že možná ještě lehce počítali s druhou řadou, ale dějová linka byla uzavřena a to je hlavní.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

She'll stop at nothing to find her son.

Bylo to.. ucházející. Přiznejme si narovinu, že Missing není žádný Alias a Ashley Judd rozhodně není Sydney Bristow, tedy Jennifer Garner. Z Missing neskáču nadšením ke stropu, to rozodně ne. Opět je to téma, které jsme už viděli tolikrát a na tolik různých způsobů zpracované, že nás nemůže už ničím překvapit. Ne, opravdu jsem nebyla v šoku, když vyšlo najevo, kdo je hlavním padouchem. Nepřekvapilo mě to, když syn zabil svého otce ani to, že jeden z hrdinů vstal z mrtvých.

O co jde? Matka hledá syna. Matka je jen tak náhodou CIA agentka v důchodu. Během hledání cestuje po Evropě a odkrývá různá spiknutí, korupci a špinavé hry. Má samozřejmě po ruce pár lidí, kteří ji pomáhají nehledě na to, že si tím zabíjí kariéru. Protože kdo by odolal zoufalému pohledu trpící ženy, žejo..

K postavám.. No, nevím.. tak průměr. Ashley Judd jsem kdysi měla ráda, ale nyní už mi přijde s přibývajícími lety tak nějak bez šťávy. Jako asi jo, asi by dokázala utáhnout svůj vlastní seriál pár let, ale prostě to není úplně ono. Sice to může znít hodně povrchně, ale moderní doba si žádá svěží tváře, a to Judd pomalu už nabídnout nemůže. U Nicka Eversmana (Michael) nedokážu moc posuzovat hraní. Možná tam ten talent je, ale přišlo mi, že jeho postava byla napsána takovým způsobem, že se nějaký herecký výkon skoro ani nedal vytvořit.. Nejzajímavější členkou obsazení je pro nás ovšem Tereza Voříšková v roli Oksany. Prostě pořád nemůžu uvěřit tomu, že česká holka získala jednu z hlavních rolí v americkém seriálu. Takovouto kombinaci bych si nikdy nedokázala představit, a přesto se to stalo. Gratuluju jí, musí to být báječný pocit. I když s jejím výkonem mám podobný problém jako u Eversmana.

Missing si zakládá na prostředí. Pro americké diváky teoreticky může seriál přinášet trošku evropské exotiky, nám Evropanům naopak ukazuje krásy našeho kontinentu. Nevím, jestli se Missing natáčelo ve všech těch městech, kterými Becca procházela, nebo jen v Praze + v interiérech. Pokud by to byl ten první případ, tak se jim to natáčení asi pěkně prodražilo. A s takovou sledovaností, jakou seriál měl, je tedy jasné, že druhá série by nepřicházela v úvahu.

Závěr seriálu rozhodně neodsuzuju. Myslím si, že toto je nejchytřejší způsob, jak dát dohromady díl, u kterého nevíte, zda má být season nebo series finale. Hlavní dějová linka první řady byla pěkně uzavřená, takže divák nemusí tápat nad tím, jak to nakonec všechno dopadlo. Ale na druhou stranu si tam scénáristé šikovně "nakreslili" vrátka pro případ, že by Missing dostalo druhou řadu. Osobně si ale nemyslím, že by jim pokračování prospělo. Stal by se z toho jen přehnaně zamotaný seriál, který by už nedával hlavu ani patu. Ukončení po první sérii schvaluju.

Missing je desetiepisoidní oddechovka. Nebudete se u toho smát, nebudete se bát, nebudete díky nadupaným akčním scénám sedět na kraji židle. Ale rozhodně existují mnohem horší seriály, se kterými by se dal zabíjet čas. A samozřejmě také nikdy neuškodí koukat na naše české herce v ryze americkém seriálu.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

90%

Matce unesou syna a zavraždí manžela ("shodou okolností" Sean Bean :D ) a ona (jelikož je tajná agentka - stejně jako její manžel) po synovi pátrá po celém světě včetně Prahy.
Seriál se mi líbil. Mimo jiné i to, že to nebyla naprostá kravina a snažili se vsadit příběh na opravdová místa. Například scéna z Prahy se odehrává v Praze, policisté mají normální policejní Octávie (ne nějaká americká dovezená pseudo auta, jak je někdy zvykem) apod. Seriál hodnotím kladně i proto, že nemám srovnání (není to žádná kopie něčeho jiného) a proto, že to bylo prostě něco nového.
Doporučuji všem, těch 10 hodin opravdu stojí za to. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pohřešovaný

Základní námět není příliš originální. Něco podobného jsme mohli vidět např. ve filmu 96 hodin s Liamem Neesonem, akorát tady je hlavní postavou žena - agentka, které unesou syna ( inu vypadá to, že kdykoliv americký teenager přijede do Evropy, tak ho zde čeká únos :-) ). Neoriginalita mi ale nevadila, seriál to byl celkem zábavný, i když jsem postrádal nějaké překvapivé zvraty a šokující odhalení. Kdo za vším stojí se dá odhadnout dlouho dopředu.
Nejzajímavější je na tomto seriálu obsazení. Nemyslím teď Eddarda Starka z Game of thrones, ale ve větších či menších rolích se zde objeví mnoho českých herců ( Voříšková, Roden, Táborský - marně jsem čekal ještě Marka Vašuta :) ).
Jako nenáročný seriál na jedno zkouknutí mohu doporučit, žádnou pecku od toho ale nečekejte. Potěší také fakt, že seriál je solidně ukončený, nepočítám-li poslední dvě minuty, což měl být nejspíš náběh na druhou sérii, která ale nebude

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

No, nevim....

Na Missing jsem narazil náhodou na AXN, premiéra byla na moje narozeniny a mě se to podle traileru docela zamlouvalo. Původní hodnocení bylo čtyři hvězdičky, ale po shlédnutí seriálu jsem byl nucen to změnit na tři, protože od asi šestého dílu to začínalo jít totálně do kytek. Poslední dva díly to sice vylepšily, ale stejně to je u mě za tři. Ashley mi není už sympatická, jediný, kdo to vyrovnával byl Sean Bean. A co říct k českým hercům? Voříšková byla skvělý výběr, ale co ten její hlas? Nevím, jestli to dělala schválně kvůli tomu přízvuku, ale bylo to něco hroznýho. Karel Roden byl jako vždycky výborná volba, hrát umí, co si budeme povídat. Pak se tam mihlo ještě spoustu českých herců, budu jmenovat Šimůnka a v posledním díle také Táborský. Missing skončil s jednou sérií, s další se nepředpokládalo. i když to skončilo tak nějak neuzavřeně. Někomu se to možná zdá něco jako Taken/96 hodin... Jasný, je to úplně to samý. Ale i tady se bavíte. Ano, možná je trošku pravda, že mě mrzí, že další série už nebude. Celkově tedy seriálu dávám 60%,, možná to časem zvýším nebo zmenším..

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Cesta

Tento seriál mě připomíná cestu od práce přes rodinu zase do práce které se jen tak nezbavíte.Podle hesla "Jednou agent ,pořád agent".Je to na lehký oddech ,jelikož lze snadno předvídat jak se bude vyvíjet další děj.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Slabota

Kvůli Praze a (českým) hercům jsem se těšil, ale je to prostě pitomý. Scénář je děravý jak cedník, ale to se dá pochopit. Jenže celkově mám problém postavám cokoli věřit. Baví mě, když Praha hraje sebe, Vídeň, Curych nebo Istanbul. Ale to je tak všechno, nevypracoval jsem si k tomu za 10 dílů žádný vztah, hloupých momentů je prostě příliš mnoho.

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

90te roky sú späť

Ja to fakt nevládzem po tretej časti pozerať. Neverím im čo hrajú, neverím kde to hrajú, dokonca im ani tú angličtinu neverím :)Totál nemecký seriál 90tych rokov. Už som len čakal kedy vyskočí Rex.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobrýýýýýýý..........

Říkejte si co chcete,trochu umělotina jak říkám všem bondovkám :-))ale po 14 min tuším, že se mne tenhle seriál bude zamlouvat...i když prodává květiny,:-)) tak toho na začátek umí až moc :-)).Takže jsem zvědav, co se z toho vyklube.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak to vidím já...

Ano, je to chvílemi tak křečovité, až je to trapné, a kýčovité, až je to směšné, ale celkově to má spád a je to prostě příjemný přímočarý KONEČNÝ seriál. Velmi oceňuju některé detaily, zejména, řekněme, zobrazení života agenta, který se pohybuje v takovém magickém n-úhelníku zájmů agentury, pro ktrerou pracuje, svých vlastních - kariérních, ochrany soukromí a rodiny, závazků vůči informátorům a partnerům a X dalších. Navíc prostě musím přidat za natáčení, a nejen natáčení, ale i odehrávání se v Praze a ČR...a že toho tam z Prahy bylo fakt dost...

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk