Případ pro Sam

Případ pro Sam (Profiler)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Dlouhá cesta domů

Agent Bailey Malone přidělí Rachel Burkeové případ unesené čtrnáctileté dívky Faith Clearyové. Faith se podařilo utéct, ale v noci pachatele pořádně neviděla. Vypoví, že jí únosce říkal, že je ideální, a oslovoval ji "Má princezno". Rachel si uvědomí, že únosce zná – je to Vincent Capobianco, kterému v minulosti prošla vražda jiné čtrnáctileté dívky, kterou také unesl. Capobianco si říká Myší král podle stejnojmenného krále z Louskáčka. Miluje představu dívčí nevěsty-panny, kterou chce uchránit od přeměny v ženu. Capobianco původně pracoval jako ortodontista a unesená dívka byla jeho pacientkou. Obě dívky měly hnědé vlasy a oči a nosily rovnátka.

Na oddělení závažných trestných činů přichází na místo George Fraleye Kim Doyleová. Je pracovitá, ale až příliš se drží předpisů. Malone je s ní však spokojen. Rachel, která chce získat tajný přepis posudku psychologa z případu, u ní narazí, a proto se obrátí na Georgea. Grace, která navštíví suspendovaného Georgea Fraleye, mu to vypráví. George dostane strach, že ho Kim definitivně nahradí. Navštíví svou kancelář, aby zjistil, jak Kim pracuje. Přistihne ho Malone a George mu tvrdí, že situaci už zvládne a že se chce k FBI vrátit.

Rachel se dozví z posudku psychologa, který jí opatřil George, že Capobianco se zaměřuje na dívky, které nemají otce. Měl nemanželskou dceru Jessiku, která ve čtrnácti zemřela při autonehodě. Rachel si uvědomí, že Capobianco se snaží dívkami nahradit svou vlastní dceru, kterou ztratil. FBI mezitím zjistí, že Capobianco pracuje pod jménem Whitehead jako školní fotograf. Je tedy zřejmé, že si své budoucí oběti tipuje přímo ve školách.

Danny, bratr agentky Rachel Burkeové, je stále na útěku. Rachel vidí opakovaně ve snu jeho mrtvolu. Vyčítá si, že jeho útěk zavinila, a s doktorem Tomem Arquettem docházejí k závěru, že by měli svůj vztah ukončit...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon