Plakát

Princezna Sissi

(Princess Sissi)

Princezna Sissi je francouzsko-kanadský animovaný seriál z roku 1997 inspirovaný životem Alžběty Bavorské, bavorské vévodské princezny, české královny a rakouské císařovny, jejíž přezdívka byla Sissi. Výjimečná bavorská dívka jménem Elizabeth, přezdívaná Sissi, dcera vévody Maxe a... [více]

1997 | Francie | 30 minut | France 3 | Animovaný / Dětský / Historický | 52 epizod | status: ukončeno v roce 1997
Poslední odvysílaná

1×01 – Sissi Gets Her Way

(premiéra 27. 11. 1997 – před 24 lety)
pilot

Princezna Sissi – O čem to je

Princezna Sissi je francouzsko-kanadský animovaný seriál z roku 1997 inspirovaný životem Alžběty Bavorské, bavorské vévodské princezny, české královny a rakouské císařovny, jejíž přezdívka byla Sissi.

Výjimečná bavorská dívka jménem Elizabeth, přezdívaná Sissi, dcera vévody Maxe a vévodkyně Ludoviky, žije obyčejný život s celou svojí rodinou ve vesničce Possi. Její život se navždy změní v den, kdy se seznámí s okouzlujícími a vznešenými mladými princi, Franzem a Karlem. S Franzem se do sebe na první pohled zamilují. Netrvá to dlouho a Sissi a Franz si začnou dělat plány na společnou budoucnost. Je tu ale mnoho lidí, kteří se všemožně snaží jejich vztah překazit. Dělají vše proto, aby jejich velkolepý svatební den proběhl se zpožděním, několikrát byl odložen a v ideálním případě, aby neproběhl vůbec.

Sissi a Franz musí čelit žárlivosti, lstím, zradě, a nebezpečí, které je zapříčiněné napjatými vztahy mezi Rakouskem a Maďarskem.

Princess Sissi
Prince Franz
Info box
Stanice

France 3

Délka

30 minut

Žánr

Animovaný
Dětský
Historický
Kreslený
Milostný
Pohádka
Romantický

Země původu

Francie

Roky vysílání

1997

První vysílání

1. ledna 1997

Ukončení seriálu

6. července 1997

Dabing

ANO – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)