plakát seriálu

Polda a polda

(The Good Guys)

Názory uživatelů

The Good Guys

Jack Bailey a Dan Stark řeší ty nejpodřadnější zločiny, které se kdy udály: majetkové trestné činy. Ale co když se tyhle ,,zločiny" ukážou nakonec jako ZLOČINY? Vyklube se z toho skvělá zábava. A z detektivů Jacka a Dana skvělí baviči. Tihle dva jsou docela smolaři, když zkouší vyšetřit takový případ, jsou schopni napáchat 100x větší škodu. Usměrnit je zkouší kapitánka Ana Ruizová, ale nijak se jí to nedaří. Pomáhá také podvodníček Julius, každá pomoc se hodí. A jisté pomoci se poldům dostává i od právní zástupkyně Liz Traynorové, mimochodem Jackovy ex. Skvělý krimi kolotoč zábavy.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Fajn

odpočinkový seriál, u kterého se nikdo nudit nebude. Policista ze staré školy, sukničkář a na předpisy příliš nehledící, ale s neomylným policejním instinktem. Na druhé straně mladý a pravidly sešněrovaný šprt. Dokonale se k sobě hodí a výsledkem je povedený krimi seriál.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dan Stark je kádr !

Asi je to tím že jich je všude hodně nebo že na to nejsem ale kriminální seriály mě nikdy moc netáhly a cejtil sem knim nechut a jednoho dne sem se odhodlal že nějakou skusím a pod nohy se mi připletla tato která mě hnedn euvěřitelně pohltila jelikož obsahuje směsici humoru,akce a nekončící zábavy obsáhnutou v celých 40 minutách. Celý seriál sleduje případy dvou partáku jeden je detektiv Bailey který by všechno chtěl dělat podle předpisů nic neporušovat atd a pak je tu legenda Dan stark kterej je takovej old school policajt kterej na pravidla kašle,dělá si vše po svém a pořád myslí na časi když měl vedle sebe svého partáka franka. Celej seriál je neuvěřitelně pohodovej a zábavnej a za celou dobu sem se prostě nedokázal nudit škoda že je jen jedna série :(

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Good Guys

The Good Guys je velmi chytře resuscituovaná parťácká kriminálka, težící z protikladných povah hlavních postav. Detektiv Bailey ze všeho nejvíc připomíná snaživého šprta (když se chce na počátku vyhrabat z oddělení pro majetkovou kriminalitu), drží se předpisů a rozumí si s moderní technikou. Stark je něco mezi zchátralým seladonem a Big Lebowskim až na tu maličkost, že občas i pracuje. Buranským chováním a vyšetřovacími metodami zamrzl v 80. letech 20. století. Samotné případy jsou často natočeny s flashforwardy, které výborně pracují s prvkem očekávání a následných situací, které díky tomu nastávají. Pak je tu samozřejmě skvělý humor včetně Starkových geniálních vyšetřovacích metod, ať už se honí za kradeným zlhčovačem, údajným úchylákem, nebo jen trousí po pozemcích zabavené zbraně či roznáší mezi podezřelými chřipku... Na jednu stranu je mi líto, že seriál prožil jen jednu sezónu, ale alespoň mu nehrozí rozpliznutí do vícero sérií a rozmělnění toho, čím jsou The Good Guys tak originální a chytlaví.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Good Guys

Seriál The Good Guys mě příjemně překvapil. Je postaven na nucené spolupráci dvou naprosto odlišných policistů. Jack Bailey je mladý ambiciózní detektiv, který dělá vše podle policejní příručky. Jeho parťák Dan Stark naopak zůstal svým vzhledem, myšlením i vyšetřovacími metodami zaseknutý někde v polovině 80. let. Jejich případy jsou většinou hodně jednoduché (od ukradeného zvlhčovače vzduchu přes rozbitý automat až po zničení maskota obchodu s elektronikou), ale kvůli Starkovým vyšetřovacím metodám se vždy zkomplikují.

The Good Guys je seriál, který sám sebe nebere příliš vážně. Vysmívá se různým policejním klišé. Určitý retrolook a styl vyprávění nezapřou inspiraci seriálem Starsky & Hutch. Po komediální stránce připomíná seriály Castle, Chuck a Psych. V každém díle je spousta flashbacků, které ale nepůsobí rušivě, protože objasňují absurdní situace a poskytují jiný pohled na řešení daného případu.

V tomhle seriálu nejsou žádní supergeniální vyšetřovatelé mezi laboratorními zkumavkami, spíše se sází na komornější prostředí dallaské policejní stanice a jednodušší policejní práci nebo netradiční využití informátorů:-)

Stejně jako Las Vegas, Miami, New York, tak i Dallas má svého policejního hrdinu, a tím pro mě není nikdo jiný než Dan Stark. Celkově je tento seriál příjemným zpestřením v nepřeberném množství kriminálních seriálů.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí