plakát seriálu

Posel ztracených duší

(Ghost Whisperer)

Epizoda 5×22 – The Children's Parade
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Stíny ovládají Melindu. Ta nerozpoznává duchy. Aiden nemá vojáčka. A z noci se stane den. Závěrečná epizoda seriálu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V nemocnici se objevují divné zvuky, něco jako pochod a dětský smích. Melindu probudí hlas Aidena z vedlejšího pokoje, ten si hraje a mění hlasy. Melinda s Jimem rozmlouvají o tom, jestli bylo dobré mu říct, že duchové neexistují. Mezitím se Stíny dostávají do domu.

Aiden si při odchodu do školy stěžuje, že nemůže najít vojáčka. Jim řekne Melindě o problému s odpadem a tu to naštve. Když je Melinda s Nedem a Delií v kanceláři, tak se jí ptá, jak to jde v krámku, a Melinda odpoví, že ho nenávidí a už tam nechce. Ned i Delia si všímají toho, že se Melinda chová čím dál divněji.

V nemocnici mluví Jim s Melindou o strašení. Melinda vidí chlapce, jak se pokouší schovat před sestrou a koupit si limonádu, ale nemá peníze. Melinda mu pití koupí, a když mu ho podá, tak si uvědomí, že chlapec je duch.

Instalatér přichází opravit odpad do domu. Melinda vidí Carla, ale nechce s ním mluvit. Carl jde tedy k zubaři, kde je Eli a ten mu řekne, proč s ním Melinda nechce mluvit. Carl si uvědomí, že byl pod kontrolou Stínů a to, co řekl, je opravdu nebezpečné. Melinda vidí duchy dětí pochodovat s chlapcem nemocniční halou.

Stíny ovládnou Eli a pošlou zprávu Melindě, ať nevěří Carlovi, že je pod vlivem Stínů. V tu chvíli se vedle Melindy objeví Carl a ona na něj začne křičet, aby jí přestal říkat, co má dělat. Carlovi dochází, že je zle.

Melinda se stále snaží pomoci duchovi chlapce, kterého viděla v nemocnici, Petovi. Zajde do sirotčince, kde chlapec byl. Tam se dozví, že vždy, když ho někdo chtěl, tak se něco stalo a vrátil se zpátky. Jim jí vypráví o doktorovi, který léčil děti v nemocnici. Ona je najde a chlapec jí vysvětlí, že jim řekl, že jsou naživu a ostatní jsou mrtví a že jsou mnohem důležitější. Učí je být statečnými, protože Stíny se jich bojí.

Melinda mluví s Jimem o instalatérovi, který stále pracuje. Jim říká, že ho neviděl, ale Melinda si myslí, že mu taky nevolal. Pak si uvědomí, že instalatér je duch. Duch se přizná, a pak vytáhne vojáčka z vany.

V noci se u Aidena objeví Carl a mluví spolu o Blýskavcích. Aiden Carlovi poví, že kdyby byla válka, tak by vyhráli Blýskavci, protože jich je mnohem víc.

Jim volá Melindě a řekne jí, že udělal průzkum. Chlapcova matka zemřela při porodu, což byl důvod, proč byl sirotek. Před smrtí také řekla lékařům, že jestli se něco stane, tak ať zachrání dítě. Nebylo to tedy tak, jak si chlapec myslel, že ho ani matka nechtěla.

Melinda poslouchá, a pak zavěsí bez reakce. Delia klepe na dveře, protože je zamčeno. Melinda s prázdným pohledem říká, že tam Melinda není a zatáhne.

Později přichází Carl za Aidenem a řekne mu, že musí zachránit Melindu.

Delia, Ned a Eli přijdou domů a řeknou Jimovi, že Melinda není v pořádku. Aiden řekne, že ho musejí vzít za maminkou, jinak se stane něco špatného. Jedou do obchodu a Aiden zaklepe na dveře. Objeví se Melinda a říká, že není jeho matka. Aiden začne volat Cassidy a žádá ji, aby zavolala všechny Blýskavce. Musejí zničit Stíny. Cassidy chytne Aidena za ruku a za okamžik je po celém náměstíčku provaz dětí. Jejich záře způsobí, že se z noci stane den. Pak jdou všichni Blýskavci do starožitnictví a zničí Stíny. Zůstane jen Melinda. Obejme Aidena a řekne mu, že je hrdina.

Později jdou oba do nemocnice, kde Aiden přesvědčí chlapce, aby šel do světla poté, co mu Melinda vysvětlí, jak se to s jeho maminkou bylo. Všechny děti jdou do světla, spolu s Blýskavci.

Doma Jim řekne, že musí respektovat čím Aiden a Melinda jsou a že po nich nemůže chtít, aby to skrývali. Je to jejich dar. Melinda říká Aidenovi, že když mu říkala, že je hrdina, tak to myslela vážně. Aiden jí odpoví: „Jako ty pro mě. Každej den.“

Hudba v epizoděvložit další píseň

There For You (The Undeserving)

Melinda a Jim mluví k Aidenovi.
Hlavní postavy
Melinda Gordon
Jim Clancy
Delia Banks
Eli James
Vedlejší postavy
zdravotní sestra
Cassidy
uklízeč Fred
Aiden Lucas
občan Grandview
instalatér George
dítě s maskou prasete
dítě s maskou ďábla
muž v nemocniční hale
Pete Murphy
Carl the Watcher
Jacqueline
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Children's Parade (neoficiální název)
Původní názevThe Children's Parade
Rok natočení2010
Premiéra21. května 2010
Česká premiéra18. ledna 2011
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka44 minut
Sledovanost premiéry6 830 000 diváků
Autoři profilu epizody