plakát seriálu

Policie Hamburk

(Notruf Hafenkante)

Epizoda 5×22 – Rodiče? Ne, děkuji! (Eltern - nein, danke!)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Majitel obchodu ohlašuje krádež. Mladík z dětského domova se mu snažil ukrást starý lodní kompas. Případ však není tak jednoduchý, jak na první pohled vypadá.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hovor členů policejního týmu 21. okrsku se stále ještě točí kolem blížícího se plesu, když přijde zpráva ohledně pokusu o loupež v obchodě jistého Achima Weiganda. Ten tvrdí, že zamkl šestnáctiletého mladíka, který se mu snažil ukrást starý vzácný lodní kompas. Jan Wörner, jenž žije v domově mládeže, se ale pokusí utéct a následně zkolabuje: vyjde najevo, že Weigand, který občas nedokáže udržet nervy na uzdě, se s ním pošťuchoval a mladík narazil hlavou do regálu. Doktorka Jonasová konstatuje otřes mozku a Jan zůstává v nemocnici.

Weigand má třináctiletého syna Mickiho a Tarikovi se zdá, že ten při zmínce o Janovi znejistěl: když se ho ale zeptá, jestli mladíka zná, tvrdí, že ne. Vyjde najevo, že v místním jachtklubu došlo nedávno ke krádeži žebříku a kulatého okénka, která se používají na jachtách. Je nasnadě, že se policie snaží vyšetřit, jestli i tyto předměty neodcizil Jan. Pak ale nečekaně přijde na stanici malý Micki a energicky žádá, aby ho vzali od rodičů a umístili do dětského domova – do téhož, v němž žije i Jan. Micki tvrdí, že rodiče na něj nemají čas a otec ho několikrát zbil. Chce vidět Jana, který je jeho nejlepší a také jediný přítel. V doprovodu policie tedy jede do nemocnice, kde i Jan potvrdí, že Weigand Mickiho několikrát zbil. Mezitím se dostaví na stanici Mickiho matka. Vysvětluje, že oba s manželem pracují, Achimův obchod v poslední době nevynáší, a tak její plat zdravotní sestry naléhavě potřebují. Svěří policistům, že Mickimu zemřel před dvěma měsíci dědeček, její tchán, kterého velice miloval. Chlapec se tedy oprávněně cítí osamělý a zanedbávaný. Policisté povolají pracovnici úřadu pro mládež Moniku Schellerovou, která pohovoří s chlapcem i s oběma rodiči. Zdá se, že Weigand svého chování velice lituje, a rodiče slibují, že podstoupí rodinnou terapii. Jen Micki není spokojený a opakovaně žádá, aby se nemusel vracet domů. Pak náhle z nemocnice zmizí Jan, který ale zdravotně ještě není zcela v pořádku...

Hlavní postavy
Polizeihauptmeisterin Claudia Fischer
Polizeioberkommissarin Melanie Hansen
Polizeihauptkommissar Hans Moor
Polizeimeister Tarik Coban
Polizeiobermeisterin Franziska 'Franzi' Jung
Polizeioberrat Martin Berger
Dr. Philipp Haase
Polizeioberkommissar Jörn 'Wolle' Wollenberger
Dr. Jasmin Jonas
Polizeikommissar Mattes Seeler
Vedlejší postavy
Monika Scheller
Jan Wörner
Micki Weigand
Micki Weigand
Evelyn Weigand
Manfred Krüger
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRodiče? Ne, děkuji!
Původní názevEltern - nein, danke!
Rok natočení2011
Premiéra14. dubna 2011
Česká premiéra25. června 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody