Polda z Marsu

Polda z Marsu (Life on Mars) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Tady venku v polích

Píše se rok 2008 a detektiva Sama Tylera srazí auto. Z bezvědomí se však probere v roce 1973. Na oddělení, kde evidentně pracuje, dostane případ nápadně podobný tomu, který vyšetřoval před svou podivnou nehodou...

Detektiv Sam Tyler z newyorské policie spolu se svou kolegyní a přítelkyní Mayou Danielsovou jedou zatknout Colina Raimese obviněného z únosu a vraždy Lori Stewartové. Lori byla uškrcena. V Colinově deníku najde Maya popis vraždy. Colinův advokát však předloží jako důkaz neviny svého klienta video, z něhož vyplyne, že Colin byl v době únosu v kasinu. Colin je propuštěn a Maya, která ho přesto sleduje, zmizí. Policie mezitím zjistí, že Colin má dvojče Lawrence, který je chorobným hráčem.

Sam se znovu vydá pro vraha Colina, ale na ulici ho srazí auto. Probere se z bezvědomí v roce 1973. Na jeho oddělení kraluje svérázný poručík Gene Hunt. Sam tvrdí policistce Annii Norrisové, která studuje psychologii, že přiletěl z roku 2008. Nikdo z oddělení mu nevěří. Spolu s detektivy Rayem Carlingem a Chrisem Skeltonem dostane případ uškrcené dívky Suzie v East River Parku. Případ je stejný jako ten s Lori Stewartovou, který vyšetřoval v roce 2008. Pod nehty Suzie jsou vlákna hrubého materiálu. Sam si usmyslí, že pokud vraha dostihne v roce 1973, tak bude Maya unesená v roce 2008 v bezpečí.

Dora Keenová, kamarádka Suzie vypoví, že když Suzie odcházela z baru, následoval ji běloch s dlouhými tmavými vlasy. Sama překvapí, že ani Lori Stewartová, ani Suzie neměly v ústech roubíky. Annie si myslí, že si vrah vysnil určitou ženu a když si ji přivedl domů, odmítla ho a proto ji zabil.

Při návštěvě prodejny s vinylovými deskami Sam objeví akustické těsnění, jehož vlákna měla Suzie za nehty. Vrah své oběti zavírá do zvukotěsné místnosti. Mezitím, podobně jako Maya, zmizí i Dora Keenová. Chris Skelton najde ve spisech, že třiasedmdesátiletá Shirley Raimesová, babička Colina Raimese, podala před třemi měsíci stížnost na svého souseda Willyho Kramera, že si pouští celou noc gramofon. Zabralo to, od té doby je prý v domě ticho. Sam s poručíkem Huntem jedou do Kramerova bytu. Je v něm zvukotěsná místnost a v ní spoutaná Dora Keenová. Když Kramera odváží policie, stojí před domem malí Colin a Lawrence Raimesovi. Colin Kramerovi mává. Sam usoudí, že Colin uctíval Kramera jako hrdinu, v dospělosti ho napodobil a zabil Lori Stewartovou. Sam se večer vydá za Colinem a chce ho zastřelit, aby předešel jeho budoucím vraždám. Uslyší však Mayui,která říká, že je v bezpečí, a chce, aby se vrátil do roku 2008. Sama však volá k dalšímu případu Chris Skelton...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon