plakát seriálu

Pravá krev

(True Blood)

Epizoda 4×04 – Jsem naživu a v jednom ohni (I'm Alive and on Fire)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sookie se snaží dostat po incidentu Erica do domu, ten je však omámený vílí krví, chová se jako pominutý a následně uteče do lesů. Aby ho našla, obrací s prosbou o pomoc na Alcida. Ten se promění ve vlka a snaží se jít po jeho stopě.

Mezitím se po Ericovi začne shánět i Bill. Pam úspěšně zatlouká se slovy, že sama po Ericovi pátrá a neví, kde je. Billa pak navštěvuje i Nan (mluvčí americké upíří ligy) a nadává mu za to, že se snažil zasáhnout do záležitosti s Marnie. Bill ji přesvědčuje, že je situace vážná, Nan to však smete bezstarostně ze stolu.

Marnie se po snaze vyvolat ducha zdají prazvláštní sny. V jednom z nich sleduje španělskou inkvizici, kde před zraky všech upalují čarodějnici. Ta v plamenech umírá a vstupuje do Marnie. Když se u ní pak Laffayette, Jesus a Tara snaží získat odvolání kletby na Erica, Marnie odpovídá, že neví, jak to udělala. Snaží se vyvolat ducha oné čarodějnice, bohužel se jí to však nepodaří. Marnie tak začne hledat v knihách kouzlo, které by mohlo Ericovi pomoci, je to však bezvýsledné.

Alcide úspěšně objevuje Erica, jak se nahý koupe v jezeře. Sookie se snaží Erica z jezera dostat, když však začne svítat a situace začíná být akutní, Sookie nakáže Ericovi, aby se přemístil do jejího domu dřív, než zemře.

Terry v noci hlídá Mike zatímco Terry s ostatními dětmi spí. Na chvilku si od Mika odskočí a když se vrátí, čmáře Mike po zdi nápis "To dítě není tvoje".

Bill navštěvuje Sookie a uhodí na ni, že určitě schovává Erica. Sookie vše však popírá. Kdy chce Bill prohledat její dům, Sookie mu to nechce dovolit pod výmluvou, že by jí měl věřit, že mu nikdy nelhala a že ji takovéhle chování uráží. Bill jí její argument uvěří a odchází.

Marnie nakonec přeci jen objeví možná účinné zaklínadlo na záchranu Erica. Za přítomnosti Pam, Laffayetta, Tary a Jesuse se snaží v lesích během rituálu se svíčkami zaklínadlo zvrátit. Během této akce však Marnie odpadne a začne Pam s ďábelským smíchem španělsky proklínat. Pam se začne odlepovat polovina jejího obličeje...
Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Tighten Up (The Watson Twins)

Alcide se vrací domů k Debbie, zavolá mu Sookie.

I'm Alive And On Fire (Danko Jones)

Závěrečné titulky.
Hlavní postavy
Luna Garza
Sookie Stackhouse
Andy Bellefleur
Bill Compton
Jason Stackhouse
Sam Merlotte
Lafayette Reynolds
Tara Thornton
Arlene Fowler
Jessica Hamby
Hoyt Fortenberry
Terry Bellefleur
Tommy Mickens
Alcide Herveaux
Vedlejší postavy
Portia Bellefleur
Debbie Pelt
Marnie Stonebrook
The Duke
Low Priest
Spanish Peasant
Coby Fowler
Emma Garza
Head Priest
Caroline Bellefleur
Antonia Gavilán
Felton Norris
Maxine Fortenberry
Nan Flanagan
Lisa Fowler
Jesus Velasquez
Crystal Norris
Joe Lee Mickens
Melinda Mickens
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJsem naživu a v jednom ohni
Původní názevI'm Alive and on Fire
Rok natočení2011
Premiéra17. července 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka50 minut
Sledovanost premiéry5 100 000 diváků
Autoři profilu epizody