plakát seriálu

Pravěk útočí

(Primeval)

Názory uživatelů

Cestovat časem můžou jen Britové

První sérii jsem viděl už někdy před lety. Nějak jsem tomu nevěnoval extra pozornost, ale najednou koukám do watchlistu a vidím to tam. Prostě to bylo na řadě, tak jsem se do toho vrhl.
První sérii jsem si zopakoval a celkem příjemně mě překvapila, druhá byla ještě o něco zajímavější. Nesla se ve stejném duchu a pomalu jsem si začal oblibovat některé charaktery. Hlavně Connora.
No a tak jsem se rozhodl ve sledování pokračovat a už jsem koukal na sérii třetí, na kterou jsem se vrhl okamžitě, protože konec druhé řady mi nedal spát. Třetí série byla akčnější a podle mě, v mnoha ohledech zajímavější. Ale začal jsem si pomalu všímat takové malé drobnosti. No malé, po pár dílech si toho všimne každý. To se opravdu objevují všechny anomálie v Anglii? Co v Anglii, převážná část dokonce v Londýně a jeho blízkém okolí. Ani zmínka o výskytu anomálie v nějaké jiné zemi. No ale dobře, sice je malá pravděpodobnost, ale všechny jsou v Londýně. Pak mi došlo něco, co mě rozesmálo v jednom díle se bojí vlivu na budoucnost, když zabijí dva nebo tři živočichy a v druhém jich povraždí desítky a to už ničemu nevadí? No dobrá, nebudu tu pitvořit. I přes tyhle „drobné“ chybky se mi vše líbilo. Postupně jsem shlédl všech pět sérií a ze všech jsem byl nadšený, zajímavý seriál s dobrým námětem. A dobrým hereckým obsazením… Aha už si vzpomínám na další mínus které mi vadí asi ze všeho nejvíc, časté měnění hlavních postav. Z první série se dočkali konce snad jen tři lidé Connor, Abby a Lester. No hlavně, že vydržel Connor, ale i těch ostatních je škoda, člověk si vždy na někoho během série zvykne a když pustí další už tam není. Škoda, nebýt tohohle tak dám asi i 90%, takhle ale ne.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Opravdu útočí pravěk?

Myšlenka, že naši zemi ohrožují pravěká monstra, je docela lákavá. A první díly jsou opravdu spíše o tom, ukázat divákovi, které potvory kdy žily.

Když se hned zpočátku překousne fakt, že jde o britskou produkci (tedy rovnou můžete svá očekávání snížit), pak se seriál rozjíždí velmi povedeně. První zádrhel nastane rovnou při skončení první sezóny a začátku druhé. Najednou, jako by šlo o úplně jiný seriál. To samé při přejití z druhé sezóny na třetí. Ale tyto tři série byly ještě zlatým hřebem oproti tomu, co přinesla čtvrtá a pátá. To byla vyloženě nuda, kterou zachraňovala snad jen Jess.

Když se k tomu přičte neustálé měnění hlavních postav, což nemusí být zákonitě problém, ale zde to problém je, a velký. Stávající gardu nahrazují novými aktéry, kteří však ve vás nezanechají žádné emoce a jsou neslaní nemastní.

No a světe div se...ano, seriál opět končí otevřeně.

40%, ale ok, jsou to britové, tak 50%

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Primeval.

Z počátku se mi to nelíbilo, ale řekla jsem si, že se podívám dál, protože miluji dinosaury. No oblíbila jsem si to tak moc, že jsem milovala každý díl. Nejvíce jsem hltala Connora už kvůli tomu, jaký je. Jenže, když zemřela moje oblíbena postava, šlo to z kopce a já myslela, že ty nové postavy nebudou tak dobré, jako ty původní. Stejně jako u seriálu, z počátku, mi ty postavy nešly, ale čas jde dál a já si nakonec oblíbila Matta, protože je na něm zajímavé to, že je z budoucnosti a má zastavit to, co se stalo v jeho světě. A potom seriál ukončili, a přišla nehorázná věc. Primeval new world. Po prvním dílu vypínám a už mě nikdo nepřesvědčí, abych se na to dívala. Jde o to, že některé scény jsou tak nesmyslné, že to nechápu. Například, nemůže se anomálie objevit, zmizet, a potom se zase objevit, myslím jedna a ta sama. Některé scény jsou srandovní, a některé tak nemožné. A taky nechápu co tam dělá Connor, a jak je spojený s tím mrtvým chlapem? Prostě mě Primeval new world nezaujal, možná tak postavou Evana Crosse, ale to je vše.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ach ty postavy...

Na Primeval jsem začala koukat hlavně z toho důvodu, že o něm jedna moje kamarádka sáhodlouze básnila. A mne to nakonec chytlo.... teda jen do třetí řady. První tři řady byly opravdu skvělé, ale pak některé z postav odešly (jak naschvál ty moje nejoblíbenější, že jo...) a já se za boha nemohu dokopat k tomu, abych ten seriál dokoukala do konce. Ze stávajících postav mi ty původní zbylé (Abby a Connor) nepřipadaly natolik silné, abych kvůli nim vydržela, a ti noví lidé mi bohužel od začátku přišli poněkud nudní a nezajímaví, nedokázala jsem si k nim vytvořit jakýkoliv vztah. Škoda no, protože jinak seriál měl určitě potenciál a byl nápaditý.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kdyby neměnili postavy...

K seriálu jsem se kdysi dostal náhodou, ale jsem za to rád. Dinosauři mě bavili vždycky a nápad s anomáliemi mě zaujal. První tři série byly skvělé. Bohužel poslední dvě už tolik ne. Seriálu ublížilo časté střídání postav. Nejvíce mě zamrzel odchod profesora Cuttera. Danny jako náhrada ale obstál. Bohužel pak odešla Jenny a mezi sériemi Sarah. Bohužel nové postavy už mě tolik neoslovily, s výjimkou Emily. Také zápletka posledních dvou sérií nebyla až tak dobrá. Série 1 - 90% Série 2 - 100% Série 3 - 100% Série 4 - 76% Série 5 - 76%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Primeval

První dvě série opravdu super, ale ta třetí hodně pokulhává, hlavně kvůli tomu, že se zbavují hlavních hrdinů. Aspoň, že tam zůstala Hannah Spearritt, bez ní bych si to nedovedla představit.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Pravěk útočí

Nedávno jsem tento seriál začala sledovat na Čt1 a musím přiznat, že mě opravdu nadchl, zajímavé zpracování, i když trochu divné pojetí toho, že by se mohl někdo z pravěku dostat až sen do přítomnosti, ale přeci je na tom něco zvláštního. Svoje oblíbené postavy jsem si vybrala snad na první pohled a taky jsem ráda, že jsem se ve svém výběru nezmýlila. Prostě nádhera :)

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Primeval

Primeval je pro mě na 2. místě. Třetí je True Blood. První je...
Když mi bylo asi jedenáct, spal jsem u bratrance a on mi pustil tohle, že se mi to bude líbit. Naštěstí mi pustil pilot. A nezmýlil se. Seriál jsem si ihned zamiloval a myslím si, že neztratil na kvalitě ani po všech těch sériích. Možná mě trošku naštvalo, že umřel Cutter a tihleti, ale to je jedno.
Pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení posledních let a těším se na Primeval: New World... 100%

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Musíte si počkat...

Hlavní děj první série mě nejdřív moc nenadchl, ale protože jsem chtěla vědět, jak to bude mezi Abby a Connorem, rozhodla jsem se vydržet. A nelitovala jsem toho! Druhá série byla skvělá, ve třetí už byl trochu zmatek, ale mé oblíbené postavy dostali více prostoru, takže mi ta rychlost událostí moc nevadila. Konec byl perfektní, takže doufám, že zvěsti o 4. a 5. sérii jsou pravdivé...

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pravěk útočí

Tento seriál jsem si velmi oblíbil, hlavně počítačové ztvárnění všelijakých tvorů např. raptoři nebo predátor z budoucnosti. Ale hlavní mínus tohoto seriálu je zmizení původních postav, Cuttera a Stephena ve čtvrté a páté řadě a nahrazení novým týmem. Kdybych měl vybrat tu nejlepší epizodu, tak by byli tři adepti: šestý díl první řady, kvůli megabitvou mezi Gorgonopsidem a budoucím predátorem, první díl druhé řady, kvůli honičce raptorů v obchodním centru, a první díl čtvrté řady, kvůli Spinosaurovi. Napíšu svůj dojem z každé řady.

1. a 2. řada: Skvělé, ikdyž se na sedmý díl druhé řady dívám nerad.

3. řada: Docela dobrá, dokonce se ve čtvrtém díle objeví i Nigel Marvin, ze kterého si udělá večeři špatně ztvárněný Giganotosaurus (špatně ztvárněný, protože má strašně velké přední končetiny a obrovskou hlavu vůči tělu).

4. řada: ještě ujde, ale už tu jsou patrné změny ve složení týmu.

5. řada: vaří se z vody, ale dá se na to koukat.

Pokud jste to začali sledovat od čtvrté řady, budete s mým dojmem nesouhlasit, a tvrdit opak, tedy pokud si to oblíbíte.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Oddechovka.....nic náročného

Z počátku musím přiznat, že jsem se díval cca 20 minut a šel jsem od toho.Převládal pocit ze směšnosti,laciného zpracování spojené s trapností...Jéénže...prostě mne všelijaké témata o cestování v čase a scifi zajímá.Taky zrovinka Zdenda neměl na co koukat, tak jsem se k seriálu vrátil. Mohu říci,že i když mne tam občas něco nesedělo a smíříte se, že drobounké ženské pohlaví je schopné s pistolkou čelit Tyranosaurusu rexovi,tak si člověk tento seriál oblíbí...Tak jako určité postavy.Jako v mém případě.:-) Nepočítejte ale s žádným velkým vodvazemm. Viděl jsem a vydržel jsem se dívat na všechny díly no a docela mne mrzí, že teď už není na co koukat.
Myslím si, že je ale stále co zlepšovat a proto hodnotím tak jak hodnotím.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Škoda odchodu herců

1-3 sérii mám moc ráda. Ty poslední dvě řady už nebylo nic moc, když většina původního obsazení odešla. Když jsem v obchodě viděla DVD tak jsem si ho koupila jen kvůli názvu Pravěk. Zalíbilo se mi to a koupila jsem si 2 řady. na ostatní série jsem na to koukala na AXN. Krásný seriál

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Takový malý televizní Jurský park

První série byla zkouška jak se to lidem zalíbí. Naštěstí prošel, i když tak tak. Jsem ráda že dali zelenou druhé a potom třetí sérii, protože každá série je lepší a lepší. Zdokonaluje se, postavy se vybarvují a speciální efekty ( i když šnečím tempem ) se zlepšují.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Primeval

Super seriál! Teď ho právě dávají každé pondělí ve 20:15 na Pro7:-)

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zase ty postavy...

Jak to tak čtu tak nejsem jediná, komu vadí to vymírání a měnění postav. Nejlepší byly první 2 série, v těch dalších šlo už o nějakou záchranu světa atd. Ale to vůbec nevadí, stejně mám ten seriál docel ráda. Vždycky mě moc bavilo téma, kdy se setkal člověk a dinosaurus a Primeval mě zaujal. Ale jak už sem napsala, vadí mi to vraždění hlavních postav.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Terra Nova ?

Je to super seriál, hneď od začiatku ma nadchol :D len škoda tých postáv. Ani som nestíhala pozerať a hlavne postavy zomreli. Ale pozerala som ďalej, už kvôli Abby a Connorovy <3 aj keď sme tam nedostali nejak veľa romantiky, čo ma mrzelo. Proste si dali len pusu a to bolo všetko. Mohli tam dať toho už viac ale ináč riadne super percent :D takže hodnotím 90-100%

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk