Povolání: zloděj

Povolání: zloděj (Thief) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Peníze těch druhých

Nick, Jack, Mo a Gabo jsou sehraná parta lupičů, která dostane po delším čase velkou zakázku. Jde o loupež drahých kamenů, která se však nečekaně zkomplikuje...

Nick Atwater má vlastní autosalón, ale jeho hlavní obživou jsou loupeže, o čemž jeho manželka Wanda nemá ani potuchy. Jeho tým tvoří sehraná parta zlodějů - Jack "Bump" Hill, Elmo "Mo" Jones a Gabriel "Gabo" Williams. Tipy na loupeže dostává od Roselyn Moorové, která má z lupu podíl a stará se o praní peněz.

Po delším čase právě dostanou velkou zakázku - mají uloupit kolekci drahých kamenů, která jim má vynést slušný balík peněz. Při akci najdou i hotovost, kterou si přes Nickovy protesty jeden z týmu, Mo, odnese. Nick se však později od Roselyn dozví, že peníze patří čínské mafii. A mafie velmi dobře ví, kdo je ukradl.

Nick se vždy důsledně snažil oddělovat svou "práci" od soukromého života. Po této loupeži, která navíc ani nevynesla předpokládaný zisk, se však všechno změní. A zdá se, že smůla ho pronásleduje i nadále - člen lupičské party Izzy ohrozil akci, navíc je závislý na drogách, a Nick se proto rozhodne vyloučit ho z bandy. Vzápětí za ním přijde policie - oznámí mu, že Wanda měla automobilovou nehodu.

Wanda zemře v nemocnici, což znamená, že Nick se nyní musí postarat o její dceru Tammi Deverauxovou z prvního manželství. Ta Nicka nesnáší. Nick je totiž černoch a zdá se, že to je hlavní důvod její nevraživosti. Tammi tvrdí kamarádkám, že bude žít se svým biologickým otcem, ale ten o ní neprojevuje žádný zájem.

Roselyn přemluví Nicka, aby ukradenou hotovost z bezpečnostních důvodů vrátili. Nick slíbí členům party další kšeft, v týmu však dojde k rozkolu...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon