Plakát

Princezna Sissi

(Princess Sissi)

Princezna Sissi je francouzsko-kanadský animovaný seriál z roku 1997 inspirovaný životem Alžběty Bavorské, bavorské vévodské princezny, české královny a rakouské císařovny, jejíž přezdívka byla Sissi. Výjimečná bavorská dívka jménem Elizabeth, přezdívaná Sissi, dcera vévody Maxe a... [více]

1997–1998 | Francie | 30 minut | France 3 | Animovaný / Dětský / Historický | 52 epizod | status: očekávaný konec v roce 1998
Poslední odvysílaná

2×26 – The Triumph Of Love

(premiéra v roce 1998)
závěr seriálu

Princezna Sissi – O čem to je

Princezna Sissi je francouzsko-kanadský animovaný seriál z roku 1997 inspirovaný životem Alžběty Bavorské, bavorské vévodské princezny, české královny a rakouské císařovny, jejíž přezdívka byla Sissi.

Výjimečná bavorská dívka jménem Elizabeth, přezdívaná Sissi, dcera vévody Maxe a vévodkyně Ludoviky, žije obyčejný život s celou svojí rodinou ve vesničce Possi. Její život se navždy změní v den, kdy se seznámí s okouzlujícími a vznešenými mladými princi, Franzem a Karlem. S Franzem se do sebe na první pohled zamilují. Netrvá to dlouho a Sissi a Franz si začnou dělat plány na společnou budoucnost. Je tu ale mnoho lidí, kteří se všemožně snaží jejich vztah překazit. Dělají vše proto, aby jejich velkolepý svatební den proběhl se zpožděním, několikrát byl odložen a v ideálním případě, aby neproběhl vůbec.

Sissi a Franz musí čelit žárlivosti, lstím, zradě, a nebezpečí, které je zapříčiněné napjatými vztahy mezi Rakouskem a Maďarskem.

Princess Sissi
Prince Franz
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Princezná Sissi (slovenský název)

Info box
Stanice

France 3

Délka

30 minut

Žánr

Animovaný
Dětský
Historický
Kreslený
Pohádka
Romantický
Životopisný

Země původu

Francie

Roky vysílání

1997–1998

První vysílání

1. ledna 1997

Ukončení seriálu

v roce 1998

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz
SK: existuje – detaily na DabingForum.sk

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související