plakát seriálu

Přežít!

(Survivors)

Epizoda 1×03 – Zločin a trest (Episode #1.3)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Abby našla ideální místo pro život - bezpečnou a provozuschopnou biofarmu, které velí ministryně Samantha Willisová. Vzápětí ale zjišťuje, že se zdejší komunita řídí vlastními zákony.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Abby chce strávit den sama. Myslí na Petera, který by ten den oslavil dvanácté narozeniny. Projíždí pustou krajinou. Vtom upoutá její pozornost zvuk sirény, který se line z nedaleké větrné elektrárny. Sotva se však Abby přiblíží, začne po ní střílet neznámý muž. Abby se dává na útěk, zakopne, udeří se do hlavy a ztrácí vědomí. Když se probere, sklání se nad ní starostlivá mladá žena. Abby poznává ministryni Samanthu Willisovou. Je zaskočená. Ocitla se v přátelské komunitě, která se usadila na provozuschopné biofarmě a nabízí jí pomoc.

Podle Samanthy může lidská populace opět vzkvétat, je ovšem nutné spolupracovat. Samantha se snaží zaevidovat všechny přeživší, vyhledat jejich příbuzné a blízké. Dělá vše, co je v jejích silách, což Abby velice imponuje. Greg a Tom shánějí zásoby benzinu, čerpací stanice jsou však nebezpečné. Pátrají proto na opuštěných farmách po zásobovacích nádržích. Během průzkumu je překvapí vrtulník. Muži se ho rozhodnou sledovat. Zavede je na farmu, kde žije zde muž se dvěma dětmi. Je přesvědčen, že jakýkoli kontakt s okolním světem je pro něj a jeho děti nebezpečný, a tak na nezvané hosty zaútočí zápalnými lahvemi...

Hlavní postavy
Abby Grant
Tom Price
Greg Preston
Anya Raczynski
Aalim Sadiq
Najid Hanif
Sarah Boyer
James Whitaker
Sami Masood
Vedlejší postavy
Amandeep Singh
Samantha Willis
Fiona Murray
William Arnott
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZločin a trest
Původní názevEpisode #1.3
Rok natočení2008
Premiéra2. prosince 2008
Česká premiéra29. června 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Sledovanost premiéry5 220 000 diváků
Autoři profilu epizody