plakát seriálu

Poslové

(The Messengers)

Názory uživatelů

KŘESŤANSKÁ NALEJVÁRNA PAR EXCELLENCE

Na zemi spadne meteorit a místo, aby z něj vylezli mzáci, tak z něj vyleze Lucifer. No a proti němu postaví scénárista (pardon, křesťanský pánbíček) skupinku jedinců se zvláštními schopnostmi(jak neotřelé), kterou - aby i idiot neznalý katechismu pochopil - vybaví křídly, viditelnými jen v zrcadle.

Nastává klasický "boj dobra a zla", splácaný z tisíckrát provařených klišé. Polodebilní zápletky se střídají se zápletkami zcela debilními a nasládlý pach soap opery je okořeněný zápachem ďábelské síry. Nejhorší je úmorné a vyčpělé protahování od poloviny serie, vyvrcholené závěrem, který by rozesmál i mentálně handicapovaného (evropského) jedince.

Smutné je, že takovéto náboženské nalejvárny vymývají mozky prostředím předpřipraveným nablblým americkým teens (za takovýmto zpracováním musí být zákonitě nějaká forma společenské objednávky a přesvědčení o tom, že se alespoň část populace bude dívat).

Postupná výchova k bigotnímu křesťanství (m.j. mediálními vzory) vytváří z Ameriky step by step zemi, která je čím dál, tím více "důstojným" protipólem muslimských zemí.

To není žádná legrace, jde o trend a nevyhnutelný budoucí střet zaslepených (nábožensky zblblých) civilisací, vedený ve jménu různých, nebo dokonce stejných božstev. Kromě vyřešení populační krize bude výsledkem přinejmenším částečný návrat do intelektuálního středověku.

Tak honem, pomodlit a spát!

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

When evil rises, good awakens

Na zrátanie množstva apokalyptických a posapokaliptických seriál s rôznych scenárom, by nestačili ani všetky prsty na rukách a nohách. O niečo také tentoraz v náboženskom šate sa pokúsila CW. Priznajme si, že seriál tohto typu by sme primárne nehľadali na nej ale na nejakej inej stanici. CW sa tak trochu snažila rozvíriť vody svojej seriálovej tvorby niečím novým a tak trochu netypickým pre ňu (SPN, Arrow a Flash sú svetlé výnimky). Nešlo síce o nič nového či svetoborného, ale o to viacej seriál prekvapil.

Námet neprináša nič nového. Boj dobra so zlom. Boj o záchranu a osud ľudstva. Nič originálneho či prekvapivého. Jeden by povedal, že nuda. Ono možno tomu tak aj je, ale aj napriek tomu ide o celkom príjemný a nenáročný seriál. Dej nie je nijak komplikovaný. Máme tú skupinu piatych odlišných ľudí, ktorí okrem toho že sú „anjelmi“ nemajú nič spoločného a aj tak sa spočiatku k sebe správajú. No postupne si nachádzajú k sebe cestu, začínajú spolu pracovať a bojovať so zlom. V tomto prípade diablom (a že je to fešák). Plus im pridajme ešte nejaké tie schopnosti, ktoré im to budú občas uľahčovať ale raz za čas im to aj sťažia. To, že je plný samých chodiacich klišé (slobodná matka, šikanovaný teenager...) sa mu dá viac menej odpustiť. Veď, ktorý seriál by na nich (aj keď len v minimálnej miere) nestaval. The Messenger si niečo požičia z takého seriálu, dačo iné z onakého, niečím sa zase inšpiruje a tak dokolečka. Aby to nebolo stále len o tom čo je dobré a zlé, čo správne a nesprávne a neustálom mudrovaní, v seriály sú aj nejaké tie zvraty. Síce nejde o nič šokujúceho, zo stoličky zdvíhajúceho ale prekvapia. Aj napriek tomu, že sa dej točí najmä okolo hlavnej pätice má celkom slušné tempo. Lenže pozerať sa dookola na to isté (nový jazdec, pátranie kto ním je, snaha o zachránenie, prehra/výhra...) sa dá vydržať len do istej miery kým to neskĺzne do opakovania po sebe samom. Seriál sa žiaľ (našťastie) dožil len jednej série. Čo by nevadilo, keďže sa potrebné uzavrelo a naši hrdinovia sa dočkali happyendu. Lenže to by tu nemohol byť ten krásny koniec, ktorý to všetko po....

Postavy nie sú rovnako ako dej ničím výnimočné. Zväčša ide o klasickú zmesku charakterov, ktoré si (ako inak) so sebou nesú radu problémov, tráum či tajomstiev. Niektoré si obľúbite, iné vám pôjdu vyslovene na nervy. Žiadnu vzhľadovú nesympatickú postavu netreba hľadať (veď predsa CW). Každý z hercov odohrá to svoje a to stačí. Viacej netreba. Nejakú snahu vybočiť z radu svojho charakteru nie je vidno.

Suma sumárum The Messenger aj napriek prehnanej náboženskej a apokalyptickej tematike nie sú zlým seriálom. Žiaľ ani výnimočným či skvelým. Takým slabším priemerom. Na jednorazovú oddychovku ako stvorené.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Devil is my favorite ...

Ano, jak už píšu v nadpisu, velice jsem si oblíbila postavu samotného ďábla. Byla jsem velmi zvědavá, o co se vlastně jedná, když jsem se o seriálu dozvěděla. Po zkouknutí pilotu jsem nebyla úplně přesvědčená, jestli chci seriál sledovat, ale teď jsem ráda, že na něj koukám. V posledních dvou epizodách to vzalo pěkný spád, co se děje týče a já jsem z toho vyloženě nadšená! Ikdyž nejsem zrovna fanoušek náboženské tématiky, tento seriál je jeden z mála takových, který mě baví hlavně kvůli tomu. Těším se, jak to dopadne. A hlavně, prostě Ďábel je můj favorite :)

Jediné co mě mrzí je fakt, že seriál po první sezóně končí :-(

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Messengers

Přiznávám, že na rozdíl od mnohých jsem nikdy nezaujímala pohrdavý postoj k teenagerské stanici CW. Je to domov mé srdcovky Supernaturalu (i když ho podědila sloučením dvou jiných televizí) a na rozdíl od dalších komerčních stanic (kabelovky nepočítám, to je jiná liga), chrlících neustále jak přes kopírák další a další nudné kriminálky CSI, rodinné komedie, či provařená dramata z právnického nebo lékařského prostředí, nabízí poněkud originálnější alternativy v podobě různých scifi, fantasy a superhrdinských seriálů. Což já můžu. Jasně, nabízí je většinou v odlehčeném provedení pro náctileté, ale nepostrádají zábavnost a já si tam čas od času najdu nějaké to guilty pleasure (taková zlobivá upíří rodinka v The Originals mě baví i ve druhé sérii).
A na rozdíl od mnohých mě neodpuzují ani biblická témata, pokud jsou zpracovaná hravou a zajímavou formou. Přes to všechno musím souhlasit, že je Messenger vážně hrozný seriál. S nevýraznými herci, směšnou zápletkou i dialogy a co je vůbec nejhorší, začíná nudit už ve druhém dílu a přiznávám, že dál jsem se nedostala. Ani se nedivím, že s ním CW nepočítá do dalšího roku, myslím, že zrovna tohle zrušení nikomu chybět nebude.

40 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Že by něco nového...?

Odpověď je jednoduchá - Ano i ne ! Když nejsi věřící a ve střehu, budeš se v tom plácat :-) a tak musíš i přemýšlet a dávat majzla o čem je řeč a vize. Ty jsou tak rychlé, že je nepostřehneš a diskuse je zdlouhavá, asi proto, aby se vysvětlilo o co tu vlastně jde.
Popravdě se v poslední době nějak roztrhl pytel s těma oživlejma mrtvolama. Nicméně jsou výjimky které mne docela baví. Protože ty křídla jsou hustý a bral bych je taky :-)) I bez Redbullu :-))
Je pravdou, že nejsem sice takovej profík,ale já neznám ani jednoho herce, ale to neznamená, že to nemůže být dobré. Ncméně není zatím obsazená role, která by mne vysloveně neseděla obsazením. Takže zatím jsem jakž, takž spokojen.Uvidíme co dál a jak se to bude vyvíjet, nebo jestli to má budoucost.
Jen mne trošku vadí, že u všech seriálů se více neřeší z čeho ty lidi žijou, kde berou prachy, když nabourá auto a hned má nové, jíst nepotřebujou, do školy a školky nemusí, nemá na hypotéku, ale bydlí dál...nebo jak sakra to je...prostě asi mají všichní našpárováno, nebo v tom umí chodit, nebo cooo? Možná to do seriálu nepatří, jde přeci jen asi o něco jiného. Bylo by vše 2x tak dlouhé a to není asi účelem, když se každej štve za každým doláčem....Já zatím hodnotím za..

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Od pilotu už jen zkopce

Biblické téma seriálu byla dobrá volba autorů a až na Raula i herecké obsazení (vídám ho v seriálech až nezdravě často poslední dobou). Pilotní díl bych cenil 80-90%, ale celkově pochopím, když první série bude i tou poslední.
Hlavní dějová linka je průměrná, jednotlivé díly jsou vyjma pilotu jeden a ten samý s jiným jménem, efekty krovek luxusní v obou barvách.
Nuže The Messengers mohu doporučit jako osmyhodinovou výplň mezi jiným seriálem.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hmmm

Téma se mi zdálo zajímavé. Má to spád. Pilot mne zaujal - různí lidé s různými osudy zemřou, zmrtvýchvstanou, aby v sobě našli zvláštní schopnosti. (Mají je využít k záchraně lidstva před Ďáblem, který svádí k nepravostem, aby vyprovokoval Boha k seslání běd na Zemi. Nejvyšší dokonané skutky potrestá zničením hříšného světa a jeho obyvatel.) Jejich životy se protnou a oni začnou pátrat po těch, co to způsobí.
Potom jsem díl od dílu ztrácela zaujetí. A nebylo to tím, že bych netušila, co je apokalypsa, její jezdci a podobně.
Příliš jednoduché, klišé na klišé, prostě mě to nebavilo.
Bohužel, je to mezi B a C.

40 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

nadpozemské

Seriál je velice povedený, ďábel potřebuje anděle, aby mohl na zemi konat zlo, pokud by vznikla apokalypsa, byl by konec i vlády ďábla. Je to vše propojené, jedno patří k druhému. Tak je to i rozhodnutí v životě. Pokud se nám něco ošklivého děje, hned se klaníme k bohu, aby nám pomohl. A na druhou stranu jsou zlí lidé, kteří se klaní k ďáblu. Záleží která strana vyhraje.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Překvapení...

Kdo by to řekl, že mne chytne seriál s "božským" námětem. A ono jo. Možná za to může příjemné herecké obsazení a rychlý děj, který má spád. Pro mne příjemné letní překvapení. S klidným srdcem však můžu říct, že jedna série stačila, téma se uzavřelo, vyřešilo. Za mne spokojenost. 60-70%

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Messengers

Pilot byl velmi dobrý, zajímalo mě, co se vlastně stalo a jak se všechny postavy sejdou. Druhý díl všechno vysvětlil a všechny postavy se sešly. Bohužel to získalo příliš náboženský nádech "andělé bojují proti ďáblovi a musí zastavit apokalypsu..." a to mě moc nevzalo. Dál už nebudu sledovat; po tom, co to vzalo tenhle směr, a některý postavy začaly bejt vyloženě otravný a začalo se tam zdlouhavě přemílat něco o osudu, to už byla pro mě nuda. Hodnoceno po druhém díle.

60 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Přehnaný očekávání...

...asi jsem měl vážně počkat, k pilotu sem přistoupil vážně natěšeně a bylo z toho zklamání. Možná už sem toho viděl moc a křídla nikdy nevěstily nic dobrýho. ;-) Ale přiznávám slušně rozjetý dějový linky.

50 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Celkom zaujímavé

Je to celkom zaujímavý seriál aj keď mám poslednú dobu pocit, že zaujímavá kapitola je každá druhá/tretia. Inak tomuto seriálu nič nevyčítam :) Je dobre spracovaný a herci dobre artikulujú takže nie je zložité im občas porozumieť hoci aj anglicky. Niektoré časti sa mi síce veľmi nepozdávajú a opisujú v nich hlúposti, je to dobrý seriál :) Keď máte radi Supernatural odporúčam vám pozrieť si aj tento seriál :D Určite si zaspomínate na staré časy Sama a Deana :D

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Novinka

Tak tohle mi doslova vyrazilo dech hrozně se těším na další díl a doufám že seriál bude díl co díl lepší a lepší

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Něco nového

Podle popisu seriálu, to vypadá zajímavě. Po dlouhý době, trochu odlišnosti. Docela se těším na první díly. Jsem zvědavá jestli to bude zajímavé i jinde, než na papíře.

70 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Super pilot

Pilot bol super, ale ostatné diely sa mi menej páčili. Je to na mňa dosť také náboženské, ale ináč super :D pilot -> 100%, 1x02 -> 60%, ostatne diely -> cca 80%

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

tm

celkom sympatické obsadenie, celkom zaujímavý príbeh, pár nečakaných zvratov. seriál celkom ujde

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Měl to být film

Pilot super. Napínavé, zajímavé příběhy... Ale potom je to už pořád to samé. A ten ďábel na konci... Proč? Mělo to skvělý potenciál, ale raději bych to viděla jako film.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé