Polda z Marsu

Polda z Marsu (Life on Mars) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Úterý je mrtvé

Detektiva Sama Tylera v roce 2008 srazilo auto, z bezvědomí se však záhadně probral v roce 1973. Nyní musí řešit případ muže, který drží na psychiatrickém oddělení rukojmí a tvrdí, že začne zabíjet. Sam navíc cítí, že je s touto událostí spojený...

Po divoké oslavě na oddělení má detektiv Sam Tyler živý sen, volá ho jeho matka Rose Tylerová, že ho lékaři nemůžou probrat z kómatu a že ho nechá ve dvě hodiny odpojit od přístrojů. Vtom přijde poručík Gene Hunt a oznámí, že muž, který se zapsal jako Michael H., vnikl na psychiatrické oddělení nemocnice, drží tam rukojmí a ve dvě hodiny je začne je zabíjet. Pachatel žádá přístroj EEG.

Sam je přesvědčený, že případ s ním má spojitost, jde sám dovnitř. Zjistí, že Michael, ověšený výbušninou, přišel za svým bratrem Johnnym a drží na oddělení i doktora Schwahna. Johnny měl schizofrenii a doktor mu operoval mozek, čímž Johnnyho zcela znehybnil. Michael chce, aby doktor vrátil Johnnyho do původního stavu. Chce se o něj starat sám. Doktor však prohlásí, že Johnnymu už žádná operace nepomůže. Sam znovu vidí sám sebe zpět v roce 2008 na nemocniční posteli u níž jsou jeho matka Rose a kolegyně Maya. Jsou nešťastné, že Sam nereaguje. Jeho vidinu sdílí jako jediný i netečný Johnny, kterému tečou slzy.

Michael postřelí ošetřovatele, který ho chtěl zneškodnit. Do nemocnice se v převlečení dostanou Annie a Hunt a přivezou EEG, do nějž ukryli zbraně. Michael na to přijde, připevní na tělo Annie výbušninu a všechny tři spoutá. Požaduje autobus na letiště a letadlo. Když policie přistaví autobus, rukojmí vycházejí v kápích. Venku čekají ostřelovači. Policie zjistí, že Michael s Johnnym zůstali v nemocnici. Sam se vrací na oddělení. Michael, který upevnil výbušninu i na tělo Johnnyho, vysvětlí, že chtěl s bratrem odjet do Kanady, ale za stávající situace to chce ukončit. Sam znovu spatří matku a Mayu, které svorně u jeho postele tvrdí, že se usmál. Usmívá se Johnny. Matka rozhodne nechat Sama na přístrojích, ale Maya se s ním loučí, nechce čekat, až se probere. Tvrdí, že je čas žít. Policii se nakonec podaří situaci zvládnout a jediným mrtvým je zraněný ošetřovatel, k němuž pomoc nedorazila včas.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon