plakát seriálu

Policejní divize

(The Division)

Epizoda 1×05 – Den matek (Mother's Day)
? %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mladá matka ukládá před samoobsluhou do auta nákup a dítě posadí do sedačky. Náhle přiběhnout dva mladíci, vytrhnou jí kabelku a s autem ujedou. Zatím netuší, že kromě krádeže se nevědomky dopustili i únosu dítěte.

Na nohou je celá policejní jednotka, sama kapitánka Kate McCaffertyová se zapojuje do pátrání po boku Jinny Exsteadové. Rodina při výslechu tvrdí, že si není vědoma, že by jí někdo chtěl ublížit.

Další pátrání přivede policisty na stopu jistého Hectora Gutiereze, který býval členem gangu, ale ten se o něm dnes vyjadřuje s opovržením. Jeho matka dodá fotografii syna, kterého pro jeho nepotlačitelné zločinné sklony vyhodila z domu. Kapitánka McCaffertyová využije svých známostí v podsvětí a policisté se tak dozvědí, že ukradené auto mohlo být rozmontované v dílně jisté Pappy Johnstonové. Ta skutečně potvrdí, že ho k ní přivezl Hector. Mezitím se přihlásí únosci a žádají 100 000 dolarů.

Vyšetřovatelé vyhledají jistou Louisu, která byla Hectorovou přítelkyní, a Magda z ní pod nátlakem dostane Hectorovu adresu. Když tam ale policejní oddíl dorazí, najde mladíka mrtvého – jeho kumpáni ho podřezali. Byt, v němž bydlel, si pronajal recidivista Jerome Kittredge. Stále se ale ještě neví, kdo byl druhý únosce...

Hlavní postavy
kpt. Kaitlyn 'Kate' McCafferty
Jinny Exstead
Magdalena 'Magda' Ramirez
Candace 'C. D.' DeLorenzo
Inspector Angela Reid
Vedlejší postavy
Benjamin Ramirez
Carl Roman
Pappy Johnson
Mrs. Evans
Jerome Kittredge
Mrs. Gutierez
Inspector Al Deluca
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevDen matek
Původní názevMother's Day
Rok natočení2000
Premiéra28. ledna 2001
Česká premiéra21. prosince 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody