plakát seriálu

Policie Hamburk

(Notruf Hafenkante)

Epizoda 5×05 – Rodinný cirkus (Familienzirkus)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Z rodinného cirkusu, který jeho ředitel jen s maximálním úsilím drží nad vodou, zmizí mládě tygra, díky němuž se v posledních dnech výrazně zvedla návštěvnost.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Wolle hlásí Henningovi, že v noci přivedli mladou zlodějku. Když Henning poté spatří v místnosti dívku s tetováním, předpokládá, že je to ona. Ukáže se ale, že před ním stojí jeho dávná známá a přítelkyně Jule Schmittová, kterou poněkud nečekaně kdysi ztratil z očí. Mladá žena bude zastupovat Franzi, která odešla na mateřskou dovolenou.

Henning a Jule pak jedou k malému cirkusu Ravani, před nímž protestují ochránci zvířat. Nelíbí se jim, že tam drží maličké mládě tygra. Ředitel Peter Ravani marně vysvětluje, že mládě narozené v zajetí se už do přírody nehodí, a ukazuje, v jak dobrých podmínkách je chováno. Ochránci v čele s militantní Sandrou Niedeggerovou však nechtějí nic slyšet. Henning a Jule zůstávají ještě po dobu představení, pak se ale dozvídají, že hned po vystoupení tygřík zmizel: měl v přívěsu speciální ohrádku, ve které není. Zámek přívěsu někdo vypáčil. Ravani je zoufalý: cirkus, kde pracuje i jeho syn Claudio a těhotná snacha Anna, se jen taktak drží nad vodou. Zajímá se o něj jistý Olaf Führman, který by v něm rád podával během představení občerstvení. To ale Ravani odmítá: díky tygříkovi jsou na tom teď lépe a on doufá, že to vydrží. Jen Anna není nadšená stálým cestováním, zejména teď, kdy čeká dítě...

Mattes soudí, že kromě ochránců přírody mohl tygříka ukrást i Führman. Když ho pak spolu s Melanií spatří, jak právě něco zakopává v zahradě, nedá mu to, aby to neprozkoumal. Myslí, že by to mohlo být mládě, ukáže se ale, že Führman zakopal v truhle věci po manželce, která se s ním právě rozvedla.

Ravani se mezitím ocitne v nemocnici s ošklivou ránou na paži. Na naléhání policie prozradí, že ho napadl gangster a pasák jménem Harmes, jehož inhalátor na odvykání kouření se našel poblíž přívěsu, ze kterého bylo ukradeno mládě. Muž, který chtěl od Ravaniho násilím dostat půjčené peníze, nakonec přizná, že v přívěsu skutečně byl. Ten už byl ale otevřený a mládě tam nebylo. Viděl však odtamtud odjíždět auto...

Hlavní postavy
Polizeioberkommissarin Melanie Hansen
Polizeioberrat Martin Berger
Dr. Philipp Haase
Polizeioberkommissar Jörn 'Wolle' Wollenberger
Dr. Jasmin Jonas
Polizeihauptkommissar Henning Storm
Polizeikommissar Mattes Seeler
Frauke Prinz
Vedlejší postavy
Olaf Führmann
Sandra Niedegger
Claudio Ravani
Anna Ravani
Peter Ravani
Polizeimeisterin Jule Schmitt
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRodinný cirkus
Původní názevFamilienzirkus
Rok natočení2010
Premiéra2. prosince 2010
Česká premiéra31. května 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody