plakát seriálu

Policie Hamburk

(Notruf Hafenkante)

Epizoda 8×08 – Nevybuchlá bomba (Spätzünder)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Hamburku je nalezena nevybuchlá bomba, je proto nutné okamžitě evakuovat nejbližší okolí. V evakuační zóně je i rezidence pro seniory, kde nastávají komplikace s jednou paní, kterou trápí srdeční problémy. Žena je převezena do nemocnice, ale Jasmině se nezdá diagnóza, kterou určil lékař z rezidence. Policie mezitím pátrá po dalším důchodci, který během evakuace zmizel. Pán se vrátil do budovy a v garážích narazil na Franzina otce, který se vrátil do Hamburku, ale Franzi se záměrně vyhnul. Hledá si podnájem a odmítl se evakuovat, protože až opět začnou prohlídky bytů, on tam chce být první.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V Hamburku je nalezena nevybuchlá bomba, a tak je nutné okamžitě evakuovat nejbližší okolí. Evakuovat se musí i dům pro seniory, ale tam nastávají komplikace s jednou paní, kterou trápí srdeční problémy. Žena je převezena do nemocnice, ale Jasmině se nezdá diagnóza, kterou určil lékař z domova důchodců... Policie mezitím pátrá po dalším důchodci, který během evakuace zmizel. Pán se vrátil do domova důchodců a v garážích narazil na Franzina otce, který se vrátil do Hamburku, ale Franzi nic neřekl. Hledá si podnájem a odmítl se evakuovat, protože až opět začnou prohlídky bytů, on tam bude první...

Claudie a Tarik mezitím zjistí, že se do domova důchodců někdo vloupal a zranil recepčního. Prvním podezřelým se stává Franzin otec, ale ten pak prozradí, že ve sklepě byl ještě jeden muž. Podle popisu policii dojde, že jde o důchodce, kterého hledají.

Hlavní postavy
Polizeimeister Tarik Coban
Polizeihauptkommissar Hans Moor
Polizeihauptmeisterin Claudia Fischer
Polizeiobermeisterin Franziska 'Franzi' Jung
Dr. Philipp Haase
Polizeioberkommissar Jörn 'Wolle' Wollenberger
Dr. Jasmin Jonas
Frauke Prinz
Vedlejší postavy
Einsatzleiter Feuerwehr
Marit Tarbek
Dr. Moritz Arndt
Sprengmeister
Wolf Haller
Olaf Glasau
Lorenz Paulsen
Karl-Heinz Rufenberg
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNevybuchlá bomba
Původní názevSpätzünder
Rok natočení2013
Premiéra14. listopadu 2013
Česká premiéra30. června 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody