plakát seriálu

Policie Hamburk

(Notruf Hafenkante)

Epizoda 8×02 – Rána pro štěstí (Lucky Punch)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Do nemocnice u Labe přijde Tim s poraněnou sestrou. Dvanáctiletá Lina má tržnou ránu na hlavě a starší modřiny, které nasvědčují týrání, oba sourozenci ale svorně tvrdí, že si zranění způsobila pádem ze schodů. Lina nakonec pod Claudiiným nátlakem udá otce, jež se živí jako boxer. Nic však není tak jednoduché, jak se může zdát.

Tarik zuří, protože viděl svou sestru Kayru v Mattesově objetí. Napětí vyústí ve rvačku přímo na okrsku. Aby toho nebylo málo, Berger na čtyři týdny sestaví nové týmy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Malý Tim přivede do nemocnice sestru Linu, která údajně spadla ze schodů. Jasmin ale při vyšetření zjistí, že ne všechna poranění tomu odpovídají. Má podezření na týrání, a proto přivolá policii. Malá Lina policistům nakonec řekne, že ji zbil otec. Linin otec Mike je profesionální boxer a policie ho zastihne právě při zápase. Ve třetím kole ale zkolabuje a musí být převezen do nemocnice. Má již delší dobu velké zdravotní potíže, proto by vůbec neměl boxovat. Policie si promluví i s jeho trenérem Jablonskim a promotérem Danzem. Na základě získaných informací začnou tušit, že se mělo jednat o zmanipulovaný zápas. Jejich podezření se potvrdí a vyjdou najevo i další překvapivé skutečnosti...

Hlavní postavy
Polizeihauptmeisterin Claudia Fischer
Polizeimeister Tarik Coban
Polizeioberkommissarin Melanie Hansen
Polizeioberrat Martin Berger
Dr. Philipp Haase
Polizeioberkommissar Jörn 'Wolle' Wollenberger
Dr. Jasmin Jonas
Polizeikommissar Mattes Seeler
Frauke Prinz
Vedlejší postavy
Paul Jablonski
Lina Mitschke
Julian Danz
Frau Ewers
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRána pro štěstí
Původní názevLucky Punch
Rok natočení2013
Premiéra3. října 2013
Česká premiéra23. června 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody