Případ pro dva

Případ pro dva (Ein Fall für zwei)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Helenino tajemství

Advokát Rainer Franck se svým přítelem, soukromým detektivem Josefem Matulou, si večer cestou z divadla všimnou na mostě muže, který chce evidentně skočit. Matula mu ve skoku zabrání a Rainer mu nabídne odvoz. Muž, Bruno Maschke, za odvoz poděkuje, ale vysvětlí, že nemá kam jít, tak ho Rainer pozve k sobě domů. Tam mu Bruno řekne, že byl právě propuštěn z vězení a skočit chtěl kvůli bývalé ženě, kterou stále miluje. Bruno vysvětlí, že se dostal do vězení kvůli podnikání a manželka Helen se s ním hned nato rozvedla. Rainer nechá Bruna u sebe a ráno se vydá za Helen, s níž domluví Brunovi schůzku na večer, kam ho i odveze.
Za Rainerem domů přijde jeho přítelkyně Rosa, ale klidný příjemný večer naruší příchod vyděšeného Bruna. Rosa odejde a Bruno řekne Rainerovi, že s Helen vůbec nemluvil; našel ji prý mrtvou ve vaně a na polici jít nechce, protože zanechal otisky v koupelně. Navíc když odcházel z domu, potkal se s někým ve dveřích.
Bruno se nemýlí, policisté po něm hned začnou pátrat jako po vrahovi. Matula se dá do pátrání po skutečném vrahovi a začne se vyptávat v kině, kde Helen pracovala. Seznámí se s uvaděčkou Theou, od níž získává cenné informace. Zjistí, že Helen chodila s promítačem Pitem Rohrmannem, a vydá se do jeho bytu. Zjistí, že se Rohrmann chystá na cesty.

Později je však Rohrmann zabit a policie i tuto vraždu připisuje Brunovi. Matula s Rainerem mají ale jiné podezření...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko