plakát seriálu

Potvora

(Fleabag)

Názory uživatelů

Phoebe Waller-Bridge show

Phoebe Waller-Bridge si napsala divadelní hru podle které následně vytvořila i tuhle seriálovou perlu a aby toho nebylo málo, tak si navrch ještě střihla i hlavní roli.

Seriál má dvě řady, první se víceméně soustředí na hlavní postavu a vztah s její rodinou. Macechu hraje Olivia Colman, která je skvělá a její postavu je strašně jednoduché nenávidět. Druhá řada se točí kolem nadcházející svatby a nové postavy kněze, kterého si zahrál Andrew Scott. A mě osobně přišla druhá řada lepší, bavila mě víc a u mě to vytáhla k téměř perfektnímu hodnocení. Především pak závěr na autobusové zastávce byl dokonalý.

Kontroverzní hláška či scéna není nikdy daleko a vážně se mi líbí, jak Fleabag boří čtvrtou stěnu a komunikuje s divákem. O level výše to ve druhé řadě posouvá kněz, který na to reaguje. Hlavní hrdinka je svérázný živel, který nebude každému po chuti, ale pokud vám sedne, tak si sledování užijete.

Upřímně řečeno, chvilku mi trvalo než jsem si na seriál zvykl. Láska na první pohled to nebyla, ale nyní po dokoukání obou sérii nezbývá než nic jiného než doporučit. Fleabag vážně stojí za objevení.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

wow

Som v nemom úžase. Perfektné, úžasné, som neskutočne očarená týmto kúskom, zhltla som to na jeden šup a škoda, že toho nie je viac. Herecké osadenstvo ohromné, hlavná hrdinka a jej sestra, Olivia Colman a Andrew Scott. Smiala som sa nahlas, nepamätám, kedy sa mi to naposledy stalo pri nejakom seriály. Tomuto hovorím humor a dráma v jednom.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I look like a pencil

Toto je rozhodne jeden z najlepších seriálov, ktoré som za poslednú dobu videla. Britský humor milujem, rovnako tak také tie trpko-sladké záležitosti, ktoré dokážu vyťažiť humor aj z citlivejších situácií, no s dávkou vkusu a inteligencie. Celkom sa divím, že na seriál som natrafila až teraz...

Páči sa mi celkové prevedenie príbehu. Také tie detaily, ktoré prechádzajú oboma sériami (napr. záležitosť so soškou), stmeľujú dej, vytvárajú súvislú linku sériám a zároveň pridávajú akúsi nadhodnotu a úsmevnosť.
Mám rada aj búranie štvrtej steny, prehovory k divákovi, ktoré seriál priviedli na úplne novú úroveň, keď si jej "odchody" k našim obrazovkám začal všímať aj Andrew Scott v úlohe kňaza. Veľmi pekná metafora ich vzťahu :)
Postavy sú napísané skvostne. Nie len hlavná hrdinka s jej špecifikou osobnosťou a humorom, ale taktiež úžasné rôznorodé postavy jej sestry, zaťa, otca a macocha v podaní Olivie Colman :D tam ani nie je čo dodať :D Odlišnosť ich osobností robí ich konfrontácie a dialógy obzvlášť zaujímavé a humorné.

Charakter humornosti možno nesadne každému, ja viem, ale aj tak seriál odporúčam - otvoriť víno, vyložiť nohy a prichystať sa na nával suchého humoru, (podstatne) menej suchých myšlienok hlavnej hrdinky a to všetko zavŕšené jej snahu rozdať si to s neľahkými životnými situáciami.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

“I’m not a bad guy I just have a bad personality.”

Já musím absolutně souhlasit, tohle je poklad! Mám rozpačité názory na britský humor, ale zrovna tohle mi tak neuvěřitelně sedlo, smál jsem se vážně často. Neuvěřitelný reálný a inteligentní humor. Všemu nahrává specifický styl natáčení, kdy je Fleabag neustále v kontaktu s divákem a celý tenhle koncept "filmového divadla" překvapivě funguje a vytváří dokonalou atmosféru zúčastněnosti, doslova nás vtahuje do děje. Ve druhé sérii sice ten farář naznačuje, že se něco děje a na koho se dívá a mluví, což mě trošku štvalo, ale jinak nelze nic vytknout.

Fleabag je ztělesněním našich bad days, našich otravných a nevýstavních vlastností, které ale máme všichni a ve skrytu duše je milujeme. Protože svět není černobílý a i potvorám se dá fandit. Kdo někdy nemyslí jako potvora nebo nedělá věci jako mrcha a přitom je ve skrytu duše spokojený? Já rozhodně, jsem pěkná potvora. :D A proto miluji Fleabag a její upřímný pohled na svět. Ne fakt, prostě kdo nefandí Fleabag? Je úžasná. :D

Za skvělým vtipem ale samozřejmě stojí i ucházející děj, který je poměrně i vážný, a to se mi líbí, skutečně propojeni drama a komedie. Jen taková vsuvka k druhé sérii - hrozně mě otravoval farář a jeho možný vztah s Fleabag, ale nakonec jsem jí to prostě musel pořád, nešlo jinak. Chtěl bych znát někoho jako ona. :D

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

One woman show

Už po první sérii, jsem doporučovala na všechny strany. Tohle má šťávu. O to víc mě těší, že tento seriál byl i oceněn cenou Emmy.
Musím říct, že mě překvapilo, že za vším je ta hlavní herečka, protože se mi to zdálo vymazlený a taky na ženskou autorku tu bylo dost černého humoru. Klobouk dolů a těším se na to, čím nás Phoebe překvapí, určitě ji budu sledovat.
Moc mě bavili ty poznámky do kamery a okamžité přesazení zase do děje, to mě dostalo. Navíc nekorektní humor a celková pointa také.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Fleabag - nenápadný poklad z BBC 3

Jeden z nejzajímavější seriálů tohoto léta, který se vcelku nenápadně vyloupl někde v zapadlých televizních vodách BBC 3. Ačkoliv asi nejsem úplně cílovou skupinou seriálu, tak mě nějakým způsobem dokázal k obrazovce přikovat jako málo co v poslední době. Hlavním podíl na tom asi má chytrý scénář Phoebe Waller-Bridge, fungující humor (skvělá práce se "čtvrtou stěnou") a vcelku originální postavy. Právě ty byly na celém seriálu to nezajímavější a posouvaly ho pryč z potenciální tuctovitosti.

Podle mého se jedná se o další důkaz toho, že Britové tyhle hybridy mezi komedií a dramatem prostě umí.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Je to proste britské...

S týmto seriálom som strelila troška vedľa. Nedajú sa mu uprieť kvality, ale proste to nie je môj štýl. Takže v podstate nič zlé o ňom napísať nemôžem. Je to vtipné, aktuálne, sarkastické a pre mňa mierne deprimujúce, jedným slovom: britské.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé