plakát seriálu

Případ pro exorcistu

(Případ pro exorcistu)

Názory uživatelů

Případ pro Výrovou

Vzhledem k tomu, že je to adaptace knihy, není možné se moc odchylovat od toho co si vymyslel autor, samozřejmě změny proběhly ale nijak nevadí. Dokonce si myslím, že tato adaptace je velice povedená.

Asi hodně záleží, jak máte rádi Hřebejka ale především Jarchovského, protože on je ten, který stojí za scénářem, všemi dialogy a odchylkami od originálu. Protože vizuál je pěkně tradiční nebo tradičně pěkný, žádné zbytečné novoty, prostě na co je český divák zvyklý. Spíše jsou zarážející různé zvraty protože prostě není tolik prostoru, aby byli dostatečně vysvětleny jako je tomu umožněno v knize.

Koho ale rozhodně nesmím zapomenout pochválit jsou herci, kteří jsou všichni opravdu skvělí, přece jenom známé a prověřené tváře. Detektivové mají mezi sebou výbornou chemii a své postavy vystihli perfektně.

Atmosféra detektivky je nastolena především hudbou, která vám opravdu "zazní" v uších.

Když to vezmu kolem a kolem, žádný zázrak to není ale zklamaná jsem taky nebyla, lehký nadprůměr. -> 60%

PS: Body za Olomouc, i když se pohybujeme trošku nelogicky. ;-)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Případ pro exorcistu

Vlastně to není tak špatné. Herci dobří a vysvětlení celého případu logické. Jen by tomu slušela kratší stopáž. Být to dvoudílné, bylo by to jistě lepší. Místy mi to přišlo až moc natahované.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Případ pro exorcistu

WOW, tak to bylo něco teda! Já jsem čekala něco ve stylu Ďáblovy lsti, podle hodnocení potom možná její vykrádačku, ale tohle teda rozhodně ne! To, že půjde o "komediální" seriál jsem pochopila hned na začátku po sérii neuvěřitelně trapných pokusů o vtipné scény. Celý první díl jsem na obrazovku hleděla s WTF?! výrazem na tváři, což se vlastně do konce seriálu nezměnilo. Polovina dialogů a scén byla naprosto zbytečných a ta druhá se pokoušela o to být vtipná, ale ve finále byla tak strašně trapná, že pokud by se měl člověk zasmát, tak jedině tomu, jak trapné některé scény byly. Celkově jsem se při tomto seriálu zasmála třikrát - když jsem zjistila, že Marek Taclík a Kryštof Hádek jsou bratři, protože to by mě opravdu zajímalo, koho takové spojení napadlo ... Potom pár poznámkám při Taclíkově výslechu a nakonec když Kryštof uklouzl při nepovedeném útěku před svojí bývalkou Voříškovou ... Další pokusy o vtipy mě akorát donutily přemýšlet nad tím, jak moc museli být tvůrci opilí a zhulení na to, aby jim to přišlo vtipné ... Navíc očividně kreativitou "nešetřili", protože například mě se podařilo vraha odhalit už v prvním díle ... I když je pravda, že takovým policistům, jako byla tato čtveřice, to netrvalo zas až tak dlouho ... Protože kdyby tady opravdu existovala jednotka s velitelem, jako byla postava Miroslava Krobota, za chvíli by jsme byli ve vězení asi všichni ... Za to, že jsem se dodívala vděčím převážně Kryštofovi, který jako jeden z mála svou roli zahrál dostatečně věrohodně ... Za něj taky nějakých 5% nahoru, protože ano, já mám prostě slabost pro jeho postavy v roli padouchů ...

10 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Au

S celým cyklem frajerů od nejsvětější trojice mám prostě jeden velký problém. A tím je snaha o jakési umělecké provedení. Když začala poprvé kamera při výslechu rejdit kolem vyslíchaného dokola, tak jsem si řekl, že se někdo zbláznil a že to jistě přejde. No nepřešlo a postupně nám předhodili všemožné trhané záběry, záběry pod jakýmsi světelným filtrem, hromadu přesvětlených záběrů, perly typu několik minut tikající budík apod. Taky se mi mate, že šel jeden díl, kde nebylo lidem vůbec rozumět.
Omlouvám se, sice jsem viděl asi všechny série, ale splynulo mi to do jedné velké žumpy, se kterou už nechci mít nikdy nic společného. Přitom Melíškovou a Krobota můžu, jen nevím, nakolik se na ty role hodí, konkrétně Melíšková mi jako vyšetřovatelka přišla všechno možný, jen ne uvěřitelná.

20 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Případ pro exorcistu

Tuctová kriminálka, která má sice ucházející námět a ani to obsazení není nejhorší, ale režie a hlavně scénář tomu docela podkopávají nohy. Přesto se to dalo v pohodě zhlédnout, jelikož nám české televizní stanice v poslední servírují i o dost horší věci (Ordinace). Ale za toho "zmrtvýchvstalýho" policajta na konci jsem měl chuť to hodnocení ještě snížit.

50 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí