plakát seriálu

Právem odsouzeni

(Conviction)

Názory uživatelů

Hayley Atwell & Shawn Ashmore

Seriál jsem dokončila teprve dnes, i když jsem na něj začala koukat už při premiéře prvního dílu. Není to ovšem proto, že by byl špatný; spíše proto, že byl tahle hloupě zrušen a nyní po dokoukání celé série si myslím, že alespoň jednu ještě dostat mohl :)
Přiznám se, že kdyby zde nehráli Hayley Atwell a Shawn Ashmore, tak by mi asi nějakou dobu trvalo, než bych se k seriálu dostala.
Nápad je to zajímavý, podání výborné. Hlavní hvězdou je zde určitě Hayley a všichni ostatní jí skvěle sekundují. I když je její postava ze začátku trochu nesympatická (a není jediná), stačilo pár sarkastických hlášek na to, abych si ji zamilovala. Případy jsou zajímavé. Je paráda, že zde oproti normálním kriminálkám nesledujeme vyšetřování, ale přešetřování už provedeného vyšetřování :) samozřejmě se ani tady nevyhneme několika klišé, ale vytvořit v dnešní době seriál, ve kterém by se nevyskytovaly, už snad ani nejde...
Je škoda, že seriál nedostal další sérii, protože ta první byla hodně zaměřená právě na postavu Hayley a určitě by bylo zajímavé trošku více zabruslit do soukromí i ostatních postav.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

A můj názor je ...

Je to škoda. Sice se nejednalo o nic výjimečného, ale bavilo mě to. Upřímně se přiznávám, že jsem seriál rozkoukal kvůli Hayley Atwell (i když její postavy byla nesympatická), ale i řešení případů zpětně, procházení si místa činu a osvobození nevinných lidí, mě bavilo. Ukončení seriálů mě mrzí...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Life is not fair...

Je veľká škoda, že seriál pravdepodobne končí. Myslím si, že je v ňom veľký potenciál. Hlavné postavy sú zaujímavé, síce občas trocha otravné (hlavne Frankie), ale dá sa na ne zvyknúť. Haeys ako problémové dieťa bývalého prezidenta a prvej dámy je skvelo stvárnená úžasnou Hayley Atwell a Wallace v podaní Eddieho Cahilla jej skvelo sekunduje. Len toľko ešte dodám, že mám za sebou zimné finále (časť 1x09) a ak by toto bol pilotný diel, tak sledovanosť je diametrálne odlišná. Nádej umiera posledná a treba veriť do poslednej sekundy, že sa stane zázrak a Conviction obnovia. Dávam 80 %, pretože sa tam nájdu určité rezervy.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Conviction

Škoda zrušení, mě by dlouhodobě tenhle seriál určitě bavil. Líbily se mi postavy i jejich charaktery a strašně mě štve že nevím, jak jejich příběhy skončí.

Pokud jsou natočeny ještě nějaké epizody a někdy v budoucnu se odvysílají, určitě mi neuniknou.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Že by konečně realistický seriál?

Že se na Conviction budu dívat bylo jasné už od začátku, ale čím mě seriál dostal byla epizoda, kdy případ skončil tím, že osoba, kterou se snažil tým osvobodit zůstala ve vězení. Dokázalo se tím, že to nebude jen seriál jako ty ostatní, kde vše dopadne dobře a všechny zachrání...
Jen tak dál :)

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Je to nefer...

ale na Hayley se podivam i kdyby mela bejt na schuzi klubu KSCM, takze i na Conviction se divam.
Ale zadna pecka to tedy neni, nebyt tam ona...tezko bych udrzel pozornost...
Tak je kvuli HA 70%

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nesnáším otevřené konce!

Tento seriál mě kupodivu nadchnul. Zápletky byly zajímavé a bavily mě. Přestože řešení případů ne vždy bylo realistické a hlavně časově zvládnutelné za 5 dní, přece jenom je to seriál a nemůžu čekat úplnou realitu. Hlavní postava byla boží a to přesto, že byla kráva, stejně jsem si ji oblíbila. A celkově na mě postavy působili sympaticky.
Je velká škoda, že to bylo ukončeno, protože zůstalo spoustu otázek, co se jako stalo. Pokud se dopředu smíříte s tím, že konec série vás nemusí uspokojit, tak doporučuji.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí