plakát seriálu

Poslední základna

(Last Resort)

Názory uživatelů

Last Resort

Po pilotu Last Resort jsem byla nadšená, bohužel pilotem moje nadšení taky skončilo. Od seriálu s ukradenou jadernou ponorkou očekávám něco jiného než moralizující projevy, promlouvání do duše nebo citové výjevy. Fakt mě nebaví koukat na to, jak se Christine souží nad Samem, Sam nad Christine, Sophie nad Samem, Julian nad Sophie a do toho všeho ještě James a Tani.

Je jasné, že je tu poměrně omezený prostor, na kterém se může seriál odehrávat, ale ty zápletky jsou místy dost nesmyslné a postavy se často chovají naprosto nelogicky. Jako seriál je to hrozně roztahané, má to moc dějových linek a odboček a není mi tak úplně jasné, jakým směrem se měl seriál původně ubírat, protože konspirace uvnitř konspirace uvnitř další konspirace to zřejmě nebyla.

Příběh Samovy manželky Christine je podle mě naprosto zbytečný a je mu věnována až přílišná pozornost. Totéž můžu říct i o romantické zápletce Jamese a Tani a celé její vidlácké rodince. To, že se na ostrově každou chvíli objeví tu Rusové, tu Pákistánci, Američani nebo Číňani, jsem ještě ochotná vzít na milost, ale když si začnou z ostrova jen tak odcestovávat lidi, to už je moc. Taky mě hrozně štval Serrat, jako mají ponorku, mají zbraně, vycvičené námořníky a neumí si poradit se samozvaným vládcem ostrova a pár jeho záškodníky?

Obecně mě děj baví víc, když se odehrává v klaustrofobickém prostředí ponorky než na ostrově nebo doma u Christine. Čím dál od ponorky se děj odehrává, tím horší. Těšila jsem se na Kylie Sinclair a její rozplétání konspiračních teorií ve Washingtonu a vyústění téhle dějové linie je pro mě těžkým zklamáním. Postavy samotných ostrovanů nejsou vůbec propracované a k příběhu jsou jen tak mlhavě přilepené. Jaký význam měla třeba Sophie? Žádný, jenom moralizující řeči, jinak naprosto zbytečná postava.

Poslední díl se sice snaží o jakýsi důstojný závěr, ale to, co se během jednoho dílu všechno stane, by v pohodě vystačilo na půlku série. Finále odpovědi na důležité otázky (tedy pro mě důležité otázky) nepřineslo, ale hlavně, že se Sam opět shledal s Christine. To bylo zřejmě nejdůležitější poselství seriálu. Jinak musím říct, že se mi líbilo zakončení Marcusova příběhu. I kdyby měl seriál víc sezón, tak by Marcus podle mě ani jinak dopadnout nemohl.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Last resort

Pilot sa zapáčil a ponúkol zaujímavý nápad a námet. Po pilote kvalita a miera akcie síce trošku klesla, no aj tak mala každá časť čo ponúknuť. Last resort nebol len seriálom plným akcie, ale miešal v sebe aj nejakú tú drámu, sem tam nejaké to napätie, občas aj humor a občas zahral svojím príbehom na city. Akcia bola poskytovaná v tých správnych chvíľach. Príbeh postupne gradoval a mi sme sa každým dielom dozvedali nejaký ten kúsok do skladačky. Občas sa to zamotalo, aby sa to mohlo neskôr rozmotať. Toto všetko bolo sprevádzané hudbou, ktorá bola krásna a vždy sa jej podarilo vystihnúť atmosféru tej ktorej scény.
Príbeh bol rozdelený na dve roviny: jedna sa odohrávala v DC (tam sa odkrývala konšpiračná teória pomocou Kylie, ktorá sa mne osobne páčila) a tá druhá bola na ostrove (kde to malo určite svoje čaro a určité odkrývanie prebiehalo aj tu). Z tadiaľto boli asi najlepšie tie časti, čo sa odohrávali v ponorke (to klaustrofobické prostredie človeka vedelo dostať). Koho línia mi ale vadila, bola línia Christine, ta mi tam prišla zbytočná a príbeh, ktorý sa točil okolo nej nulový a nezaujímavý (hold som jej všetko to je trápenie nevedela uveriť). polovici to sa to mohlo občas zdať trošku prekombinované a niektoré veci aj zbytočné. Občas som mala pocit, že už ide každý proti každému a je každý s každým.

Postavy boli sympatické, ale aj tie menej sympatické (manželka). Každá z nich mala svoj príbeh, pri tých hlavných nehrozilo nejaké zdĺhavé naťahovanie, čo mám urobiť. Nenašli by sa dve rovnaké postavy, každá z nich bola iná a každá z nich mala svoj príbeh, pri tých hlavných nehrozilo nejaké zdĺhavé naťahovanie, čo mám urobiť. Síce mi občas prišla, že Sam ide občas až do hraníc toho čo je správne a čo nie je a príliš bol ťahaný k tej jeho podarenej ženuške. Scény keď na ňu spomínal, alebo ona na neho až príliš hrali na city.

Seriál bol ukončený, takže nehrozilo nejaké zbytočné naťahovanie príbehu a väčšina dejových línii mohla byť ukončená. Posledná časť bola celkom prijateľným ukončením seriálu a koniec bol možno aj svojím spôsobom dôstojní a čiastočne uspokojivý. Niektoré otázky zostali ale nezodpovedané.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

škoda jeho zrušení

Last resort mě svým promem pořádně nalákal a od pilotu jsem dostala vše, co jsem vyžadovala.
Ano, nevyhnete se americkým patriotickým kecům, ale to prostě k tomuto seriálu patří a dělá ho tím, čím je. Nepůsobí to přehnaně.
Postavy se nedělí jen na kladné a záporné, jsou normálními lidmi. Obsazení je též vydařené a dokážete se s nimi velmi rychle sžít.
Je sice pravda, že po opravdu nadupaném pilotu plném akce šla kvalita trošku dolů, ale každý díl má divákovi, co nabídnout. Má to spád, má to dynamiku a ucelený děj.
Seriál vás pohltí a důležité je, že se po každém díle zajímáte, jak dopadnou osudy jednotlivých postav a jakým způsobem se vyřeší situace mezi posádkou Colorada a vládou Spojených států.
Baví jak linie na ostrově, tak i mimo něj.
Pro diváky, kteří mají rádi konspirační teorie, je to seriál, jak dělaný.
Last resort je nepochybně jedna z nejlepších novinek této sezóny.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Chybí někomu Ostrov?

Na Last Resort jsem byl velice zvědav, protože jako jeden z mála seriálů mě dokázal navnadit už trailerem. Námět byl výborný a možná by tomu slušela víc kabelovka. (například kvůli sporům s Pakistánci nebo Číňany). Bohužel sledovanost zapříčinila, že se dožil jen jedné série. Na druhou stranu je fakt, že je dostatečně dobře uzavřen, alespoň příběh kapitána Markuse. S rozpletením konspirační teorie v D.C. už tolik spokojenej nejsem. Co se týče obsazení, tak pro mě byla jedna velká neznámá, v paměti jsem měl pouze Terminátora Patricka a Sierru z Dollhouse, kterou hrála Dichen Lachman. Další věc je, že když se podíváte po Ostrově, kde ponorka zakotví, tak vám nemůže naskočit nic jiného než Lost. Každý záběr na krajinu ho připomíná. Některý epizody mi přišli takové zmatené, překvapilo mě, že se postavy v klídku dostávaly z ostrova, kdy se jim zachtělo, aby se následně vrátily jak se jim chce. A vysloveně mě vadilo, jak tam nechaly dělat samozvaného vládce ostrova co se mu zlíbí. Přesto, přeze všechno jsem byl nakonec se seriálem spokojenej, protože mi nabídl dostatek akce a napětí, dostatek emocí i nadmíru patosu (která mi ale nevadila). Škoda jen, že samotné finále přineslo tolik zvratů, že by to vystačilo na dalších deset dílů.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Peklo na ostrově

Na tento seriál jsem se těšil už na základě jeho upoutávky. Říkal jsem si, že by to mohla být příjemná změna oproti ostatním žánrům.
A taky že ano!
Seriál správným tempem graduje a navíc po rozhodnutí o jeho zakončení 13. dílem bude alespoň většina dějových linií rozpletena.

Navíc si nemůžu pomoci a téměř z každého ostrovního záběru na mě přímo sálá atmosféra staré dobré počítačové hry Jagged Alliance. A to já prostě můžu!:o)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Až mi zbude čas

Měl hodně poutavý trailer, tak jsem se rozhodla podívat na 1., pak na 2. a u třetího jsem se už nudila. Obsazením to nebude, to mi přijde osvěžujíci. Nejsou to jen hezký tvářičky. A příběh zaujme, ale nějak nemám chuť se k tomu seriálu vracet. Chybí mi tam nějaká návnada něco, co by mě donutilo se k tomu vrátit. Přijde mi to jako dobrý průměrný seriál, který pravděpodobně teď vynechám a vrátím se k němu třeba o seriálových pauzách.

60 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Last Resort

Last Resort seriál o kapitánovi a posádke jadrovej ponorky USS Colorado, ktorý sa rozhodnú neuposlúchnuť rozkaz vypáliť atómovú bombu na Pakistan. Uchýlia sa na ostrov, čo by niekomu mohlo pripomínať známi seriál LOST lenže na rozdiel tento ostrov neskrýva žiadne záhady a ani obyvatelia nie sú stratený práve naopak presne vedia kde sú. Na ostrove sa postupne začínajú vytárať konflikty medzi posádkou ponorky a pôvodnými obyvateľmi ostrova, ktoré sa prelínajú z konšpiráciami medzi politikmi v DC. Pilot a prvé diely tohto seriálu som pozeral s nadšením no je pravda že postupne pribúdajúcimi epizódami ma bavil menej a menej. Posledné diely som dopozeral len aby som vedel ako to skončí. Ťažko povedať či kvalita klesala pre nie príliš dobré čísla v sledovanosti, alebo tým že sa rozhodlo že prvá bude aj posledná sezóna, no škoda toho pretože podľa mňa mal tento seriál potenciál už len tým vojenským prostredím a scénami z vnútra ponorky. Konšpiračných seriálov v súčasnosti neni príliš veľa.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Honor in defiance.

Tak tohle je jednoznačně seriál, který primárně cílí na chlapy. Říkala jsem si, že to zní zajímavě, ale přece jen všechno to patriotství, vojenské (námořnické) hodnosti, autority, neshody a tak dále mi nepřišly až tolik zajímavé, jak by měly.

Pilot byl docela v pohodě. Zajímavý nápad, rozhodně napínavá zápletka, která u fanoušků vyvolala řadu otázek. Tak to má být, pořádně navnadit na následující díly. Pak pro mě ale seriál sklouznul do průměru.

Neříkám, že bylo vše špatně. Obecně jednotlivé obsahy dílů nevypadaly nejhůř. Ale z celkového hlediska mi přišlo, mi seriál nic nedal. Nudila jsem se. Minuty neutíkaly, každou chvíli jsem koukala, kolik minut ještě zbývá. Pořád mě ale nutila koukat dál moje zvědavost. Chtěla jsem vědět, jak to skončí.

A jak to skončilo? Zajímavě. V podstatě byl seriál uzavřen, což je fajn. Sice jsem nepochopila pár scén, ale nechci tady spoilerovat, takže víc říkat nebudu. Jen to podle mě ovšem bylo na konci až příliš zamotané. Všichni proti všem a v tajném spojenectví proti těm druhým, dalo docela zabrat, abych stíhala a vyznala se v tom, kdo s kým peče. Každopádně chválím za to, že to tvůrci ukončili, zrovna u tohoto seriálu by otevřený konec opravdu zklamal.

Herci, kámen úrazu. Absolutně nesympatičtí, ale šíleně. Bylo mi úplně jedno, co s nimi bude. Jestli je odsoudí, osvobodí, jestli zůstanou, nebo zda se vrátí domů. Pro mě za mě by je tam mohli všechny povraždit a byl by pokoj. Samozřejmě se našly výjimky. Oblíbila jsem si chytrou krásnou Kylie. A samozřejmě jsem mohla oči nechat na Jamsovi. Tím ale celý seznam končí. Největší problém jsem měla se samotným kapitánem. Nevím, jestli je to tím, že mi byl hned od začátku nesympatický, nebo jestli je to tím, jakým způsobem je jeho postava napsána. Tak či onak, každou chvilku jsem ho toužila praštit.

Myslím si, že ukončení bylo vhodné. Nepřišlo mi, že by to nějak výrazně urychlili, naopak jsem byla ráda, že se to konečně někam pohnulo. Tento seriál nepatří mezi mé zamilované. Ale pokud máte rádi konspirace a zamotané zvraty, tak se vám pravděpodobně Last Resort líbit bude.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Od poloviny bída

Po pilotním díle bych dal 90%, pak s každým druhým díle o desítku méně. Od poloviny bylo už jasně vidět, že autoři věděli o zrušení a snažili se seriál alespoň dějově ukončit, což sice chválím, ale nacpat do každého dílu tak rychlý sled událostí v tolika liniích, že si ani nestačíte uvědomit, co se vlastně stalo seriál totálně odepsalo. Stačí si přečíst detailnější názor od uživatele "anjoa", se kterým plně souhlasím.
Velká škoda, mohlo se minimálně jednat o další "24 hodin", ale takhle si na seriál do půl roku nevzpomenu...

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zajímavý počin

Last Resort byl se seriál s poměrně velkým potenciálem, byl tam akce, bylo tam napětí, byli tam city. To vše bylo v pořádku, ale byla tam i zkorumpovaná Americká vláda, a tohle Američani nemají rádi. Jedná-li se o jednoho padoucha v podobě nějakého ministra to ještě skousnou, ale rozsáhlé spiknutí ukazující na prezidenta jako padoucha to se neodpouští, už minimálně jeden seriál na tohle pošel ( Jericho ) a Last resort je další. Seriál je sice "ukončen" ale je vidět že to bylo na rychlo, najednou se vše v 5 minutách vyjasní a vyřeší vše je odpuštěno a máme hapyend. Tohle mě docela otrávilo a zanechalo pachuť podvodu. I když je fakt že lepší než konec bez konce.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Subs, coups and nukes

Nepamatuji si, kdy naposledy mě pilotní epizoda nadchla tak jako Captain. Příběh o ponorce, která se rozhodla vzpouzet rozkazům nabízí akci, drama i špetku toho humoru. Navíc vše v doprovodu ponorky, nukleárních střel, státních převratů a SEALů, ráj pro nás, fanoušky US Navy.

Je pravda, že v pozdějších epizodách seriálu to občas trochu zaskřípe s dějovou linkou, a proto je asi nejlepší, že byl seriál ukončen po své první sérii a nenapáchl větší škody, protože neměl ten potenciál, aby z něj vzniklo něco velkého, ale jako seriál “na jedno použití” Poslední základna (stejně si myslím, že to měli pojmenovat Poslední řešení nebo něco v tom smyslu) určitě postačí.

Side note. Pokud zvažujete, že se na Last Resort podíváte a stýská se vám po ostrově, kde zaparkoval let Oceanic 815, tak se vám Sainte Marina bude líbit.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Překvapení podzimu

Pro mne je tento seriál překvapení podzimu (hodnotím po zhlédnutí pilotu). Už dlouho jsem se na druhý díl seriálu netěšil takto dlouho - naposled snad LOST a možná ani to ne. Velmi dobré herecké výkony, skvělá atmosféra a akce - obzvláště při útoku 2 raket na Pákistán. Pokud si udrží kvalitu i do příštích dílů, máme se na co těšit.

// Doplnění po zhlédnutí celé série

Nadšení opadlo, ale zklamán nejsem. Potenciál seriál dle mého zatím nevyužil, ale momenty měl dobré a stále dokázal překvapit. Bohužel se příběh začal orientovat více na masovou diváckou základnu a silně se "zromantizoval", ale i tak nepomohlo. Mám rád seriály z vojenského prostředí a tak měním z úvodních 90% na 80%, ale jenom protože jsem armyfan, jinak by tam bylo rozhodně méně.

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Last Resort

Zase jeden z těch lepších seriálů, alespoň pro mne, tohohle roku. Moc nám toho zatím neprozradili, kdo za tím vším stojí, teda za tím vším z pilotního dílu. Ale děj z ostrova je zatím napínavý a každý díl měl zatím co nabídnout, snad to tak bude pokračovat.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

To bude pecka!

Pokud scénáristé udrží kvalitu nebo dokonce bude gradovat, tak si myslím, že je postaráno o nejlepší nový seriál tohoto roku!!!

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Co komu patří?

Kdo velí na ponorce?Já jsem kapitán a všichni poslouchají,ale někdy to není pravda.Podle všeho jde o politiku,kde se ponorka a její posádka stávají rukojmími v boji o koryta.Kdo vyhraje?(posádka+ponorka anebo ten kdo to rozpoutal)

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Super podívaná

Na Last Resort jsem narazila náhodou a jsem za to moc ráda. Seriálu nechybí akce, příjemní herci, docela dobrý děj a chvilkami se člověku tají dech jak to dopadne. A jelikož seriál konči první serií (asi) tak se člověk nemusí bát, že děj bude do nekonečna natahován a přetahován (i když asi tady by to až tak nešlo). Každopádně jsem tedy zvědavá jak to dopadne a jak se vše uzavře. Z prvotních 80% měním na 90% - protože díl od dílu je to lepší ;)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé