plakát seriálu

Poldark

(Poldark)

Epizoda 1×05 – Episode 5
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kraj v současné době prožívá velmi dobré časy, jelikož byli v Poldarkově dole nalezeny nové měděné žíly. Sám Ross také prožívá jedno z nejlepších období svého života, spolu s Demelzou již brzy očekávají narození jejich dítěte. Do města přichází Rossův starý přítel Dr. Dwight Enys, aby u pracovníků v dolech studoval plicní onemocnění. Jeden z akcionářů oznamuje Rossovi, že George Warleggan pomalu odkupuje akcie od ostatních investorů, kteří chtějí prodávat akcie i nadále. Rossovi se nelíbí možnost, že by důl později vlastnil právě Warleggan a chystá odkoupit část akcií, které budou k prodeji.

Ross se stává otcem, Demelza přivádí na svět dcerku Julii. Po křtu Ross uspořádává doma oslavu narození jeho dcery, avšak přichází i otec Demelzy Tom Carne, který ale není vřele vítán, jelikož se chová k hostům velmi neurvale a neuctivě. Ross poté míří do města, setkat se s akcionáři, aby navýšil svůj kapitál v dole. Mezitím se jeho žena Demelza pokouší domluvit s kapitánem Blameym, aby se ještě setkal s Verity, se kterou se přestal stýkat poté, co v souboji postřelil jejího bratra Francise. A právě Francis se topí po krk v dluzích, zbylé peníze prohraje, prosází nebo utratí za prostitutku Margaret. Když mu peníze dojdou, přijde na řadu důl.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Divadelní hra, při které Demelza porodí, je All's Well That Ends Well (Dobrý konec vše napraví) od Williama Shakespearea.
Hlavní postavy
Ross Poldark
Demelza Poldark
Elizabeth Warleggan
George Warleggan
Dr. Dwight Enys
Francis Poldark
Vedlejší postavy
kapitán Henshawe
Paul Daniel
Horace Treneglos
reverend Odgers
Mark Daniel
Margaret Vosper
Jinny Carter
Richard Tonkin
Keren Smith
Ruth Teague
Harris Pascoe
John Treneglos
Harry Blewitt
Agatha Poldark
Tom Carne
Jud Paynter
Dr. Choake
Verity Blamey
kapitán Andrew Blamey
Zacky Martin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode 5 (neoficiální název)
Původní názevEpisode 5
Rok natočení2015
Premiéra5. dubna 2015
Česká premiéra6. května 2018
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Sledovanost premiéry6 950 000 diváků
Autoři profilu epizody