plakát seriálu

Policejní divize

(The Division)

Epizoda 1×10 – Zločiny z vášně (Hero)
? %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Magda se ráno probouzí vedle Petera a je velice zaskočená, když se vzápětí ve dveřích objeví malý Ben a ptá se, proč její kolega spal v její posteli.

O pár dní později se přímo v ložnici Magdy objeví žárlivá Peterova manželka Karen s pistolí v ruce. Malý chlapec je hned vedle a Magda ji zoufale přesvědčuje, aby zbraň odložila. Zlobí se na Petera, že ji i Bena takto ohrozil.

Policisté v té době vyšetřují okolnosti zranění několika osob, k němuž došlo poté, co do nich vjel svým autem jakýsi muž, který prý vypadal, že to udělal naschvál. Brzy se zjistí, že to byl jistý Mike Basner, který později zemřel. Ukáže se, že právě odešel z nemocnice, kde prodělal kardiochirurgický zákrok. Podle ošetřujícího lékaře Charlese Munsona neměl ještě zařízení opouštět. Během vyšetřování však vyjde najevo, že Basner byl otráven. V jeho těle se našla smrtelná dávka nikotinu. Manželka dostane vysokou pojistku, je tedy zprvu také mezi podezřelými, brzy ji ale vyšetřovatelé očistí. Když pátrají v minulosti doktora Munsona, zjistí, že měl v minulosti potíže a byl propuštěn z několika zařízení. Jistá sestra Nicol pak navíc prozradí, že v poslední době zemřeli v nemocnici za záhadných okolností alespoň čtyři další pacienti. Podezření ve všech případech padá na doktora Munsona. Naopak jiná pacientka ale tvrdí, že po zákroku, kdy už byla v pořádku, se jí udělalo náhle nevolno. Dostala záchvat - a její "hrdina" Munson jí zachránil život. Jaká je tedy pravda? Léčí doktor Munson své pacienty, nebo je naopak úkladně vraždí?

Hlavní postavy
kpt. Kaitlyn 'Kate' McCafferty
Jinny Exstead
Magdalena 'Magda' Ramirez
Candace 'C. D.' DeLorenzo
Inspector Angela Reid
Vedlejší postavy
Mrs. Petersen
Mr. Purcell
College Student
Dr. Charles Munson
Mrs. Basner
Science Teacher
Nicole Turner
English Teacher
John Petersen
Tyler Petersen
Theodore Blumenthal
Daniel Reide
Inspector Al Deluca
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevZločiny z vášně
Původní názevHero
Rok natočení2001
Premiéra11. března 2001
Česká premiéra15. června 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody