plakát seriálu

Poldark

(Poldark)

Názory uživatelů

The hero returns. Everything will change.

A máme to tu zas a znova. BBC to zase dokázala. Ako inak. A na televízne obrazovky priniesla veľmi vydarené adaptáciu známeho knižného diela. BBC vie ako potešiť svojho diváka a presne vie ako má vyzerať správne historické dráma.

Poldark vás na začiatku chytí a do konca nepustí. Či už to bude vďaka samotnému príbehu, krásnemu a divokému prostrediu, dokonalej atmosfére či dokonca kvôli hlavnému hrdinovi. Každá jedna časť, každý jeden kúsok seriálu vás chytí za srdce. Poldark realisticky zobrazuje atmosféru a dianie tej doby. Ukazuje to bez akýchkoľvek príkras, tak ako to bolo. Poldark je príbehom lásky a nenávisti, bohatstva a biedy, nádeje a sklamania, šťastia a bolesti. To všetko sa odohráva na pozadí krásneho, divokého a nespútaného prostredia anglického Cornwallu 18st. a že sa je na čo pozerať. To všetko je doprevádzané hudbou, ktorá dokonale dokresľuje celé to dianie a vyzdvihuje ten, ktorý okamih. Skôr ako na prehnaných a dlhých dialógoch seriál stavia na opaku. Na skromných, jednoduchých a krátkych dialógoch. Čo treba povedať je vyjadrené a skôr ako slovami je to vyjadrované najmä činmi postáv. Príbeh plynie pomaly, nenásilne, jednoducho. Jednotlivé časti vám aj napriek tomu ubehnú rýchlo. Ani sa nenazdáte a bude koniec. A vy si budete priať nech je tu už nová séria a vy sa nanovo môžete ponoriť do tohto príbehu.

Rovnako dokonalé ako príbeh sú aj samotné postavy. Tak reálne a tak ľudské. Veríte im všetko. Ich šťastie ale aj ich smútok či bolesť. Herecké obsadenie lepšie ani nemohlo byť. Medzi Aidenom a Eleanor je nádherná chémia. Presne stvárnili priateľstvo, postupné a pomalé zbližovanie, ktoré prerástlo až do osudovej lásky. Na postavách vidieť ten vývoj postáv, postupnú zmenu ich charakterov.

Poldark je „povinnosť“ pre romantické duše, fanúšikov britskej tvorby a BBC. Poldark je tou pravou historickou drámou po všetkých stránkach. Je dokonalou ukážkou ako sa to má robiť a ako sa má rozprávať romantický príbeh. Kto váha, nech prestane, určite neoľutuje.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Mistrovský kus čokolády

Mám slabost pro anglický realismus, ať už ve filmu/TV nebo v literatuře, takže Poldark pro mě svým situováním do Cornwallu 18. století byl tak trochu must see. Ovšem stalo se, co se stalo – z počátečního zdvořilého zájmu je po první sérii (nebo možná už po první epizodě) láska jako trám. Tohle dílo je totiž pastva pro moje oči, uši, hlavu i srdce. Nad divoce krásným cornwallským pobřežím zní neskutečná hudba Anne Dudley a v jejích čarovných a mocných tónech bují lásky, nenávisti, bída, naděje i bezútěšnost. Přes vydatnou stopáž každá epizoda uběhne jako nic, scénář je úsporný, víc se koná než mluví, až máte pocit, že se události na vás valí jako příboj na Hendrawnskou pláž. A postavy... ach, postavy jsou lidské a tak uvěřitelné, že jim to všechno baštíte bez chleba a ještě škemráte o přídavek.
Pro mě zkrátka tenhle seriál znamenal osm hodin čistého okouzlení a fakt, že se dočkám další řady... děkuji, nic víc letos k narozeninám nechci.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Poldark

Nevěděl jsem, co od toho čekat a nejspíš právě to byl ten hlavní důvod, proč jsem do toho nakonec šel. A udělal jsem zatraceně dobře, protože (když nepočítám Doctora Who) je to v současnosti nejlepší seriál BBC a to mě ti zatracení Mušketýři baví čím dál víc! Skutečně, tohle se povedlo a docela by mě zajímalo, kde všude se berou ty knižní předlohy. Pokud vím, tak předloha je bohatá na díly, takže scénáristé rozhodně mají materiálu víc než dost, což mě velice těší, protože z oznámení druhé řady mám ohromnou radost a já sám jsem byl překvapen, jak mě tenhle seriál překvapil. Co musím pochválit jako první, je hudba, která je naprosto úžasná a asi nejlepší, která je v současné době v televizi slyšet + stejně tak dobré úvodní titulky, které jsou prostě perfektní. A perfektních věcí je v seriálu mnohem víc, například výprava a hlavně to prostředí, ta Anglie mě prostě nepřestane překvapovat! Epizody mají spád a děj zajímavější, víc, než by se mohlo na první pohled zdát a mezi Rossem Poldarkem a Demelzou to fantasticky jiskří, mě přirostli k srdci a mám je čím dál radši. Perfektní historický seriál šmrncnutý špetkou napětí, romantiky (která mi tam vlastně už nepřekvapivě vůbec nevadí), ale i humoru a zároveň typické dílko BBC s vynikajícími herci... a vlastně vším. Pro mě asi největší překvapení (i na britské poměry) v letošní seriálové sezóně. Všechny palce nahoru. 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jeden z nejoblíbenějších

Charismatický Aiden Turner zde hraje hrdinu, kterého je snadné si zamilovat nebo alespoň respektovat :). Rozumný, férový, cílevědomý chlap, který toho moc nenamluví ale o to víc jedná. Demelza ho skvěle doplňuje, společně čelí mnoha výzvám, které přináší jejich doba a lidé v ní.
Mimořádně kvalitní kostýmní drama, které se netopí jen v ústřední romanci, ale nabízí mnohem víc. Výborně zpracované, napínavé, emotivní i reálné, prostě seriál, který má všechno. Včetně poslední dobou tolik rozšířené dlouhé pauzy mezi jednotlivými řadami, tak doufám, že i druhá řada bude stejně dobrá, když si dávají tolik na čas... třeba to pak zaukrouhlím na 100 :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

nadšení

Tak z tohoto seriálu jsem úplně nadšená. Mám všechny díly knih co zatím vyšly a v seriálu se mi postavy promítají i v knihách. Musím říct, že tentokráte se to povedlo. Málokdy je natočeno dobře dle knižní předlohy.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Citový supercloumák

Romantické, ale ne hloupé! To se vidí málokdy. Všechny zákonitosti žánru dodrženy - od nádherné krajiny, umístění v dávném čase, spletitých bojů dobra se zlem, nenaplněné lásky, šťastné lásky překonávající intriky nepřátel po bídu chudých. ( Chvílemi jakoby prokmitl Dickens.) Podáno vkusně, nevtíravě a nanejvýš poutavě. (Nenudila jsem se ani okamžik.) Krásná hudba, jedinečné herecké výkony Aidana Turnera a Eleanory Tomlinsonové ( to není správné, to není slušné, to není fér, takhle vypadat!!!) v hlavních rolích. Vedlejší role jsou napsány i zahrány neméně skvěle. Každá postava je vypiplaná a prostě jim to všechno baštíte. Vše - od námětu, přes krajinu, představitele i hudbu po výpravu, kameru a střih - se povedlo, všechny zámky zapadly přesně, všechny kamínky sedí přesně tam, kde mají. Bohatá pastva pro romantickou duši i oči.
V tomhle seriálu se "furt něco děje". Nemáte chvilku na oddech! A ty slibné propletence příští! Třetí řada jeví se mi světýlkem v příštím roce. Jupííí!
I třetí řada si, díkybohu, udržela svou vysokou úroveň. Hrdinové nám trochu zestárli a dospěli. Ale zase ne natolik, aby přestali dělat vylomeniny a netýrali svá srdce.
Čtvrtá řada svým předchůdkyním ostudu věru neudělala.
Odehrává se více v Londýně a v politických kruzích, ale hrdinové, poučeni životem, zůstávají věrni svým lidem i zásadám.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Po pilotu....

Na rovinu řeknu že to vypadá dost zajímavě a hlavně nadějně, jsem, řekl bych britofil tak to možná ovlivňuje můj názor ale opravdu mě to chytlo hned po prvním odvysílaném dílu. Trošku mi to připomíná Elisu z Rivonbosy ale opravdu jen trošku, není tu přehnaná červená knihovna a ono drama které vidíte jen u telenovel, je to prostě britské, zajímavé a napínavé. Uvažuji o tom že si seženu knižní předlohu.

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pilot

Úprimne, seriál som sa rozhodla pozerať len kvôli Aidenovi Turnerovi, no po zhliadnutí prvých dielov ma celkom zaujal. Príde mi to (nebojte, len trošku) ako príbeh od Rosamunde Pilcherovej v staršom vydaní, ale nie je to len taká ukecaná telenovela akoby možno niekto povedal. Možno ma to baví aj tým, že som milovník anglickej reči a to pre mňa znamená veľa ale tak či o onak je príbeh zaujímavý a som plná očakávaní.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí