plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 1×22 – Zúčtování (Reckoning)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Graysonovi stále kráčejí cestou vlastního sebezničení. Amanda se vrátí do Hamptons s překvapující novinkou. Emily hodlá definitivně dotáhnout dokonce svůj plán pomsty, ovšem naprosto vše změní neočekávaná, explozivní událost.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily přesvědčí Daniela, že bělovlasý muž ukradl důkazy. U Nolana najde vzkaz, aby mu zavolala. Poté se na obrazovce notebooku objeví bělovlasý muž, který Nolana unesl. Emily se s ním sejde a prozradí mu svou pravou identitu i to, že vlastní důkazy, které ho a jeho šéfy obviňují ze spiknutí týkající se podpory a provedení teroristického útoku na americké půdě. Později se probouzí vedle Nolana. Aby ho bělovlasý muž nemučil, namluví mu špatnou polohu důkazů i e-mail, který, pokud je nezíská, automaticky upozorní úřady. Po jeho odchodu osvobodí sebe a Nolana, kterého pošle předat McGowenovi důkazy.

Jack vrátí Danielovi milionový šek. Ashley Danielovi poví o Jackově polibku s Emily. Conrad a Lydia se připravují na útěk. I když může ukončit jeho život, Emily bělovlasého muže nezabije, vzpomene si totiž, jak jí David říkal, že na ni zbožňuje, jak úplně všechno a všechny miluje. Victoria se od McGowena dozví zdrcující zprávu, Conrad nechal zavraždit Davida. Po konfrontaci s polibkem se Emily s Danielem rozejde.

Victorii donutí Lydii uvědomit si, že až Conradovi brzy dojdou peníze, bude ona první, kterou zaprodá. Lydia se proto rozhodne letět s Victorií do Washingtonu. Charlotte zesměšní Jaime, když zveřejní, že jako nezletilá měla vztah s dějepisářem. Declan už s Charlotte nechce mít nic společného. Emily navštíví Jacka s úmyslem povědět mu úplně celou pravdu. Ve Stowaway ovšem narazí na těhotnou Amandu. Během Danielova děkování Ashley začne mezi nimi probíhat napětí. Conrad řekne Victorii, že o Davidově vraždě rozhodli lidé vysoko nad ním. Zároveň ji varuje před nástupem do letadla, mohlo by to být to poslední, co kdy udělá. Bělovlasý muž stojí před letadlem mířícím do Washingtonu.

Ve zprávách poté hlásí, že letadlo krátce po startu explodovalo a zdá se, že nikdo nepřežil. Conrad v pokoji objeví léky předávkovanou Charlotte. Emily naříká, že vše, co mohlo očistit jejího otce, bylo zničeno v letadle. Nolan ovšem rozšifroval a zálohoval tajemný harddisk, než ho předal McGowenovi. O zástěrku s Davidem Clarkem se postaralo Americon Initiative. Celá konspirace je mnohem větší než Graysonovi a to, co udělali jejímu otci. Nolan jí řekne, že její matka je stále naživu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Seven Devils (Florence and the machine)

Když Victoria nasedá do letadla a Charlotte si bere prášky.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
David Clarke
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Ashley Davenport
Declan Porter
Vedlejší postavy
teenager
Amanda Clarke / Emily Thorne
Jaime Cardaci
agent John McGowan
bělovlasý muž / Gordon Murphy
letuška
Lydia Davis
malá Amanda Clarke
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZúčtování (neoficiální název)
Původní názevReckoning
Rok natočení2012
Premiéra23. května 2012
Česká premiéra24. června 2013
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka45 minut
Sledovanost premiéry7 850 000 diváků (2,40 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody