plakát seriálu

Pozůstalí

(The Leftovers)

Názory uživatelů

Výnikající Justin

Tak takhle si představuji typ mysteriózního seriálu, kde nám tvůrci naservírují v tomto případě Pozůstalé a řeknou mně : "Tak diváku, tady to máš a ty si z toho pro sebe vyber co sama chceš, co se tě silně dotýká a nebo co tě naopak míjí, s čím souhlasíš, jak to vnímáš, jestliže s tím nesouhlasíš, jdi od toho raději hned, ale pokud tam najdeš něco, co tě byť jen trochu osloví a pocítíš zvláštní smutek až depresi, tak jdi dál a nevzdávej to."
Tak zvláštní seriál jsem už dlouho neviděla a ani ho nehodlám každému doporučovat, byly momenty, kdy jsem bojovala s velmi ambivalentními vnitřními pocity a přece se mně Pozůstalí nějakým nevysvětlitelným způsobem dostali pod kůži.
A dokonalý výkon Justina Therouxe v roli Kevina, pilíř celého seriálu byl už jen třešničkou na dortu, který ale ne zrovna sladce chutnal.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

We´re still here

Lost som žiaľ ešte nedopozerala, tak som k seriálu nechovala žiadny predbežný odpor a moje očakávania neboli nijak veľké. Prvotný šok a zmätenosť sa zmenili a seriál si má získal. The Leftovers sú zvláštnym seriálom so zvláštnym námetom. Z ničoho nič zmizne časť ľudstva. Nikto nevie prečo, nikto nevie ako. Jediné čo po nim ostane sú prázdne miesta v životoch ich blízkych. Seriál sa nesnaží vysvetliť prečo a ako sa to stalo (je na každom ako si to vysvetlí) a namiesto toho aby sa zameral na tých čo odišli sa zameriava na tých čo ostali. The Leftovers je mozaikou príbehov ľudí, ktorí sa musia so všetkým vysporiadať. Každá z postáv sa tým vysporiadava inak. Niekto sa môže rozhodnúť potlačiť to, iný sa môže snažiť ísť ďalej a ďalší sa zas môže rozhodnúť cítiť vinu za to, že ostali.

The Leftovers majú v sebe tú zvláštnu atmosféru, ktorá je tak trochu ťaživá, smutná, beznádejná. Pretože, aj keď by sa človek snažil so všetkých síl, šťastný koniec akoby nebol. Po celý čas sa vynára kopa otázok typu prečo, ako, načo, čo teraz? Odpovede na ne sa hľadajú ťažko a nie sú vždy také jednoznačné. Netreba sa snažiť to všetko pochopiť, stačí sa len ponoriť do príbehu a nechať sa viesť. Všetko sa navzájom ovplyvňuje, zbiera a čaká na správny moment, kedy sa vynorí na povrch. Akcia vyvoláva reakciu. Dej nie je nijak komplikovaný, seriál je skôr pohľadom do života/ duší tých čo ostali. Môže sa zdať, že sa po celý čas nič nedeje a príbeh sa nikde neposúva. No opak je pravdou, všetko to tam je, len to o sebe dáva vedieť pomaly a nesnaží sa pretŕčať. Každá z častí je tak kolotočom emócií, kedy vás postupne žmýka až cítite istý pocit bezradnosti aj vy. Časti pôsobia síce samostatne, akoby každá z nich tvorila samostatný príbeh, ale všetky sú spojené tenkým a pevným vláknom. To všetko je sprevádzane hudbou, ktorá tomu len dodáva pomyselnú čerešničku na torte.
Postavy si vás získajú. Budete ich milovať ale aj nenávidieť. Ich príbehy budete prežívať s nimi. Je vidieť, že herci boli do svojich postáv vybraní veľmi dobre a že do nich dávajú všetko.

The Leftovers sú zvláštnym seriálom, ktorý určite stojí za zhliadnutie. Nemusia však sadnúť všetkým, ale šancu mu treba dať. Prvá séria neskončila nijak otvorene ale ani uzavreto. Časť príbehu bola povedaná a časť ešte len čaká na tú možnosť.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The Leftovers

The Leftovers rozhodně nepatřilo k mým letním favoritům, ba dokonce jsem k němu měla kvůli jménu Damona Lindelofa jakýsi odpor. Ještě mám v živé paměti neuspokojivé finále Lost a prostě se mi do toho seriálu vůbec nechtělo. Jenže mě přesvědčily ty rozporuplné recenze, kdy jedni vynáší seriál do nebes a druzí ho úplně zatracují, přesně takové seriály se mi totiž většinou líbí.

Pilot diváky vůbec nešetří. Rovnou jsme hozeni do světa tři roky po události, kdy zmizely 2 % světové populace. Zmatek, miliony otázek, žádná odpověď, očekávání, že se něco přece musí stát a ono nic. Žádný pomalý rozjezd a postupné seznámení se s postavami, ale rovnou šup doprostřed té podivné atmosféry.

Kam se bude seriál ubírat, bylo po pilotu těžké odhadnout. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že seriál nebude řešit, co se stalo s těmi, kdo zmizeli, ale že se bude věnovat těm, co tu zbyli. The Leftovers je tedy především psychologické drama, které sází na postavy a atmosféru. Ta je zde neustále tísnivá, ponurá, taková bezvýchodná bez špetky naděje. Něco se stalo, nikdo neví proč, nebo co bude dál. Co tedy dělat? Předstírat, že se nic nestalo, nemyslet na to nebo si to neustále připomínat? Ze seriálu pořád cítíte určité napětí, které bublá pod povrchem, a vy jenom čekáte, až to skutečně bouchne.

Seriál má celou řadu momentů, u kterých jsem zírala s otevřenou pusou a nemohla odtrhnout oči od obrazovky, jak mě to dostalo. Ať už jde o znepokojivou přítomnost lidí v bílém, Nořin dopis Kevinovi či závěrečnou scénu 9. epizody. Emocionální nářez jak hrom.

Už dlouho se mi nestalo, že by mě u nějakého seriálu každá další epizoda bavila víc než ta předcházející. Každá epizoda má uzavřený mikropříběh týkající se jednotlivých postav seriálu a nám se před očima skládá jakýsi celek, který nás nutí myslet si, že to chápeme a přitom nechápeme vůbec nic.

Podivnost ze seriálu kouká už od prvního záběru, hudba si člověka dokáže podmanit a všechno dohromady nostalgicky připomíná takové seriály jako Carnivale nebo Angels in America. The Leftovers rozhodně není snadná podívaná, byly chvíle, kdy se ve mně mísily protichůdné pocity, a přesto se mi ten seriál nějakým záhadným způsobem zažral pod kůži.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hltání seriálu pro nic

Tento kousek mě moc nevzal. Líbilo se mi, že se to hezky skládá dohromady kousek po kousku a chtěla jsem vědět, jestli někdo zjistí, kde jsou ti lidé... Čekala jsem něco velkého a našla jsem něco malého, co mne vůbec neuspokojilo. Na to jak byl tento seriál komplikovaný, to nebyl konec, jaký by si zasloužil. Každopádně "Kevin" je pan herec a hudba byla skvělá :)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dala jsem Pozůstalým šanci...

...navzdory tomu že se děj dost točí kolem náboženství a tomu že hlavní postavu hraje Justin, kterého jsem evidentně moc jako herce neznala a byl mi nesympatický. To s tím náboženstvím jsem přežila a musí to tam být, protože není až tolik možností kam ti lidé zmizeli :).
Seriál jsem slupla za 10 dní a celou dobu jsem měla nad čím přemýšlet, od teorií kam tedy všichni zmizeli a proč, až po to, že Nora má velmi tragický osud. Přišla o obě malé děti horším způsobem než kdyby prostě zemřely. Matka, které děti zemřou, může za nimi... ona ne. Co když se vrátí ?... Tohle je podle mne peklo na zemi.
Justin Theroux mě dostal, už chápu tu Rachel ( Jennifer Aniston :-) ). Hraje výborně a tady se i dost nabrečel a já jsem mu to vždy věřila :D . V půlce seriálu mi došlo, že mi připomíná Ricka z Živých mrtvých.
Kdybych měla seriál popsat jedním slovem, bylo by to " intenzivní ". Vezmou jednu postavu a věnují se jí. A vracejí se, vidíme děj z pohledu více postav.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Milovat VS. Nenávidět

Tenhle seriál prostě musíte buď milovat nebo nenávidět ;) jiná možnost není. Ze začátku je to chaos a to doslova vůbec nevíte oč tam běží, a hlavně vám bude unikat hlavní myšlenka. Pak po pár epizodách zjistíte, že nemá smysl v tom hledat smysl, že potřeba se zorientovat není důležitá a že si máte vymyslet vlastní hlavní myšlenku. Ke konci série si seriál naprosto zamilujete a budete hltat každý moment, najdete si vlastní pointu. Hodně emocionální seriál, u kterého musíte trochu přemýšlet a domýšlet. Já si moc užil a teším se na další sérii.

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Ztraceni byli jen začátek.

Pokaždé, když slyším jména jako Damon Lindelof, Carlton Cuse, J.J. Abrams, tak prostě okamžitá připomínka Lostů. V současné době uslyšet C. Cuse - tak vidím The Strain, J.J. Abrams pořád Ztraceni, ale u Damona to už budou - nejspíš - hlavně The Leftovers.

V počátku co jsem o tomto projektu slyšel, četl v časopisech, které odebírám, tak jsem byl hodně natěšený, že přijde další velice ambiciozní kousek, co mě bude těšit ze své přítomnosti. Opravdu, ale opravdu jsem se nemýlil. Tak moc, jak u The Leftovers mě žádný trailer už dlouho nedostal, bylo to pro mě hodně dechberoucí vidět, co se bude dít v celé sezóně.

Naprosto nejvíce jsem si zamiloval Noru Durstovou, to je pro mě bez diskuze jasná věc. Ta mě tak oslovila, jako asi Jessica Lange v American Horror Story či Julianne Moore v jakémkoli jejím filmu. Opravdu unikátní herečka, moc opravdová a velice šikovná, schopná do detailu emocemi vystihnout vše, aniž by musela dále něco říci. Určitě mé oblibě k ní napomohlo to, co jí hlavně postihlo. Vynikající moment jsem si užíval například při její návštěvě Svatého Wayna, či konec deváté epizody a odhalení toho, jak to vlastně s tím zmizením členů její rodiny bylo, či a to hlavně, její dopis Kevinovi ke konci první řady, který jsem si musel pouštět pořád a pořád dokola. Velice nápomožná je i hudba od Maxe Richtera, ten klavírní song se mi tak zaryl do paměti, jak snad nic dřív. Prostě geniální.

Úvodní znělka je velice zdařilá, hodně teda musím dodat, že jsem z velkého počtu epizod byl takový emocionálně nevyladěný, má to velký vliv na ty, kteří se dokáží hodně vžít do situace. Lidé kouřící jednu za druhou a oděni v bílém, to je jeden z těchto aspektů, či to, že prostě nemluví, to mě dralo hrozně.

Druhá řada je ve svém počátku, viděl jsem zatím 4 odvysílané díly, pro mě zatím stále stejná kvalita, naštěstí Nora byla zachována pro další děj, role Kevina mi je taky docela sympatická, či role "mrtvé" Patti mi jde hodně do vínku.
Doufám, že třetí řada je v mysli producentů stejně dobrá, jako dvě předchozí. Alespoň počítám s prodloužením a myslím, že nejsem sám.

Palec nahoru.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

"Maybe we’re all beyond repair"

Hned na úvod je třeba říct, že tento seriál opravdu není pro každého, což asi vysvětluje zdejší průměrné hodnocení (to nemyslím nějak zle, jen konstatuju fakta). Fanoušci akčních thrillerů, kde se moc nemluví, a ti, co si nepotrpí na záhady a chtějí vše vědět hned, budou určitě zklamaní a měli by se projektu vyhnout. Pokud ale dokážete ocenit dialogy s nějakou hloubkou, propracovaný scénář, důkladný vhled do lidské psychiky a k tomu jako bonus hromadu záhad, budete nadšení. A to ani nemluvím o výborných hereckých výkonech v čele s Justinem Therouxem a Carrie Coon.

S koncem první série se může dostavit pocit, že jsme se rozřešení žádné zásadní záhady vlastně nedočkali, ale seriál se primárně zaměřuje na lidské myšlení a buduje ponurou atmosféru, která graduje až do explozivního finále. Člověka při sledování The Leftovers naplno pohltí emoce a tragické příběhy jednotlivých postav (vodopády slz u citlivějších povah zaručeny), tajemno je zde až na druhém místě, což ve výsledku vůbec nevadí, protože sledovat vývoj hrdinů je daleko poutavější. Já jsem z The Leftovers opravdu nadšená a spolu s True Detective je vnímám jako seriálové události roku, co se novinek týče. Doufám, že i druhá série si udrží svou kvalitu, vzhledem k tomu, že už nepůjde ve stopách knižní předlohy, která je po konci první série již vyčerpaná.

PS: Tvůrcům tleskám i za výběr hudby, soundtrack je fantastický a seriálu dodává další rozměr. Husí kůži budete mít pořád!

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pecka, ale ne pro každého

Myslím, že tenhle seriál musíte buď úplně milovat, nebo ho naprosto nesnášet. Jak jste již z hodnocení asi uhodli, já jsem ten první případ. Pokud chcete akční seriál, asi byste se měli poohlédnout jinde. Pokud chcete dostat odpovědi na všechny otázky nejlépe hned v pilotu, tak bych vám seriál asi taky nedoporučil. Pokud ale chcete vynikající drama s perfektními hereckými výkony, neskutečně depresivní atmosférou a zajímavými postavami, tak The Leftovers budou ten pravý seriál pro vás. Počítejte ovšem s tím, že seriál sází spíše na atmosféru než na dějové zvraty a kupu mrtvol v každém díle. Záhady se odkrývají velmi pozvolna – je to jako skládat puzzle. Víte, že na konci vás čeká kompletní obrázek, ale nejdřív musíte najít všechny dílky a dát je na správné místo. A i kdyby na konci žádný kompletní obrázek nebyl, tak koho to zajímá, když už to samotné skládání je tak zatraceně boží?
Knižní předlohu jsem zatím nečetl, takže nevím, do jaké míry je to knize věrné nebo jestli se jedná jen o volnou inspiraci. Každopádně by se mi líbilo, kdyby první série byla uzavřená a ve druhé sérii bychom sledovali alternativní realitu, ve které by zmizelo 98% populace – tedy hlavními postavami by byli lidé, kteří v této realitě zmizeli (Norina rodina atd…). No to je jen takový nápad, to se asi nestane. Klidně se spokojím i s klasickou druhou sérií se stejnými postavami :)
Každopádně pro mě se jednoznačně jedná o nejlepší seriálovou novinku roku. Možná si teď někteří z vás říkají, že jsem zapomněl na True Detective. Ne, nezapomněl. Jenom z True Detective nejsem vystříkaný tolik jako zbytek internetu :)

EDIT: Pokud se i druhá (již potvrzená) série povede stejně jako ta první, tak mají The Leftovers velkou šanci sesadit Lost z pozice mého nejoblíbenějšího seriálu. A to je něco, co se už několik let žádnému seriálu nepodařilo :)

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Wuuuuhááááá

Pomalu, ale opravdu velmi pomalu mne objímají chapadla tohoto seriálu, až mne úplně pohltí a cítím se, jako bych všechny ty strasti a utrpení prožíval s nimi.
Už mi nejde o to, jak a proč se to vlastně stalo, ale o to, aby to nějak dopadlo a hlavně, ať to dobře dopadne.
Vynikající postavy, od hlavního náčelníka policie, jeho dceru, jeho ženu, jeho přítelkyni Noru, po jeho otce, nebeského otce s krvavýma rukama...A k tomu všemu vynikající soundtrack!!!
Dlouho mne nic tak emocionálně nezasáhlo jako závěr první řady tohoto seriálu. Cítím ten žár s nima...

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

I feel lost again.

Po shlédnutí pilotu, jsou mé dojmy celkem dobré, nezklamalo mně, je to sice kapku matoucí, že ještě ani nevíme pořádně kdo je kdo? A kdo jsou sakra ty lidi v tom magorském klanu? Proč ten týpek střílí ty psy? Je to tu zas Leftovers hazí záhady a otázky, stejně jako před 10 lety legendarní a fenomenální LOST a mně osobně to chybělo, je mi fuk jak moc nepřehledné to bude, ale konečně se nějaka tako spatlanina nadpřirozena, hromady tajemných otázek a záhad vrátila. HBO mi opět dokázalo, že je právem nejlepší stanice! a znovu splnilo má vysoká očekávání, jsem spokojen. Uvidíme jak to pujde dál.

100% nedám, protože je v tom přeci jenom takovy nechtěny zmatek od autorů. Takže zatím 80% a přeju Leftovers hodně štěstí do budoucna. Máte nakročeno dobře, jen tak dál :)

80 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Po Lost...The Leftovers

Musím říct, že dobrý. Človek chvílemi sice kouká jak když mu ulétly včely, snaží se v tom zorientovat. Ale pak to nějakým dívný způsobem dává smysl. Hodně pátrání, psychologie, ztracenosti a zoufalství. Dám tomu šanci, ikdyž jsem z pilotu měla trošku depku a pocit malosti. Chápe ne? ;)
P.S: jsem zvědavá kdy se "ztraceni" objeví a jestli vůbec..ale doufám, že jo pak by to teprve bylo zajímavé..

80 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

The Leftovers

Tenhle seriál není seriál, ale mistrovské dílo. První série, která byla natočená podle knihy, byla teprv slabý rozjezd. Tenhle počin nemá stopku, zábrany, hranice. Nezpomaluje. Nikdy.

Každý díl bere všechno se vším všudy a nebojí se extrémů a nebojí se nás šokovat.

Chvílemi se ztrácím a miluju to. Když už si myslím, že konečně vím, co přijde, nebo že se možná orientuju, zasáhne mě to v plné rychlosti a já se zamilovávám znova a znova.

Nejlepší věc, jakou jsem kdy viděla.

Tělo Justina je pouze bonus.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hutná atmosféra a HBO kvalita

U Leftovers nie je dobré snažiť sa pochopiť, ale nechať sa nimi viesť, vnímať, nerozmýšľať, cítiť. Je to psychologická dráma s pozadím mysterióznych udalostí, ktorá nehovorí, čo je a čo nie je pravda. To necháva na divákovi. Hutná atmosféra, skvelé herecké výkony (Justin Theroux sa predviedol v plnom nasadení), vždy skvelé hudobné podmazy, zvláštne, no hlavne kvalitné spracovanie a pocit, že do seba všetko zapadá, i keď má divák stále príliš málo informácií. To všetko robí z nového počinu HBO ďalšiu ranu do čierneho.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nejsem schopnej se chytit...

a tim nemyslim serialu, ale o co vubec jde. Tenhle typ "mysterioznich" serialu me nesedi, bud jsou genialne vymysleny, nebo si scenaristi rekli "budeme si delat co budeme chtit, oni sezerou vsechno"...ne ze bych to musel mit naservirovany jako Teletubies, ale ten pocit ze dej bude pokracovat podle toho jak se scenarista zrovna vyspi a druha serie v prvnich dilech na tom pocitu moc neubrala.
Ale nejspis je to genialni koncept, i kdyz ja uz to fakt sleduju jen proto abych se dozvedel jak velkyho troubu ze me delali (naposledy to byl Lost a pak treba Wayward Pines), takze dokoukam alespon na HBO druhou serii a doufam ze tou to taky skonci.

EDIT: po dnesnim dile (S02E08) uz to muzu napsat s cistym svedomim...JE TO PAKARNA!

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Leftovers and The Departed

[Po prvních šesti epizodách] Seriál s obrovským potenciálem, kterého zatím ne vždy využívá. Herci kvalitní a přesvědčivý, scénáře dobré a propracované, zatím mi ale chybí nějaké větší pojítko mezi jednotlivými díly nebo náznak toho, kam by seriál mohl směřvat a na co se můžeme těšit. Sondy do duší jednotlivých postav se daří, i když velice záleží na dané postavě. Uvítala bych hlubší sondu do The Guilty Remnants a dalších podobných sekt.
Zatím velice slušných 70%.

70 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

lost

Vážně pořád ještě nevím,sleduji každý díl a čekám,že už to konečně přijde.
Vrátí se ti,co zmizeli?
Postřílí už konečně někdo ty pitomce v bílém?
Herci mi vůbec nevadí,jsou fajn,ale děj mě občas trochu mate.Když se zorientuju a chytnu začátek provázku,v polovině dílu mi ho zase něco vytrhne z ruky.
Neházím flintu do žita a sledovat Leftovers budu i nadále,třeba mě něco překvapí.

60 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Zajímavé

Já jsem z té nové generace, co nezažila ten "hit" Lost, a však, pořád mi tak vrtalo hlavou, kdy přijde něco... něco zkrátka podobného. A je to tady, The Leftovers.
Seriál mě zaujal. Děj zajímavý, uvidíme, co s ním scénáristi vymyslí.

Za (zatím) poslední třetí díl dávám jednoznačných 100% :)

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Pro mě prostě ne

Stal se prvním seriálem, který jsem nedokoukala. Pokud něco sleduji, musím mít chuť se podívat na další díl, musí mi něco uvíznout v hlavě, co mě nutí přemýšlet, musím se chtít dozvědět konec. The Leftovers jsou pro mě jako bych si vzala židli, sedla na balkon a sledovala, co se děje. Asi se tam něco stalo, ale co netuším. Jsou tam nějací lidé, ale co řeší, netuším. Konec to mít nebude, protože vlastně ani není co by mělo konec.
Nic proti kvalitě, ani proti hercům, kteří rozhodně nepodávají špatné výkony.
Dokoukala jsem čtvrtý díl a když zatím jediná věc, kterou jsem věděla, nebo alespoň tušila, bylo to, že tam zmizeli lidé, tak jsem to vzdala.
Mám ráda psychologické filmy, jsem přemýšlivý člověk, ale tohle pro mě bylo prostě trochu mimo.

10 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Vlastně nevím

Končím po 3. díle první série. Z nadšení po první epizodě mě během těch pár dalších dílu seriál dokázal ztratit. Ani si nemyslím, že by byl v něčem nekvalitní (všechno super, nejlepší jsou rychloflashbacky, bohužel jich bylo nejvíc právě v prvním díle), ale už mi nepřišel ničím zvláštní a tak nějak jsem se rozhodla, že nemám zapotřebí skouknout 40 minut ničeho, aby mě sem tam pobavilo 10 minut. Kdybych neměla tak nabytý watchlist, tak bych tomu zřejmě šanci dala:)

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zvláštní

Ze zvědavosti jsem se podívala na pilotní díl trochu zvláštním způsobem mě zaujal sice někdy moc nechápu co se tam vůbec děje někdy se snažím najít souvislosti ale podle mě to má své kouzlo. Kolem tohohle seriálu se točí hodně otázek.Třeba:Kdo jsou ti lidé v bílém kam zmizely ti lidé atd... Ale tak nějak mě to zaujalo že se budu koukat dál a doufám že v příštích dílech něco poodkryjí. Sice tenhle seriál nemá tolik akce někdy je to i depresivní ale tak nějak mě to zajímá že se budu dívat i dál

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Skutočne neuveriteľne dobré.

1. séria: na začiatku ma dej úplne nepohltil, dokonca celú prvú sériu som si bol neistý čo sa vlastne deje, až kým sa mi to konečne začalo páčiť. Nevyspytateľná alternatívna mystika ma nakoniec pohltila a pri posledom diely som už leda dýchal.
2. séria: rozpútané peklo sa zdanlivo ukľudnilo, zdanlivo... Nečakané, nekľudné, silné a predsa celkom hlboké, druhá séria je pre mňa skvost - moja top dvojka v 2015.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

wtf?

Jakože cože? Vůbec tomu nerozumím, nic se tam neděje a táhne se to jako smrad. Ani se mi nechce věřit, že je tohle od HBO. Dokonce žádnej pořádnej sex, nahota, chlast ani násilí.

40 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 34 lidí

Pilot o ničem

Zvyčejně platí, že když se pustím do sledování nějakého seriálu, tak mě musí zaujat už pilotní díl. U tohohle seriálu byl pilotný díl neskutečně chaotický a pro mě neměl ani žádnou výpovědnou hodnotu.

20 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

WTF.

Překvapení v pytlíku pro psy!!! Tak nějak mi přijde zatím celý děj.

40 %
16 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Lindelof tomu tentokrát fakt nasadil korunu

Svým způsobem je to fakt dobře udělaný seriál, ale jinak je to totálně hloupej pseudoblábol, který nezachrání ani ten slavnej klavírní recitál hrající furt dokola.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
8 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí